Hayat Dersleri & Hikayeler

Şeytanın Mümini yoldan çıkarışı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Hayat Dersleri & Hikayeler>Şeytanın Mümini yoldan çıkarışı
bitter 20:35 05.09.17
Devrin birinde dili daima zikir ile meşgul olan evinde kendi halinde ibadet eden namazında niyazında bir bey varmış daima 'Allahım senden ilim değil sadece cenneti istiyorum' diye dua edermiş. Şeytan bu Adamın evinden gelen enerjiden etkilenmiş ve hemen bir plan yapmış. Başı sarıklı eli tesbihli bir Adam kılığında basmış zile. Kapıyı açınca adam,şeytan;'yolumu kaybettim ve Allah'a beni bu gece evinde misafir edecek bir zat'a yönlendirmesi için dua ettim o da beni size yönlendirdi Tanrı misafiri kabul eder misiniz?' diye sormuş.
Bizim Adamın ilmi yetersiz olduğundan anlamamış gelenin şeytan olduğunu ve hemen buyur etmiş içeri.
Şeytan demiş ki ben içimden zikir çeker dururum ben şu köşeye geçeyimde başlayayım ibadete demiş. Ev sahibi 'hay hay' demiş.
Şeytan elinde Tesbih gözleri kapalı bir vaziyette tesbihi çevirip durmuş bütün gece. Bu durum ev sahibinin dikkatini çekmiş. Ve Adama sormuş 'Dün geldiğinizden beridir ne yemek yediniz ne su içtiniz ne de uyudunuz bu Nasıl bir ibadet aşkıdır ben de hep zikir çekerim ama senin gibi olamadım ya karnım acıkır ya uykum gelir,bu işin sırrını bana da ver demiş'
Şeytan ' Tamam madem beni evinde misafir ettin seninle sırrımı paylaşacağım demiş'. Adam hemen kulak kabartmış başlamış dinlemeye...
Şeytan; 'Benim ibadetimin sırrı günah işlemem' demiş,'Nasıl yani?' Diye sormuş adam.
Şeytan; Ben bir günah işledim şimdide o günahımı affettirmek için gece gündüz hiç uyumadan yemeden tevbe eder zikir çeker dururum demiş. Istersen sen de bir günah işle böylece kendini affettirmek için ne yemek aklına gelir ne de uyku demiş.
Adamın aklına yatmış bu fikir düşünmüş acaba hangi günahı işlesem diye en sonunda iyisi mi ben karşı ki meyhaneye gidip içki içeyim hem büyük bir günah değil bağışlanmam da kolay olur demiş.
Gitmiş meyhaneye şişeyi bitirmiş o sırada meyhanede ki Hatunlardan birisinin kendisine kaş göz işareti yaptığını farketmiş sonra da nasılsa tevbe edeceğim zina da etsem olur demiş bir de hatun ile zina etmiş sonra bu kadın şimdi birine söyler beni ahaliye rezil eder ben bunu öldürüp gizlice bir yere gömeyim demiş üstüne bir de kadını öldürmüş. O sırada olayı görenlerden birisi hemen kadıya haber vermiş Adam tutuklanmış ve idamına karar verilmiş. Adam ben ne ettim demeye kalmadan kendisini idam sehpasında bulmuş.
O sıra evine misafir gelen şeytanı görmüş 'ben sana uydum senin yüzünden işledim bu günahları ben ne yapacağım şimdi benim için dua et de Allah beni idam edilmekten kurtarsın' demiş.
Şeytan; o iş kolay istersen ben seni hemen o ipten kurtarırım ancak bir şartım var demiş.
Adam nedir şartın diye sormuş. Şeytan; Eğer bana secde edersen seni kurtarırım demiş. Adam hiç düşünmeden başı ve göz işareti ile şeytana secde etmiş. Ve o sırada görevli sandalyeyi itmiş bu Adam ise dinden çıkmış şekilde hayata veda etmiş..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Havasokulu 16:40 06.09.17
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bitter 10:23 07.09.17
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah sizdende razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sahabettin 11:54 07.09.17
Allah CC razı olsun ablam ibretlik rabbim yardımcımız olsun inşallah ��

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
hukar 17:27 07.09.17
Sonu baya korkuttu insanı. Allah korusun şeytanın şerrinden.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
meytatarun 23:56 31.01.18
allah hepimizi şeytanın şerrinden korusun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi