Havas Dersleri

İlahi ilme talip olmak için - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 5 
Havas Dersleri>İlahi ilme talip olmak için
Sin 20:37 13.02.18
İlahi ilmin tecelli etmesi için üzerinize kısaca şunu yapacaksınız.

Fakat iyiye kullanacaksınız bu ilmi paraya çevirme niyetine girişmek ve ben kitap yazayım satayım yada Allah rızası için gibi internet ortamı gerekse normal ortamlarda bu tür davranışlar yapılmayacak.Elinizdeki gittimi tekrar yapsanızda geri gelmez havvas ilmiyle karıştırılmasın.Bu vefk çiz şu kere oku yapmaya benzemez bu yüzden fazlada şu şu tecelliler olur diye kesinlik getiremem.bunu kendiniz yaşıyacaksınız manevi huzuru.

Kafanıza kaldırıp göğe bakar gibi gözler kapalı şekilde okuyacaksınız dizleriniz üzerinizde yer oturur halde her sabah ve akşam yapılacaktır 3 kez sabah 4 kez akşam okunacaktır.Her okumada besmele çekilir yazıldığı gibi okunur tüm içtenliğinizle kendinizi vererek okuyacaksınız.Okumalara devam ettikçe yüzünüze yeşil ve beyaz parlak ışık gelmesi durumunda gözler açılmamalıdır gözler önünde şekiller belirebilir.Bu virdi terk etmiyeceksiniz.bittikten sonra gözler kapalı halde şükürler olsun varlığına Ya rabbi dedikten sonra gözlerinizi açıp 3 kez salavat getirip bitirmeniz olacaktır.

Kalbinize gelen gözünüzün önüne gelen görüntüler sesler ve rüyalarda gösterilenler sizin için hem huzur kaynağı olduğu gibi bunu kendi sırrınız bilip saklayın kimseye gidip bir şeyleri anlatmak zorunda değilsiniz.Kimin ne olduğu apaçık ortaya çıkar.

Bırakırsanız 1 ay çekip olmaz devamlılık önemli ciddi bir durum olmadıkça bırakmayınız,Sonra devam ediniz bir zarar göreceğinizden değildir.Tek zahmeti ezberlemek olacaktır.

Başka türlü okuma şekline gelirsek sabah 2 öğlen 2 akşam 2 şer kez okunur kurandan bakarak ama şiir okur gibi değil net ve içtenlikle.okuduktan sonra gözlerinizi kapatın kafanıza kaldırın göğe bakar gibi şükürler olsun varlığına Ya rabbi dedikten sonra gözlerinizi açıp 3 kez salavat getirip bitirmeniz olacaktır.

Yukardaki halini ezberleyip yapmak daha iyi olacaktır akılda kalıcı böylece rahat kendinizi veririrsiniz okumada.
İlahi ilme talip olmak için
Ekler fazileti hakkında

Medine döneminde inmiştir. 8 âyettir. Beyyine,apaçık delil demektir.98 ci suredir.

Peygamber Efendimiz(s.a.v) buyurdu ki;

“Kim Beyyine Suresi’ni okursa,kıyamet günü hayrın ve iyiliğin kaynağı ile beraber olur.”

“Allah (c.c) Beyyine Suresini okuyan kişinin kıraatini dinler ve şöyle buyurur:Müjde olsun kulum! İzzetime yemin olsun ki,gerek dünya ve gerek ahiret hallerinden hiç birinde seni unutmayacağım ve seni Cennete yerleştireceğim ta ki hoşnut oluncaya kadar.”

“Beyyine Suresini münafıklar okumaz ve kalbinde Allah-u Te’âlâ’nın varlığından şüphesi olan da okuyamaz.Allah-u Teâlâ’ya yemin ederim ki,yer ve gök yaratıldığından beri melekler bu sureyi okuyorlar.Kim bu sureyi okursa,Allah(c.c) onun dinini ve dünyasını muhafaza eder ve onun için istiğfar edecek melekler gönderir.

” Beyyine süresini okuyan kişi,düşman şerrinden emin olur.Bu süreyi vird edinerek devamlı okuyanlar kamil insanların makamına ererler.”

Okunuşu:

Bismillâhir RahmânirRahîm

1- Lem yekünillezine keferu min ehlil kitabi velmüşrikine münfekkıyne hatta tetiye hümülbeyyineh

2- Rasulüm minallahi yetlu suhufem mütahherah

3- Fiha kütübün kayyimeh

4- Ve ma teferrekallezıne utül kitabe illa min badi ma caethümül beyyineh

5-Ve mâ umirû illâ li yabudûllâhe muhlisîne lehud dîne hunefâe ve yukîmûs salâte ve yutûz zekâte ve zâlike dînul kayyimeti.

6- İnnelleziyne keferu min ehlilkitabi velmüşrikiyne fiy nari cehenneme halidiyne fiyha ülaike hüm şerrülberiyyeh

7- İnnelleziyne amenu ve amilussalihati ülaike hüm hayrülberiyyeh

8- Cezaühümınde rabbihim cennatü adnin tecriy min tahtihelenharü halidiyne fiyha ebeden radıyallahü anhüm ve raduanhü zalike limen haşiye rabbeh Ve mâ huve alâl gaybi bi danîn

Beyyine suresi meali:

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla

1- Kitap ehlinden ve müşriklerden (Hakk’ı) tanımayanlar, kendilerine açık delil gelinceye kadar inkârlarından ayrılacak değillerdi.

2- (Bu delil), tertemiz sayfaları okuyan, Allah tarafından gönderilmiş bir peygamberdir.

3- O sayfalarda, en doğru hükümler vardır.

4- Kitap ehli, ancak kendilerine apaçık delil geldikten sonra ayrılığa düştüler.

5- Halbuki onlar, dini sadece Allah’a tahsis ederek, Allah’ı birleyerek, ancak Allah’a ibadet etmekle, namazı kılmakla ve zekatı vermekle emrolunmuşlardır. İşte dosdoğru din budur.

6- Kâfirler,gerek kitap ehlinden olsun gerek puta tapanlardan olsun muhakkak, cehennem ateşindedirler. Orada ebedî olarak kalacaklardır. Onlar,insanların en şerlileridir.

7- İnanan ve güzel amel işleyenler de insanların en hayırlılarıdır.

8- Rableri katında onların mükâfatı, altlarından ırmaklar akan Adn cennetleridir. Orada ebedî olarak kalacaklardır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da O’ndan razı olmuşlardır. İşte bu mükâfat, Rabbine saygı gösterene mahsustur.

Tekvir 24:Ve mâ huve alâl gaybi bi danîn( Allah gaybında cimri değildir)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 16:43 29.06.18
Amber 06:06 08.07.18
Anka58 11:45 08.07.18
Çınar 14:35 08.07.18
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim okumayı sabah ve akşam namazlarından sonra mı? Yoksa sabah ve akşamın her hangi bir saatinde mi? Birde ciddi bir durum olmadıkça bırakmayın demişssin ? Bunu anlamadım. Emeğine sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
werty 02:20 09.07.18
Havasokulu 10:51 12.07.18
Bu ilme tâlip olan kişiye şu şeyler lazımdır: Bâtında ve zâhirde daima doğru olmak, daima helal yoldan geçinmek, din kardeşleri ile daima iyi geçinmek, Allahü teâla hazretlerinin Kur-ânı kerimde haram kıldığı şeylerden kaçınmak, her işinde k.kerim ve sünneti seniyyeye göre amel etmek, mümkün olduğunca daima tahareti kamile üzere olmak, mümkün olduğunca daima temiz elbise giyinmek, güzel kokular sürünmek ve kendini güzel buhurlarla buhurlamak, Allahü teâlaya şirk koşmamak, ibadetlerinde ihlaslı olmak, ihlas bütün manevi kapıların anahtarıdır.

Ve yine Tâlip hangi Ruhânȋ sırra vâkıf olursa olsun asla kimseye sırrını söylememek, daima takva üzere olmak, ahkâmı şer-iyyeyi bilmek, dȋnȋ hükümlere vâkıf olmak, bütün işlerinde, sözlerinde, her yerde ve her zaman dȋnȋ edeplere uymak.

Vallâhü sübhânehû veteâlâ hüvel müveffiku lissavâb, ve ileyhil merci-u vel-meâb, velhamdülillâhi alâ külli hâlin, vessalâtu vesselâmu alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihit tayyibȋnet tâhirȋn.

Bundan sonra şeyh hazretleri der ki:
Ey kardeşim! Yürüdüğün yolda samȋmȋ ol, her işinde sünnete ve kur-anı azimüşşana uy, C.hakk ile yalnız kalmaya baş başa kalmaya gayret et, kendini cünüplükten berȋ tut, eğer cünüp olursan bu hal üzere aslâ ve kat-â bir gün veya bir gece durma hemen temizlen, şunu bilki bir kere cünüp olsan kamer tekrar dönüp cünüp olduğun menzile gelinceye kadar ruhani işler yapamazsın, yanından güzel kokulu buhurları hiç eksik etme, ruhânȋ bir işle amel edeceğin günlerde hayvanat yeme, pişmiş yemek yeme, kötü ve keskin kokulu şeyler yemekten uzak dur, ȋtikâdında düzgün ol, duânın kabul olma vaktinden biri Çarşamba günü öğle ile ikindi arasıdır mümkünse bu vakitte duâ etmeye gayret et, eğer buraya kadar söylediklerimi yapıyorsan artık sen bu işe ehilsin başarabilirsin demektir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Merke 00:46 13.07.18
Kardeşim eline sağlık.
Şahsınca mücerrep midir acaba?
Birde çok güzel bir şey demişsin havas ile karıştırmayın diye, kuran-ı kerimden ne bir zarar gelir nede bir şüphe, gönül rahatlığıyla teslimiyet ile yapılacak bir tertip

Selametle

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Vanilya 09:51 13.07.18
vatansever 23:40 18.07.18
1 2 3 4 5