Havas ilmi Genel Bilgiler

Gölge Ayetleri Hepsi Türkçe - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Havas ilmi Genel Bilgiler>Gölge Ayetleri Hepsi Türkçe
asterix 21:33 06.03.19
Bakara Suresi, 57. ayet: Bulutları üzerinize gölge kıldık ve size kudret helvası ve bıldırcın indirdik. Size rızık olarak verdiklerimizin temizinden yiyin (dedik). Onlar Bize zulmetmediler, ancak kendi nefislerine zulmettiler.
Bakara Suresi, 210. ayet: Onlar, bulut gölgeleri içinde Allah'ın (azabının) meleklerle onlara gelmesini ve (azap) emrinin gerçekleşmesini mi gözlüyorlar? Oysa bütün işler Allah'a döner.
Nisa Suresi, 57. ayet: İman edip salih amellerde bulunanları, altından ırmaklar akan, içinde ebedi kalacakları cennetlere sokacağız. Onda onlar için tertemiz kılınmış eşler vardır. Ve onları, 'ne sıcak-ne soğuk, tam kararında gölgeliğe' sokacağız.
Araf Suresi, 160. ayet: Biz onları (İsrailoğulları'nı) ayrı ayrı oymaklar olarak on iki topluluk (ümmet) olarak ayırdık. Kavmi kendisinden su istediğinde Musa'ya: "Asan'la taşa vur" diye vahyettik. Ondan on iki pınar sızıp-fışkırdı; böylece her bir insan- topluluğu su içeceği yeri öğrenmiş oldu. Üzerlerine bulutla gölge çektik ve onlara kudret helvası ile bıldırcın indirdik. (Sonra da şöyle dedik "Size rızık olarak verdiklerimizin temiz olanlarından yiyin." Onlar Bize zulmetmedi, ancak kendi nefislerine zulmediyorlardı.
Araf Suresi, 171. ayet: Bir zamanlar dağı, sanki bir gölgelikmiş gibi üstlerine geçirmiştik. Onlar ise neredeyse tepelerine düşecek sanmışlardı. (Onlara demiştik ki "Size verdiklerimize sımsıkı sarılın ve onda olanı düşünün, ki sakınasınız."
Ra'd Suresi, 15. ayet: Göklerde ve yerde her ne varsa -isteyerek de olsa, istemeyerek de olsa- Allah'a secde eder. Sabah akşam gölgeleri de (O'na secde eder).
Ra'd Suresi, 35. ayet: Takva sahiplerine vadedilen cennet; onun altından ırmaklar akar, yemişleri ve gölgelikleri süreklidir. Bu korkup-sakınanların (mutlu) sonudur, inkar edenlerin sonu ise ateştir.
Nahl Suresi, 48. ayet: Allah'ın herhangi bir şeyden yarattığına bakmıyorlar mı? Onun gölgeleri küçülerek sağdan ve soldan Allah'a secde eder vaziyette döner.
Nahl Suresi, 81. ayet: Allah, sizin için yarattığı şeylerden gölgeler kıldı. Dağlarda da sizin için barınaklar-siperler kıldı, sizi sıcaktan koruyacak elbiseler, sizi savaşınızda (zorluklara karşı) koruyacak giyimlikler de var etti. İşte O, üzerinizdeki nimetini böyle tamamlamaktadır, umulur ki teslim olursunuz.
Furkan Suresi, 45. ayet: Rabbini görmedin mi, gölgeyi nasıl uzatıvermiştir? Eğer dilemiş olsaydı onu durgun kılardı. Sonra Biz Güneş'i ona bir delil kılmışızdır.
Şuara Suresi, 189. ayet: Sonunda onu yalanladılar, böylece onları o gölgelik-gününün azabı yakaladı. Gerçekten o, büyük bir günün azabıydı.
Kasas Suresi, 24. ayet: Hemencecik onların sürülerini suladı, sonra yine gölgeye çekilerek dedi ki: "Rabbim, doğrusu bana indirdiğin her hayra muhtacım."
Lokman Suresi, 32. ayet: Onları kara gölgeler gibi dalgalar sarıverdiği zaman, dini yalnızca O'na 'halis kılan gönülden bağlılar' olarak Allah'a yalvarıp yakarırlar (dua ederler). Böylece onları karaya çıkarıp-kurtarınca, artık onlardan bir kısmı orta yolu tutuyor. Bizim ayetlerimizi gaddar, nankör olandan başkası inkar etmez.
Fatır Suresi, 21. ayet: Gölge ile sıcaklık da.
Yasin Suresi, 56. ayet: Kendileri ve eşleri, gölgeliklerde, tahtlar üzerinde yaslanmışlardır.
Vakıa Suresi, 30. ayet: Yayılıp-uzanmış gölgeler,
Vakıa Suresi, 43. ayet: Ve kapkara dumandan bir gölge içindedirler.
İnsan Suresi, 14. ayet: (Meyvelerin) Gölgeleri onlara pek yakın ve devşirilmeleri kolaylaştırıldıkça kolaylaştırılmış.
Mürselat Suresi, 30. ayet: Üç dala ayrılmış bir gölgeye gidin.
Mürselat Suresi, 31. ayet: Ne gölge altında barındırır, ne (yakıcı) alevden korur.
Mürselat Suresi, 41. ayet: Şüphesiz muttaki olanlar, gölgeliklerde ve pınar-başlarındadır;

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Genciesrar 19:17 10.03.19
Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına oranla fosfor ve demir bakımından daha zengin bir yumurtadır. Tadı tavuk yumurtasına benzer. Bıldırcın yumurtasının faydaları nelerdir, nasıl pişirilir nasıl yenir

İçerdiği zengin vitamin ve mineraller sebebiyle bıldırcın yumurtasının faydaları çoktur. Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına oranla fosfor ve demir bakımından daha zengin bir yumurtadır. Tadı tavuk yumurtasına benzer. Bıldırcının eti B1,B2,B6 vitaminleri açısından zengindir. Ayrıca mineral ve yağ asitleri ile Pantotenik asit kaynağıdır. Vitamin ve mineral açısından çok zengindir. Bıldırcın yumurtası diğer yumurtalardan daha fazla proteinin en önemli maddesi olan amino asit içerir. Tam bir protein deposudur. Çocuklarda bedensel ve zihinsel gelişim, bağışıklık sistemini güçlendirme gibi faydaları olduğu bilinmektedir. Ayrıca bıldırcın yumurtasının faydaları çocuklarda iştah arttırdığı da bilinir. Bronşit ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonları ve öksürük, astım, nefes darlığı tedavisinde. Mide, karaciğer hastalıkları tedavisinde etkilidir. Ameliyat sonrası daha çabuk iyileşmeye yardımcı olur. Yüksek oranda afrodizyak özelliği vardır. Vücudu kuvvetlendirici bedeni gençleştirici faydaları da vardır. İçerdiği yüksek protein sayesinde yüksek enerji verir. Bıldırcın yumurtasının faydaları arasında ayrıca saç ve cilt problemlerine iyi geldiği de bilinmektedir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Seyami 07:18 11.03.19
Kullanıldığı özel bir alan var mı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AhirZaman 18:45 17.05.19
huysuz 18:48 01.08.19
buayetlerin büyük havasları nelerdir allahrazıolsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi