Havas ilmi Genel Bilgiler

DUA Hakkında - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 
Havas ilmi Genel Bilgiler>DUA Hakkında
Devrimci 06:52 06.04.16
DUA Hakkında

1. Duayla ilgili ayet ve hadisler 1."Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim."

2. Ben, kulumun zannı üzereyim. Artık dilediği gibi düşünsün!.." Yani siz dua ederken, o duanızın kesinlikle kabul göreceğini düşünürseniz, biliniz ki mutlaka isteğiniz meydana gelecektir!..

3. " Bir şeyi istemek, ona nâil olmak demektir; Zirâ Allâhu Teâlâ kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez." DUA’nın ısrarla devamına müsaade olunması, o duaya icabet edileceğinin de göstergesidir. Zirâ, Allâh, kabul etmeyeceği DUA’ya ısrarla devam şansı tanımaz. Kişi, bir konudaki DUAsında ısrarlı değilse, o DUA'nın yerine gelme şansı da son derece düşüktür.DUA'da en önemli yardımcı faktörlerden biri de istenilen şey hususunda ısrarlı olmaktır. Herhangi bir konuda bir iki defa dua edip arkasını bırakmak son derece yanlıştır.

4. " Allah istemedikçe siz isteyemezsiniz !." - Peki, biz dua ettiğimiz zaman, kabul olur mu?.. Yani, sizde ortaya çıkan bu istek, gerçekte Allâh istemiş olduğu için sizde ortaya çıkmaktadır!.. Eğer, Allâh istememiş olsaydı, siz dahi o şeyi isteyemezdiniz.

5. Ulu Allah (C.C) söyle buyurur: " Basina bir bela geldigi zaman bana siginan kulun, daha o hic bir istekte bulunmadan, diledigi yerine getirir ve daha yalvarmadan duasini kabul ederim. buna karsilik basina bir bela geldigi zaman bana degilde varliklardan birine siginan kulun yüzüne bütün gökyüzü kapilarini kitlerim." demistir.

6. Dahhak der ki: " her kirk gecede bir başına ya bir bela ya bir keder veya bir musibet gelmeyen kimsenin hesabina, Allah (C.C) katinda hic bir hayir yazilmaz"

7. Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm buyuruyor:" Herhangi bir kul, koltuğunun altı görülecek şekilde ellerini kaldırır ve Allâh'dan bir dilekte bulunursa; acele etmediği takdirde kesinlikle duasına icabet edilir.- Acele nasıl olur yâ Resûlallah?..- Dua ettim ettim, kabul olmadı, der"(de vazgeçer)… işte bu yanlıştır; dua yerine gelene kadar ısrar etmek gerekir."Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm, "şeksiz - şüphesiz, kabûl olacağından emin olunarak" DUA edilmesini tavsiye etmiştir.

8. Ayrıca, DUA konusunda, ŞEYTAN vasfıyla bilinen CİNLER'in insana çok yanlış fikirler telkini de sözkonusudur; ki, bu da insanı bu çok etkili silâhı kullanmaktan mahrum bırakır.Tam içinizden DUA etmek gelmişken, ŞEYTAN ismiyle, şeytaniyet vasıfları dolayısıyla lâkablanmış olan CİNLER, hemen bir vesvese verirler. "Aman canım niye dua edeyim, nasıl olsa kaderde varsa olur!" DUA etsem de etmesem de iş olacağına varır, ne diye DUA edeyim ." Ve, böylece siz, DUA etmekten vazgeçip; en güçlü SİLAH olan DUAdan mahrum kalırsınız. DUA'dan mahrum kalmak, DUA etmemek suretiyle de nelerden mahrum kaldığınızı asla hayâl bile edemezsiniz.İşte bu yüzdendir ki, Hazret-i Rasûlullah aleyhi's-selâm bakın bize ne tavsiye ediyor: "Nalınınızın tasmasına, koyununuzun otuna kadar her şeyi Allâh'tan isteyiniz.." "Allâh'ın fazlı kereminden isteyiniz, çünki istenilmesinden hoşlanır.' "Şüphesiz ki Allâh, ısrarla DUA eden kullarını çok sever' "Hassas olduğunuz saatlerde DUA etmeyi ganimet biliniz. Çünkü bu hâl rahmet saatinin hâlidir ".

'Alıntıdır'

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
lokmn 14:34 20.04.16
Devrimci 06:52 01.06.16
lokmn Nickli Üyeden Alıntı:
Teşekkürler
Sağol kardeşim.Yeni üyelerimizin istifadesi için güncel.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mali66 04:01 16.07.16
Çok igüzel paylaşım ellerine sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
dilan 13:37 16.07.16
cisri 17:45 25.07.16
Güzel bir ilmihal çalışması gibi beğendim teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 09:12 25.11.16
cisri Nickli Üyeden Alıntı:
Güzel bir ilmihal çalışması gibi beğendim teşekkürler
Chat bölümünün hemen altındaki reklamı günde 5-6 defa tıklayıp formumuza destek olalım arkadaşlar.
Değerli üyelerimiz lütfen forumdaki konulara yorumlar yazınız,sorular sorunuz,konular açınız,Konulara mesajlar yazınız ve chat bölümündeki sohbetlere katılınız.
Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.
Sayın üyelerimiz Chat Sohbetlerinden faydalanmanız için 15 mesaj,Forum hocalarından ücretsiz bakım hizmetinden faydalanmak için ise 50 mesaj,E-kitap indirebilmeniz için 100 mesajınız olması gerekir.Lütfen forumdaki konulara yorumlar ve mesajlar yazarak forumda katılımcı ve aktif olunuz.
Sayın üyelerimiz,forumda Ebuhamza hocamızın bakım hizmetinden yararlanabilmeniz için en az 50 mesaj yazmış olmanız lazım.Sizi forumda daha sık ve aktif görmek isteriz.Lütfen chatteki sohbetlere katılınız,açılmış konulara mesajlar-yormlar-sorular yazınız.Forumda daha fazla vakit geçiriniz.Konuları okuyup istifade ediniz.Forumda chatin altındaki Google reklamına her gün 5-6 defa tuklayınız.
Hep birlikte foruma emek verip canlı tutalım.Formumuzu yaşatalım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 20:16 24.03.17
1."Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim."

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 04:45 25.03.17
SiLence Nickli Üyeden Alıntı:
1."Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim."

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler.
Bu konuyu okuyup özümsedikten sonra tam bir ihlasla dua ediniz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Serkan 09:32 06.04.17
1 2 3