Hipnoz & Bilinçaltı

Regresyon Uygulaması - Bilinçaltı Kayıt Temizliğinde Kaynak Olaya Ulaş - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Hipnoz & Bilinçaltı>Regresyon Uygulaması - Bilinçaltı Kayıt Temizliğinde Kaynak Olaya Ulaş
madlen 14:19 24.03.17
Bugün yaşadığımız sorunun kaynağı yirmi yıl öncesinde ya da çocukluğumuzda yaşadığımız deneyimimizde yatıyor olabilir. Geçmişten getirdiğimiz korkular, acılar ve hayal kırıklıklarımızla yüzleşmediğimiz zaman şimdiki hayatımızda ilişki kurmakta zorlanıyoruz, bağımlı oluyoruz ya da öfkemizi kontrol edemeyen bireyler haline dönüyoruz...
Sürekli olarak aynı olayları yaşayıp, hayatımıza aynı tür insanları çekiyor ve bundan rahatsızlık duyuyorsak bütün bunların kaynağı geçmişimizde zihnimize yerleştirdiğimiz düşünce kalıplarıdır. Ancak birçok kimse bunun farkında olmadığı ya da yaşadığı olaylardan kendini sorumlu tutmayı kabul etmek istemediği için etrafındaki insanları ve onların davranışlarını değiştirmeye çalışıyor. Etrafındaki insanları suçluyıp kurban rolü oynamayı tercih ediyor.


Sürekli olarak sizi rahatsız eden aynı olayları hayatımıza çekiyorsanız köklü çözüm için yapmamız gereken şey ise bu olayların kaynağı olan bilinçaltı kayıtlarını bulup kaynakta onu çözümlemektir.

Regresyon Uygulaması - Bilinçaltı Kayıt Temizliğinde Kaynak Olaya Ulaş

Örneğin evimizde sivrisinek tarafından sokulmamız gibi. Evimizin içinde sivrisinek varsa onlardan kurtulacak köklü çözümler bulmadığımız, evin içine girmelerini ve üremelerini engellemediğimiz sürece sivrisinekler bizi sokmaya devam edeceklerdir. Evin pencerelerine tel yapabilirsiniz ama kapı açık kaldığında ya da tel bir şekilde açık kaldığında sinekler eve girecektir. Bir başka tedbir olarak ilaçlama yapabilirsiniz. Fiziki tedbirlerle desteklemediğiniz sürüce ilaçlamanın etkisi geçtiğinde yine sinekler bir şekilde gelecektir. Sivrisineklerin ortaya çıkmasına neden olan bataklık kurutulmadıkça bu olay sürekli tekrarlanacaktır.
Yaşamımızın ilk 5-6 yılı bizim bilinçaltı kayıtlarımızın oluştuğu kritik yıllardır. Bakıma muhtaç bir durumda olduğumuz için hayatta kalmak adına anne ve babamıza bağlı bir hayat sürmekteyiz. Bu nedenle de bizi hayatta tutan kişilerin davranışları bizim için çok önemli olmaktadır. İstediğimizi elde etmek, yaşamımızı idame ettirmek için ihtiyaç duyduğumuz şeyleri almak adına anne ve babamızı memnun etmek için onların davranış kalıplarını alırken diğer taraftan da yaptığımızda onların bizi seveceklerini düşündüğümüz davranış kalıplarını ediniriz. Kendimizi güçsüz çaresiz bakıma muhtaç hissettiğimiz için onların birçok davranışını istesek ya da istemesekte kabul etmek zorunda kalırız. Onların geçmişten gelen bilinçaltı kayıtları nedeniyle şiddete, baskıya ya da tacize maruz kalabilir onlara itiraz edemediğimiz için bunların hepsini içimize atar öfke, kırgınlık, sevgisizlik, değersizlik birçok duygu ve korkunun oluşmasına izin veririz. İletişime açık olamadığımız kendimizi ifade edemediğimiz için bunları sırtımızda yıllarca taşırız.
Hayatında sorun yaşayan ve hayatının kontrolünü eline almak isteyen birçok kişinin en çok ihtiyacı olan şey kaynak olayın farkına varmak ve ona ulaşmaktır. Bunun için yapmanız gereken şey kendinizde detaylı bir sorgu yapmaktır. Ancak bilinçli zihin devredeyken bazen bu sorgulardan istediğimiz verimi alamama ihtimali yüksektir.

Kaynak olay tespitinde en kolay yöntem tüm vücudu gevşetip trans haline geçmek zihnimizi alfa dalgası seviyesine indirerek bilinçaltına ulaşmaktır.
Kendini keşfetme yolculuğuna çıkan kişilerin kaynak olaya ulaşmalarında kullanabileceği telkin ses kaydını ve içeriğini aşağıda paylaşıyorum.

Bu ses kaydı regresyon olarak adlandırılan çalışmadır. Regresyon terapisi, bir konunun asıl kaynağına inmektir. 'Bana niye böyle yaptı?' diyerek kurban rolüne girmek ve sorunların nedenini başkasını suçlamak yerine sorunun kaynağının kendi içinde olduğunun farkına varmanızı ve yaşadığımız sorunla geçmişindeki olayın bağlantısını kurmamıza yardımcı oluyor.

Telkin ses kaydında hedef sadece kaynak olayı göstermeyi hedeflemektedir. Kaynak olayı tespit ettikten sonra kaynak olay içerisinde yaşadığınız his ve duygularınıza bakarak korkularını temizlemek ve yok etmek için EFT-Duygusal Özgürleştirme Tekniği, İçsel Temizlik, Z.Ponopono gibi teknikleri kullanabilirsiniz.
Bir seferde her sorunu halletmek mümkün olmayabilir. Bilinçaltı kayıtlaımız soğan gibi katman katmandır. Bir yaşamın, ruhun sorununu sadece bir seferde hafifletebilirsin. Birkaç kez yapıldığında kalıcı çözümler oluşacaktır.

Sevgilerle
Halis Şahiner

Regresyon Uygulaması - Bilinçaltı Kayıt Temizliğinde Kaynak Olaya Ulaş

Regresyon Uygulaması - Bilinçaltı Kayıt Temizliğinde Kaynak Olaya Ulaş

Telkin ses kaydında önce tüm vücudun gevşetme telkinleri devamında ise transa geçirme telkinleri bulunmaktadır. Trans telkinlerinden sonra ise aşağıda metni bulunan regresyon telkini bulunmaktadır. Devamında ise transtan çıkarma telkinleri bulunmaktadır.
Regresyon Uygulaması - Bilinçaltı Kayıt Temizliğinde Kaynak Olaya Ulaş
Verimli bir çalışma için sessiz, sakin bir ortamda bir sandalye ya da koltukta oturarak dinlemeniz etki için daha uygun olacaktır. En az kırk beş dakika kadar dingin kalabileceğinizden emin olun!
Başlangıçta düşüncelerin akınına uğradığınızı düşünebilirsiniz. Size huzur vermediklerini hissedebilirsiniz. Onlardan kurtulmaya çabalamayın. Direnmeyin. Bırakın ve sadece izleyin. Bir süre sonra akıp gideceklerdir.
Seans sonrasında, daha önce sizi rahatsız eden olayla ilgili olarak yaşamında bir olayı canlandırıp ve tepkilerinize bakmanız telkinin etkili olup olmadığının kontrolünü sağlayacaktır. Olayı tüm duyularınızla hissederek canlandırma yaptıktan sonra içinize dönüp tepkilerinize bakın. Ne hissediyorsunuz. Sizi rahatsız eden duygularınızda azalma var mı?
Bu telkin tek başına bir hastalık tedavi yöntemi değildir.
Ses kaydındaki tüm konuşmalar duyulabilir, açık ve nettir.
Ses kaydını dinlerken rahatsızlık hissederseniz (nefes alamama, panik atak vb.) telkini dinlemeyi bırakın.
Uzun süre yüksek sesle dinlemek işitme bozukluklarına yol açabilir.
Olabilecek rahatsızlıklardan dolayı tüm sorumluluk telkini dinleyen kişiye aittir.

Dikkat : Tibbi tedaviye ihtiyaç duyan psikolojik rahtasızlığı olan (Panik Atak vb.) kişiler için uygun olmayabilir.
Bildiğin gibi şu anda bu kaydı dinlemenin nedeni seni rahatsız eden bir duygunu çözümlemek.
Bu güne kadar bu duygundan dolayı birçok kez istediğin şeylerden vazgeçmek zorunda kaldın, acı çektin, kendini sınırladın.
Burada olmanın nedeni kararını vermiş olmandır. Seni rahatsız eden bu duyguyu değiştirmenin son kararını vermiş bulunuyorsun ve seni rahatsız eden olayı çözümlemeye ve hayatının kontrolünü eline almaya karar verdin. Yarın değil, gelecek hafta, gelecek yıl değil tam şu anda. Bu kararında hiçbir ayrıcalık tanımayacaksın. Dürüstçe ve gerçekten seni rahatsız eden bu duygunun nedeni olan olay ya da olayların sendeki etkilerini değiştirip senin istediğin sonuçları almanda sana yardımcı olacak yeni duygu ve davranış kalıplarını hayatına çekmek istiyorsun.
İçinde bir duygu var, bugün seni buraya getiren duygu, seni bu çalışmayı yapmaya zorlayan, rahatsız eden duygu. Şimdi ben 1' den 10' a doğru sayarken bu duyguyu gittikçe güçlü hissetmeye başlıyorsun.
1, işte sorununu yaratan duygu*yu hissetmeye başladın.
2, bunu gittikçe güçlü hissediyorsun.
3, sanki bir barajın kapakları açıldı da bu duygu bedenine sular seller gibi dolmaya başladı.
4, işte duygu bu duygu.
5, şimdi bedeninin belli bölgesinde bunu daha güçlü hissediyor*sun.
6, duygunun şiddetinin artmasına izin veriyorsun.
7, bu duygu ile beraber bu duyguyu yara*tan geçmiş olaylarda canlanıyor.
8,güçleniyor.
9, yaşamında hissetmediğin ka*dar şiddetli hissediyorsun.
10, işte duygun bu duygu.
Bu duyguyu nerende hisse*diyorsun?

Bu duyguyu hissettiğin, geçmişinde yaşadığın değişik olaylar var. Bu duygu geçmişe bir köprü oluşturuyor, geçmişte böyle hissettiğin her olay ile bağlantısı var.

"5' den 1' e doğru saymaya başladığımda, sen yaşamındaki eski bir tarihe, bu duyguyu ilk hissettiğin geçmiş bir zamana gideceksin.
Ve olayı sanki şu anda oluyormuş gibi yeniden yaşamaya ve hissetmeye başlayacaksın...
5, geçmişe doğru gidiyorsun. Bu duyguyu hala içinde taşıyan bir an bir olay, bir sahne yavaş yavaş zihninde canlanıyor.
4, gittikçe olayın içine giriyorsun, sanki şu anda yaşı*yormuş gibi hissetmeye başlıyorsun.
3, işte şimdi sahne gittikçe açılmaya ve belirginleşme başlıyor.
2, gittikçe daha net görmeye başlıyorsun.
1, şimdi oradasın... İlk izlenim."

Ne hissediyorsun?

Oradaki kendine şunu sormanı istiyorum. Orada hatalı algıladığı şey neymiş. Bunu görsün

Evet şu anda seni rahatsız eden duygunla ilgili ilk sahneye ulaştık. Ve ondaki duygularını gördün. Şimdi bu duygunla ilgili başka sahneler varmı bunu görmek için yeniden bir seyahate çıkacağız

"Dikkatini duyguna yoğunlaştır ve ben 5' den 1' e doğru sayarken sen daha ön*ceki bir zamana, aynı duyguyu hissettiğin daha önceki bir tarihe doğru gideceksin."
5, geçmişe doğru gidiyorsun. Bu duyguyu hala içinde taşıyan bir an bir olay, bir sahne yavaş yavaş zihninde canlanıyor.
4, gittikçe olayın içine giriyorsun, sanki şu anda yaşı*yormuş gibi hissetmeye başlıyorsun.
3, işte şimdi sahne gittikçe açılmaya ve belirginleşme başlıyor.
2, gittikçe daha net görmeye başlıyorsun."
1, evet şimdi oradasın... İlk izlenim neler."
Şimdi ayaklarına bakmanı istiyorum. Ayaklarında ne var?
Ayakkabın var mı, Varsa ne renk?
Harika yere bakmanı istiyorum döşemeleri hisset, döşemeleri hissetmeye başladığında yavaş yavaş bulunduğun yer netleşmeye etraftaki ayrıntıları görmeye başladın değimli?
"Gündüz mü, gece mi?"
"İçerde misin, dışarıda mı?"
"Yalnız mısın, yanında birisi var mı?"
Eğer birisi varsa, " Kiminlesin?"
Eğer yalnızsa "Ne hissediyorsun yalnız?"
Kaç yaşlarındasın?
Ne hissediyorsun, ne görüyorsun, ne duyuyorsun?
Duyguyu bedeninin neresinde hissediyorsun?
---------------------------------------
Oradaki kendine şunu sormanı istiyorum. Orada hatalı algıladığı şey neymiş. Bunu görsün

Evet şu anda seni rahatsız eden duygunla ilgili ilk sahneye ulaştık. Ve ondaki duygularını gördün. Şimdi bu duygunla ilgili başka sahneler varmı bunu görmek için yeniden bir seyahate çıkacağız

"Dikkatini duyguna yoğunlaştır ve ben 5' den 1' e doğru sayarken sen daha ön*ceki bir zamana, aynı duyguyu hissettiğin daha önceki bir tarihe doğru gideceksin."
5, geçmişe doğru gidiyorsun. Bu duyguyu hala içinde taşıyan bir an bir olay, bir sahne yavaş yavaş zihninde canlanıyor.
4, gittikçe olayın içine giriyorsun, sanki şu anda yaşı*yormuş gibi hissetmeye başlıyorsun.
3, işte şimdi sahne gittikçe açılmaya ve belirginleşme başlıyor.
2, gittikçe daha net görmeye başlıyorsun."
1, evet şimdi oradasın... İlk izlenim neler."
Şimdi ayaklarına bakmanı istiyorum. Ayaklarında ne var?
Ayakkabın var mı, Varsa ne renk?
Harika yere bakmanı istiyorum döşemeleri hisset, döşemeleri hissetmeye başladığında yavaş yavaş bulunduğun yer netleşmeye etraftaki ayrıntıları görmeye başladın değimli?
"Gündüz mü, gece mi?"
"İçerde misin, dışarıda mı?"
"Yalnız mısın, yanında birisi var mı?"
Eğer birisi varsa, " Kiminlesin?"
Eğer yalnızsa "Ne hissediyorsun yalnız?"
Kaç yaşlarındasın?
Ne hissediyorsun, ne görüyorsun, ne duyuyorsun?
Duyguyu bedeninin neresinde hissediyorsun?
-------------------------------------------
Çok güzel. Şimdi seni rahatsız eden duygunun kaynağına ulaştık. Şimdi senden istediğim bu olayın olduğu zamanın biraz daha ilerisine gitmen birkaç saat ya da birkaç gün öncesine. Harika
--------------------------------
Eğer yaşamında seni orada bekleyen gibi bir çocuğun olsaydı onu sever miy*din?
Harika
Öncelikli olarak oradaki küçük çocuğa sevgilerini sunmanı istiyorum. O küçük çocuğa iyi ki varsın de, sen olduğun sen bu deneyimleri yaşadığın için ben şu anda varım de. Seni çok seviyorum. Her zaman senin yanındayım de. Ve gelecekten aldığın tüm özellikleri o çocuğa aktar. Bir şey yapmana gerek yok sadece o çocuğa sıkı bir şekilde sarılmanla o özelliklerin hepsi o küçük çocuğa geçti artık. O çocuk daha güçlü ve onda da güzel bir koruma kalkanı oluştu.
Artık o küçük çocuk yaşamış olduğu olayla yüzleşmeye hazır.
-----------------------
Çok güzel.
Şimdi senden o küçük çocuğun elini tutarak birlikte rahat ve kendinizi güvenli bir yere oturmanızı ve seni rahatsız eden olayı gözünüzün önünden bir film şeridi gibi geçmesini seyretmenizi istiyorum. Yanındaki küçük çocukla birlikte filmi üçüncü göz olarak izleyin.
Olan olayları ve hissettiklerinize bakın.
--------------------------
Harika film bitti. Şimdi yeniden içindeki duygulara bakmanı istiyorum.
Ne hissediyorsun?
Şu anda hislerinde bir azalma var mı?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 15:04 24.03.17
Regresyon ses telkini indirme linki:

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sunshine 18:10 04.04.17
Bir uzmandan regresyon terapisi almış biri olarak belki düşünen arkadaşlara yardımcı olur diye tecrübelerimi paylaşmak isterim. Öncelikle telkin yönetiminin işe yaramayağını düşünerek girdim ama gerçekten kendinizi bırakıyorsunuz. Benim problemim özel hayatımda atlamadığım meselelerdi ama sorunumun kökeni aileden çıktı ve hiç farkında değildim inanın. Onun dışında insan kendini bambaşka bir hikayede bambaşka bir karakter olarak görüyor bunun bilimsel açıklaması sanırım, bilinçaltınız daha objektif değerlendirebilin diye telkin esnasında başka bir senaryo halinde sunuyor sorunlarınızı. Reenkarnasyon diyen de var tabi inananlar için. Faydalı bir yöntem ama herkes regresyon için uygun diye bir şey yok bence , yani başka bir yöntem(eft vs) daha uygun olanlar vardır diye düşünüyorum,bunu iyi tespit etmek lazım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 18:21 04.04.17
Şimdi kendini eskisinden farklı mı hissediyorsun @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sunshine 18:31 04.04.17
HeartLess Nickli Üyeden Alıntı:
Şimdi kendini eskisinden farklı mı hissediyorsun @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ?
Ben yaptıralı 2buçuk sene kadar oluyor. Şu anda değil ama yaptırdıktan sonra ilk zamanlar çok iyi hissetmiştim ve uzunca bir süre tekrar eden problememi yaşamamıştım. Ama sonra tekrar yaşadım ki yöntemleri suçlamıyorum. Regresyon,EFT ne olursa olsun bir kere yaptır bırak şeyler değil, boşaltılan o negatif kodların yerine pozitifleri yerleştirmek için düzenli olarak olumlama(EFT için vuruş) vs yapmak gerektiğini düşünüyorum. Yani öyle bir kere yaptırayım ömür boyu kurtulacağım gibi bir durum yok bana kalırsa.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 18:33 04.04.17
Peki bunu kendi kendine yapma şansın yok mu? @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yani öğrensek bir kere ve daha sonra uygulasak.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sunshine 18:46 04.04.17
HeartLess Nickli Üyeden Alıntı:
Peki bunu kendi kendine yapma şansın yok mu? @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yani öğrensek bir kere ve daha sonra uygulasak.
Bence zor, çünkü yarı trans halinde oluyorsun ve dışardan bir ses sorular sorarak seni yönlendiriyor. Hem kendini trans haline sokup hem soru sorman mümkün değil gibi geldi bana ama bu benim düşüncem. Ama klasik eft veya regresyon yerine pozitif Eft yi kendi kendine yapabillirsin. internette öğretici videoları da var zaten çok basit vuruş noktalarını iyi öğren, sonra işte aşkla ilgili pozitif eft yapacaksan ne istiyorsan onu söyle her vuruşta " daha çok sevilmek istiyorum, şöyle aşk istiyorum,sadakat istiyorum gibi gibi"

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 18:47 04.04.17
Detaylı anlatımın için çok teşekkür ederim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sunshine 18:52 04.04.17
İlkcan 13:37 05.04.17
İnsanların Bilinç altları ne dendiğine değil, neyi demediğine, saklayıp tuttuklarına bakar, konuşurken kontrollü sustuğumuzda kontrolü kaybeder, zihin dişlilileri arasında çatur-çutur düz gider, kıyım yaparız, alır-verir-veriştiririz çoğu zaman.

İntiba kalblerin avıdır, Kalbler arasında suptil bir ağ vardır, bağ, bağlantı alttan altta gider, gelir, konuşurken sadece dil değil bağırsak,amigdala, hafıza, bilinç altına dair ne varsa ‘ o ‘ sahnede yerini alır.
Basiretle bakış yapılabilirse bir çok ipucu gelir muhatabın enerji alanından.

Örneğin bir iş görüşmesine, mülakata girecek onca kişi arasından sıyrılıp, o makamın vizyonunu sizinle paylaşacaklar.
Fakat, iç bünyede güvensizlik, telaş ve panikle iç ses alacaklarını hiç düşünmüyorum, benden bir cacık olmaz, alıpta başlarına işmi çıkartacaklar diye düşünüp, onaylı duruma girdiğinizde, sürüyün tepesinden hiç zahmet edip zaman harcamayın. Mülakat esnasında az evvelki negatif iç harcamalar kalplere, işe alacak olan ekibin vicdanına çarparak, eksi puana tabi tutacaklar.
Aynı yayını yankılamak vicdanlarada aynı intibayı verecektir.
İnanmadan inandıramaz başarılı olamazsınız, gayret Azim esmasının vizyonu.
Mevlanın, kalblere koyduğu hayat enerjisini barındırır.
Tohumu çatlatmak için önce toprağı temizlemek, sulamak ve sonrada harlamak gerek, insan önce kendine samimi olacak, nasıl olsa varlık Esmaların seyrinde, su akacak yolunu bulacaktır..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2