Havas ilmi Genel Bilgiler

Azrail yokuşu. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Havas ilmi Genel Bilgiler>Azrail yokuşu.
AhirZaman 19:51 21.05.19
BERZAH ALEMİNE NASIL GEÇİŞ YAPILIR (AZRAİL YOKUŞU)


Gömülmesinden 7 gün geçmemiş bir büyücü yada cin musallatıyla ölmüş kimsenin mezarı bakır kürekle kazılarak kefeni alınır. Bu mezardan birazda toprak götürülür. Yatsı ezanı okunduktan sonra Berzah alemi yada diğer adıyla Azrail Yokuşu olarak bilinen ve ölmüş bazı insanların büyücülerin ve şeytanların kıyameti bekledikleri aleme bu vesileyle geçiş yapılır. Berzah alemi nedir, Berzah alemi olarak bilinen alemde iblisler, cinler, ifritler ve bir takım büyü ilminde ilerlemiş insanların ruhları bulunmaktadır.

Çünkü bu alem ancak Allah’ın lanetlediği şeytanların ve büyücülerin alemidir. Berzah alemine için hüddam olmak gerekir. Bu ilme bu sıfata sahip olmayan kimse şeytan kefeni kullanarak Berzah alemine geçiş yapamaz. Çünkü Azrail yokuşuna yani Berzah alemine geçiş yapmak hüddamlar için bile tehlikeliyken sıradan insanlar için kıyamete kadar geri dönememek anlamına geliyor.

Hüddamlar ise ancak çözümü olmayan büyük musallatlarda yani Cin Padişahlarının musallatları durumunda yada cinler tarafından kaçırıldığı bilinen insanların durumunu öğrenebilmek için Şeytan kefenini kullanarak Berzah alemine geçerler. Berzah alemi ile ilgili en eski kayıtlar Osmanlı döneminde 1800’lü yıllarda yazılmıştır. Anadoluda yaşanan ve sayısı iyice artmaya başlayan Al Karısı olayları bir çok yeni doğmuş çocuğun kaybolmasına lohusa dönemindeki kadınlarında delirmelerine hatta ölmelerine neden olmuştu.

Bunun üzerine dönemin valilerinden biri İmam Muheyne isminde ünlü bir hüddamdan yardım ister. Hüddam’ın yazdığı ve bugüne kadar ulaşan mektuplarda anlatılanlar şöyledir. Köyleri ve kasabaları gezdiğimde her doğan çocuğun kaçırıldığını kaçırılmayanların ise hastalıklı kol ve bacaklarında eksiklerle doğduğunu gördüm. Böyle bir belaya ömrümde şahit olmamıştım. Bu kasabalarda bir uğursuzluk bir bela olduğu belliydi. Çokça hamile kadında delirmiş evlerini barklarını ateşe vermişlerdi. Hocalar alimler bu işe çözüm bulamadılar.

Bende bu Al Karısı vakalarının çözümünün ancak Berzah Alemi tarafına geçerek bu kafir cinnilerin efendileriyle görüşmekte buldum. İmam Muheyne Berzah Alemini mektuplarda şöyle anlatıyor. Berzah alemi çoğu zaman soğuk güneş hiçbir vakit görülmez. Bu yüzden hava puslu ve gri renktedir. Her zaman için rüzgarlıdır. Bazen ise çok sıcak ve alev renginde rüzgarların estiği bir yer olur. Orada kendi halinde dolaşan ruhlar görülür. Hepside ne yaptıklarından habersiz kıyametin gelişini bekliyorlar. Berzah aleminde yürümekte zordur. Bir yandan iblisler, şeytanlar ve cinler aleminin en güçlüleri orada dolaşırlar.

Çünkü cehennemin kapılarından biri Berzah alemine açılmaktadır. Berzah alemi nedir, Ben berzah alemine çıktığımda bu varlıkların hepsinin gözleri benim üzerimdeydi. Dikkat çekecek bir yanlışım olursa beni orada tutar ve bir daha bırakmazlardı. İmam Muheyne sonrasında neler yaptığını öğrencileriyle olan mektuplaşmalarında yazmamış. Fakat alimlerin ve Berzah alemine yolculuk yapmış olan hüddamların anlattıklarına göre gereğinden fazla orada durmak ve geri döndürecek birinin olmaması demek oradaki kafir cinler tarafından kıyamete kadar tutulmak kısada Berzah aleminde sıkışıp kalmak anlamına geliyor.

Bu olay aynı şekilde Hasan Karacadağ’ın yönetmenliğini yaptığı El-Cin filmindede konu edinmiş. Bir cin akep ismindeki hüddam’ın kılığına girerek bir kaç gencin şeytan kefeni ile Azrail Yokuşuna yani Berzah alemine gitmesine neden oluyor. Gençler onları geri getirecek kimse olmadığı için kıyamet vaktine kadar Azrail yokuşunda sıkışıp kalıyor. Ayrıca semum filminde büyü vesilesiyle musallat olan bir cinniyi yok etmek yani yakmak için bilgili bir hüddam’ın Berzah alemine gittiğini görüyoruz. Orada cinniyi buluyor ve büyünün bozulmasına vesile oluyor. Berzah alemi sadece Islam’da değil diğer dinlerdede şeytan ve cinlerle bağlantı kurmak onların bulunduğu alemlere gitmek ve bazı özel nedenlerle kullanıldığı biliniyor.

Berzah alemine giden ve dönen bir hüddam kendini orada günler geçirmiş olarak hissetsede aslında dünyada göz açıp kapatacak kadar kısa vakit geçirmiştir. Berzah alemine benzer yerler aynı şekilde eski sümer tabletlerinde kötü ruhların yaşadığı alemin tasvirinde kullanılmıştır. Hatta antik Mısır medeniyeti ve özellikle Hititlerin öte alem tasfiride tıpa tıp Berzah alemi anlatımıyla uyumludur. Özellikle Hititlerde öte alem puslu, soğuk, rüzgarlı kötü ruhların bulunduğu bir alem olarak anlatılıyor. Bu kadar çok benzerlik tesadüf olması ise neredeyse imkansız denecek kadar zordur.,


ALINTI

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Arda 21:52 21.05.19
birdua36 03:06 15.07.19
huysuz 01:44 02.08.19