Hayat Dersleri & Hikayeler

Şehvet - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Hayat Dersleri & Hikayeler>Şehvet
Lokman 10:09 02.07.15
Bu konu hakkinda yazmak istediklerim kısmet yardım alma amaçlıdır. Ve bazı arkadaşlarimizada yardimci olur inşallah.

Evli ve nefsini bir nevi yenmis olan insanlar icin sorun olmayan bir konudur. Ama bekar ve genc olan biri icin tam bir bas belasidir şehvet.

Benim yoluna taş koyan bu konuyu nefsin istememesi icin ne yapmak gereklidir ve nasil bir yol izleyerek bu konudan kurtula biliriz. Bu yuzden zaten evlilik isteyen biriyim ama durum olmayinca ne care. Goruslerinizi ve tavsiyelerinizi eksik etmeyiniz insallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
gunes 13:05 02.07.15
Benim bildigim durumu olmayan ve evlenemeyenler ve sehvetlerine hakim olamayanlara oruc tavsiye edilir.
orucun sehveti yener diyim @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lokman 13:42 02.07.15
evet bu öyle ama nasıl bi yer edindiyse artık başa bela olmuş. allaha güveniyorum inşallah atlatıcam bunu.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
gunes 13:45 02.07.15
Atlatirsin kafanda büyütme fazlada düşünme bence

Sen nerde yasiyorsun hangi sehir de

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lokman 13:45 02.07.15
düşünmüyorum ki. ama caddeye çıkmaktan tiksindim yav çırıl çıplak gezecekler nerdeyse allah hidayet versin bizlere valla çok kötü devir

elazığda yaşıyorumda istanbulu falan geçmiş nerdeyse antalya yı geçecez allahtan burda sahil vs. falan yok

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aydemir 16:30 02.07.15
lokman senn zikre bol bol devam et onların asli suretlerini görürsen artık bakmaktanda vaz geçersin öyle göründüğü gibi olmadıklarını görürsün. ..........

banyo yaparken peygamberimizin hem sünneti hem tavsiyesidir. banyodan sonra boyununuzdan iki kemik arasına soğuk su dökmek şehveti kırar. bide bolca zikir şehveti mahveder

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Frost 20:59 02.07.15
bende cok bundan var bı ara 0 oluo biara geılıcede baya coğalıo anlamadım insanların gercek seklını merak ettım acaba benım seklım nasıdır bide kalp gozu acılınc sigara et cay felan içemıomus ınsan mıdesı kabul etmıomus herhalde

ben hangı yaratıga bnzıorum merak ettım aydemır hocam bı tahmınınz varmı hangı ucubeye benzıorum merak ettım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lokman 23:51 02.07.15
O kadarini hic bilemiyorum gercekten goz acmakta kolay degil rabbim verecekki kaldira bilelim yoksa halimiz nice olur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yorgun1500 13:16 03.07.15
Bu genelde herkesin yaşadığı sıkıntılardan birisi ara ara gelir bastırır nefs ve şehvet kabarır gider bu gibi anlarda avret uzuvlarını soğuk su ile yıkamak çok ama çokkkk etkilidir ve bir sure dayandıktan sonra kontrol etmeys başlıyosun ve baktın vucudunda ereksiyon olmaya başlıyor bi yerden sonra aklındaki dusunceyyle vucudunun hali tavrıda değişiyor birde bel kısmını ve diz kapağının arasını çok sıcak tutucak yunlu bişeyler giyme kardeşim bak nasıl geçiyor tabi rabbimede dua etmeyi unutma bol bol zikir zaten herkes tavsiye etmiş ediceğini selametle kal..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 13:42 03.07.15
Şehvet hissi neslin devamı için Allahın insan fıtratına yerleştirdiği bir histir. Şehvet fıtratın gereği neslin devamı içindir..
Şayet Allah bu hissin içine lezzet koymasaydı insanlar doğum, çocuk yetiştirme gibi zahmetli şeyleri kaldıramayacak ve insan nesli devam edemeyecekti. Yani Allah insan neslinin devamını istiyor bunun için de bu zahmetli işi insanın devam ettirebilmesi için dünyevi bir ücret olarak lezzetli bir şehvet hissi veriyor. Neslin devamı için olan vazifeye karşılık dünyada insana bu ücret verilse de asıl ücret ahirette ihsan edilecektir.
Allahın insana yerleştirdiği bu şehvet hissinin kontrolde tutulmasında en önemli tedbir tahrik edici unsurların bulunduğu ortam ve yayınlardan kaçınmaktır. Çünkü Allah “zina yapmayın” değil “zinaya meyletmeyin” emreder. Meylin oluşabileceği her ortam ve yayın zaten zinayı netice verecektir.
Çünkü cinsel isteğin insanın iradesini aciz bırakacak seviyeye ulaşması elbette birden bire olmaz. İlk öncesinde meyil oluşur. Önemli olan da bu meyli oluşturan ortamlardan irade kullanılabilir durumdayken kaçınmaktır. O ortama girdikten sonra “ben kendime hakim olamıyorum, na’pim?!” demek zaten bir saçmalık olur.
Çözüm ve tedbir; harama meylin oluşmaması için haram ortamlardan kaçınmak, onun yerine alternatif bulmaktır. Hem hayırlı hem eğlenceli arkadaş ve işler bulmak o kadar zor bir şey değildir. Yeter ki insan Allahın rızasını istesin..
Bir kudsi hadiste Allah: “Bana yürüyerek gelene ben koşarak gelirim” buyurmaktadır. İnsan Rabbine yöneldiğinde.. Allah rahmet kucağına aldığı o kulunu elbette günahlardan kurtaracaktır..
Hadis-i şerifte peygamberimiz; bir günahından istiğfar eden o günahı hiç işlememiş gibi olur, buyurur. Bu kadar şefkatli bir Allahı olan insan, günahtan kaçmak için Rabbinden yardım istemelidir. Allah’ın yardımı elbette kuluna ulaşacak, onu affedecek ve o kul günahlardan kaçamasa bile Allah, günahları o kulundan kaçıracaktır..
Dua eden ve çok istiğfar eden kimseyi Allah günahlardan korur
Allah’ın razı olmadığı hallerden kurtulmanın en tesirli çarelerinden biri ısrarla dua ve çok sık istiğfar etmek gerekmektedir. Dua vesilesi ile Allah iradeyi güçlendirir ve insan hayırlı işlere yönelir. Çok istiğfar etmek de insanın günaha olan meylini azaltır.

Evlenmenin geçiktirilmemesi harama girmeye kesin çözümdür
Nafile oruç tutmak nefsi eğitir
İyi huylu, güzel ahlaklı, uyumlu arkadaş seçmek, insanı haramlardan alıkoyar
Boş vakitlerin yararlı şeylerle doldurulması harama girmeye mani olur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2