Hayat Dersleri & Hikayeler

Lebbeyke ya sa-deyk - Sayfa 2 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2
Hayat Dersleri & Hikayeler>Lebbeyke ya sa-deyk
RvP 15:59 04.07.18
İstismar ve şiddet vakaları incelenmeli, suçlu taraf elbette cezalandırılmalı fakat unutulmaması gereken şey istismar ve şiddet olduktan sonra yapan kişiyi cezalandırmaktan ziyade, bu tip olayların yaşanmasının önüne geçmektir.
Gözlemlendiği kadarıyla Şiddet ve istismar da bulunan kişilerin geçmişine inildiğinde kesinlikle kendilerinin de Şiddet ve istismara maruz kaldığını göreceğiz.

Kötü ve iyi davranışlar dalga dalga yayılır toplum olarak bizim üzerimize düşen de çevremizdeki insanlara sevgi ve anlayışla yaklaşmaktır.
Bütün hastalıkların başı sevgisizliktir.

Kendinizi yalnızca mağdur tarafın yerine koyarsanız asıp kesmekten çözüm üretmeye vakit kalmayacaktır, dünün mağduru bugünün zalimi olmasın.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mucella 17:46 04.07.18
Ülke olarak millet olarak çokca acılar çektiğimiz şu günlerde herkes şunu bilsinki” bu suçların bir diğer ortağıda biz toplumuz!!!
pedofili ve ensest benzeri fiilleri kürükleyen bilinç başta televizyon programları (kırgın çiçekler, kavak yelleri, aşk-ı memnu ) ve benzeri gürsel ve işitsel sanat adı altında pek çok araçla bize olağanlaştırıldı dolayısıyla toplum ahlakının çüküşü tamamen sebep sonuç ilişkisine dayalıdır, siz biliç deformasyonunu engellemediğiniz sürece her gün “idam” sehpaları kursanızda bu iğreç ve vahşiliğin önünü kesemezssiniz o yüzden herkesin önce kendisini yargılaması lazım çünkü o reytinglerin yüksekliği bu tür bilinç altı travmaların yenilerinin doğmasına sebep olur..!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 09:05 05.07.18
iki yıl önce avrupa medeniyetinin! merkezi olan almanyada kaybolan (ve hala bulunamayan) 100 lerce çocugu hiç bir suretle dile getirmeyenler musluman ulkelerde minimum duzeyde gerçekleşen cocuk istirmarları üzerinden İSLAM'I hedef tahtasına oturtmaya çalışıyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bitter 17:21 05.07.18
Bugün insan olasım yok.
Yorgunum zira sevmelerden,
yorgunum insanların insan katletmesinden,
yorgunum sevgisizlikten,
vefasızlıktan.
Bu gün insan olasım yok
Ot, balık, çiçek, kuş olasım, çocuk olasım var bugün.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
DiLara 16:16 17.07.18
...
Kalkıp bir şeyler içmeliyim dedim ve odamdan çıkıp bu satırları yazdığım parka geldim. Parkıma... Parkım... Allah'ım... Şu parkı kocaman yapsan, savaştan kaçan bütün çocuklar sığsa buraya. Sapıklardan, şerefsizlerden, allahsız tecavüzcülerden çekip alabilsem bütün kıyılan çocukları.
Onları etrafımda toplayıp hepsine Küçük Prens'ten bölümler okusam. Ve iki büyük ağacın arasına asacağımız kocaman pankarta şey yazsak; "Mülk Allah'ındır. Çocuklar da Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesidir." Çocuklar, senin sadece ailelerine değil hepimize emanet ettiğin meleklerin Allah'ım. Ve biz emanetine sahip çıkamıyoruz. Affet.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Snipper 11:07 20.07.18
Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında Leyla'nın kaybolduğu ve daha sonra cesedinin bulunduğu köyde aramalar ve gözaltına alınanlar oldu. Gözaltına alınanlardan, daha önceden sosyal medyada 'Leyla'nın katili amcası çıktı' haberlerinde adı geçen ve baba Nihat Aydemir'in amcasının oğlu olan Mehmet Aydemir, çıkarıldığı mahkemece 'kasten öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2