Hipnoz & Bilinçaltı

Akıllı insanlar ve olma adayları You can view it by clicking - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Hipnoz & Bilinçaltı>Akıllı insanlar ve olma adayları You can view it by clicking
Dede06 00:18 29.11.22
Bu linke tıklayan arkadaşlar yaptıkları bu seçim ile öncelikle kendileri ile gurur duymalıdır ki para ödeyerek bile heryerden alınabilecek bilgler olmayıp değerli bir kaynaktan gördüğüm yazıyı asıl kendi takıldığım forumun üyeleri ile paylaşmak istedim.

Teşekkürden ziyade dua etmeniz daha efdaldir.

Bilinçaltı Nedir?
Bilinçaltı beynimizin, biz farkında olmadan bilincimiz dışı çalışan,bedenimizin istemsiz kaslarını yöneten,gece uyurken dahi vücut fonksiyonlarımızın çalışmasını sağlayan,beş duyumuzla algıladığımız her şeyi an be an kaydeden ve gerektiğinde kullanılmak üzere bilincin emrine veren bir parçasıdır.
Bilinç ve bilinçaltını daha iyi açıklamak için bir kaç örnek verelim.Mesela bilgisayar örneği.Bilgisayarın donanım dediğimiz kısmı bilinçaltı, bilgisayarda yüklü işletim sistemi,programlar ise bilincin kendisidir.Bu programlar arasında bize hizmet eden iyi programlar olabileceği gibi virüsler ve trojanlar gibi zararlı programlar da olabilir.Bilinçaltı,bilgisayarın hafızası gibi,her türlü bilgiyi kaydeder fakat bu bilgilerin nasıl kullanılacağı bilgisayarda yüklü işletim sistemine bağlıdır.
Bilgisayarla her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz ama nereye ulaşacağınız sizin seçiminizdir.Bilgisayar sadece sizin verdiğiniz komutları dinler.Bilgisayarınızın hafızası çok kuvvetli olabilir,işlemci hızı çok yüksek olabilir.Fakat eğer bilgisayarda virüsler ve trojanlar gibi zararlı programlar yüklüyse,bu hafıza ve işlemci kapasitesinden tam olarak yararlanamayabilirsiniz.
Mesela bilgisayarınıza bulaşmış trojanlar yüzünden,internete girdiğinizde sizin istemediğiniz sayfalar açılabilir.Bu virüs ve trojanlar doğduğumuz andan itibaren bilincimize yerleşen önyargılara,kötü düşüncelere,yanlış inanışlara veya fobilere benzitilebilir.
Mesela çocukluğundan itibaren zengin olmanın kötü bir şey olduğu, zenginlerin sadece haksız para kazanarak zengin oldukları gibi yanlış bir inanca sahip birisi,zengin olmak istese bile hedeflerine ulaşamaz çünki bilinç programına yerleşmiş bu yanlış inanç virüsü,bilinçaltı bilgisayarı tarafından kabul edilmiş ve zengin olmaya yönelik fırsatlar bilinçaltı tarafından görülmemektedir.
Mesela çevresel faktörlerin etkisiyle beceriksiz ve yeteneksiz bir insan olduğuna inandırılmış bir bilinç,bilinçaltını etkiler ve bilinçaltı her olayda buna uygun davranır.Bilinçaltı nasıl beceriksiz olunabileceğine dair her türlü bilgiye de sahiptir çünki.

Bilinçaltı Nasıl Çalışır?
Bilinçaltı bilincin emrindedir.
Bilinçaltı bilincin her dediğini yapar.Çocuk gibidir muhteşem bir kapasitesi vardır ama saftır,bilincin her söylediğine inanır.Mesela bir insan sarmısağın midesini bulandırdığına inanmış olsun.Bilinçaltı ona her yerde sarmısağı bulacaktır içinde sarmısak olduğunu kimsenin anlamadığı yemeklerde bile o sarmısağı hemen farkedecektir.Hatta sarmısak kokusunu bile alacak ve bilince haber verecektir.
Bilinçaltı 24 saat faaliyettedir,bilinçaltı uyumaz,bilinçaltı gece bilinç uykudayken de çalışmaya devam eder,bilinçaltı vücudun bütün faaliyetlerini kontrol eder,düzenler.
Bilinç neye inanırsa bilinçaltı ona odaklanır.
Amerikalı ünlü bir basketçi hiç bir atışını ilk önce beyninde sayı olduğunu hayal etmeden yapmadığını söylüyor.Yine dünya çapında golf oyuncuları iyi bir golfçü olmak için ilk önce beyinde atışın yapıldığını canlandırabilmek gerektiğini söylüyorlar.
Ya dışarı atarsam korkusu?
Hepimiz mutlaka yaşamışızdır.Topla oynanan herhangi bir oyunda ya dışarı atarsam korkusunun neticesi mutlaka dışarı atmaktır.Çünki bu korkuyla beraber beynimizde canlanan resmi bilinçaltı hedef olarak alır ve hedefe doğru hareket eder.
Korkularımız beynimize yerleşmiş trojan ve virüs programlarıdır.
Korkularımızla doğmadık.Yeni doğmuş bebeklerin herhangi bir şeyden korktuklarını gördünüz mü yada utandıklarını?Korku ve utanma gibi duygular daha sonra öğrendiğimiz şeylerdir.Bu yüzden kültürden kültüre utanılan şeyler değişir.
İngilizce de "self sabotage" diye bir terim vardır.Yani kendi kendini sabote etme.Pek çok insanın günlük hayatta başkalarına veya kendisine kendini anlatırken kullandığı sıfatlar bir çeşit self-sabotajdır.

İşte onlardan bazıları:
Ben beceriksizin tekiyim.
Matematiğim iyi değildir.
Gözlerim iyi değildir.
Hafızam pek iyi değildir.
İsimleri aklımda tutamam.
Benden bir şey olmaz.
Kendime hakim olamıyorum.
Çok sinirliyim.
Korkuyorum...

Ve bunlar gibi daha niceleri.Durum gerçekten bu cümlelerde tarif edildiği gibi olsa bile tersini söylesek ne olur?
Kendi kendinize bir deneyin.Kendimi çok kötü hissediyorum deyin ve vücudunuzun aldığı şekle dikkat edin,boynunuz hafifçe öne doğru eğilecek,göğüs kafesiniz içine doğru çökecek belki karın boşluğunuzda hafif bulantılar hissedeceksiniz.çünki bilinçaltınız mesajı aldı ve emri uyguluyor.
Bir de tersini deneyin kendi kendinize harika olduğunuzu,çok sağlıklı olduğunuzu ve kendinizi harika hissettiğinizi söyleyin.Vücudunuz tam tersi bir hal alcak,boynunuz dikleşecek,göğüs kafesiniz dışa doğru açılacak,yüzünüze güzel bir ifade yayılacak.


Güzel haber;bilinçaltımıza yerleşmiş virüsler için de anti-virüs programları var.
Bilinçaltımızı yeniden programlayabiliriz.Üstelik bunun için Freud'un uyguladığı psikanaliz yöntemi gibi uzun bir süre gerektiren tedavi yöntemlerine gerek yok.Sorunu bilmeniz ve soruna karşı pozitif telkinler oluşturup bilinçaltına ulaşmasını sağlamanız yeterli.
Bilinçaltı telkinleri ile bunu yapmak mümkün.Bilinçaltınızı istediğiniz gibi programlayabilir,hedeflerinize daha hızlı ulaşabilir,istediklerinizi daha çabuk elde edebilirsiniz.
Yapmanız gereken sadece bilinçaltı telkinlerini dinlemek.

Bilinçaltı Telkinleri Nedir?
Bilinçaltı bilincin duyamadıklarını duyar,göremediklerini görür.Biliçaltı telkinlerinde amaç bilinç eşiğini,engelini aşmak,eleştirel bilinci geçip direk bilinçaltına ulaşmaktır.Böylece önerme ya da telkin bilincin değerlendirmesinden kurtulacak,bilinçaltı tarafından direk kabul edilecektir.
Bilinçaltı telkinlerinde bilinci aşmak üzere 4 teknik kullanılmıştır.Telkinler arka planda çalınan bir sesin üstüne kaydedilmiştir.Bilinç arka plan sesini duyabilir ama telkinlerin sesini duyamaz.Arka plan sesi binoral bir sestir.Binoral sesin ne olduğunu ileride daha detaylı açıklayacağız.
1.teknikte sadece bilinçaltının duyabileceği telkinler binoral sesin altına kaydedilmiştir.
2. teknikte aynı telkinler tersten okunmuştur.Bilinçaltı dünyanın en mükemmel bilgisayarlarından daha kuvvetli bir bilgisayardır.Tersten okunan kelimeleri anında anlar ama bilinç bunu anlayamaz bu teknikle bilinç 2. kez aşılmış olur.
3. teknikte aynı anda farklı telkinler farklı kulaklara gönderilir böylece bilinç ne söylendiğini anlayamaz buna karıştırma tekniği denir.
4. teknikte ise telkinler hızlandırılmıştır.Normal konuşma hızından çok hızlı bir şekilde kaydedilen telkinler bilinç tarafından yine anlaşılamaz ve bilinçaltına ulaşır.

Arka planda duyulan ses nedir?
Arka planda duyulan ses binoral sestir.Beyni istenilen dalga boyuna ulaştırmak için kullanılır.
Beynimiz 4 dalga boyunda çalışır.
1.Alfa (8-12 Hz) hafif trans,süper öğrenme,olumlu düşünce
2.Beta Dalga Boyu (13-25 Hz) Normal bilinç hali,stres,anksiyete
3.Delta Dalga Boyu (1-3 Hz) Derin uyku,berrak rüyalar, yüksek performansa telkin
4.Teta Dalga Boyu (4-7 Hz)Derin trans, meditasyon, odaklanma, güçlü hafıza
Ses dalgaları vasıtasıyla beyni istenilen dalga boyuna götürmek mümkündür.Müzik binlece yıl öncesinden beri bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.İslam medeniyetlerinde akıl hastanelerinde hastalar müzikle tedavi edilirdi.Müziğin beyin üzerindeki etkisi kesindir.Yapılan araştırmalar bunu kanıtlamıştır.Mesela klasik müziğin IQ yu bir kaç puan artırdığı yapılan deneylerle ispatlanmıştır.
Müziğin insan beyni ve davranışları üzerindeki etkisini günlük hayatımızdan bir kaç örnekle kanıtlayabiliriz.Mesela oyun havaları dinleyen insan ister istemez hareketlenir,neşesi yerine gelir,arabesk müzik dinleyen birden depresif bir ruh haline girer,mehter marşlarını dinleyip de coşmayan kaç kişi vardır.Sinema ve reklam endüstrisinde de müziğin gücü kullanılır.Korku filimlerinde dehşet sahnelerinde birden heyecan seviyesini yükseltecek müzikler girer devreye mesela.Örnekler çoğaltılabilir.
Gerçek şu ki beynimiz müzik ritmine uyum sağlamakta ve dalga boyunu müziğin ritmine göre ayarlamaktadır.
O halde yine ses dalgaları ile beyin yukarıdaki dalga boylarından birine sokulabilir.Fakat insan kulağı 20 Hz ile 20 000 Hz arasındaki sesleri duyabilmektedir.Alfa,delta ve teta dalgaları bizim ulaşmak istediğimiz dalga boylarıdır ama hepsi 20 Hz in altındadır.Bu frekansa nasıl ulaşılmalı ve beyin bu dalga boylarıyla nasıl eşgüdümlenmeli?
İşte burda binoral ses kayıtları devreye giriyor.1839 yılında Alman araştırmacı H.W. Dove benzer frekanslarda 2 ahankli sesin beyin de 3. bir ses oluşturduğunu keşfetti.İşte buna binoral ses diyoruz.
Mesela sağ kulağa 400 Hz lik bir ses,sol kulağa 408 Hz lik bir ses dinletirsek 3. bir ses,8 Hzlik bir ses elde etmiş oluruz.Bu ses alfa dalga boyuna tekabül eder.Böylece beyni alfa dalga boyuna geçirebiliriz.Ya da ulaşmak istediğimiz dalga boyunda binoral ses oluşturabiliriz.
Bilinç altı telkin kayıtlarında arka plandaki ses bu binoral sestir.Kayıtların belli bir süresi sadece binoral sestir böylece beyin telkinleri daha çabuk kabul edeceği trans seviyesine ulaştırılır,telkinler bu seviyeye ulaştıktan sonra başlar.
Arka plandaki binoral ses helikopter sesine benzer,şiddeti o kadar yüksek değildir.İlk başta rahatsızlık verebilir ama biraz beklerseniz alışırsınız ve rahatladığınızı farkedersiniz.
Binoral sesler çeşitli amaçlarla kullanılabilir.Gevşeme,uyku sorunları,hafıza güçlendirme,konsantrasyon artırma,odaklanma,meditasyon gibi...
İşte bazı dalga boyları ve sağladıkları etkiler:
Bilinçaltı programlama 5-7 hz arası Tecrübeler 7.5 hz 'in daha etkili olduğunu gösteriyor.
Stresten arınma ve çabuk bir gevşeme-5-10 hz
Meditasyon 4-7 hz
Uyku yerine 5 hz lik 30 dakikalık bir oturum 2-3 saatlik uyku yerine geçebilir.
Uykusuzluk Tedavisi ilk on dakika 4-6 hz,20-30 dakika 3.5 hz
İyi hissetmek 45 dakika 4-7 hz
İmgelem Bir süre 6 hz daha sonra 10 hz
Self hipnoz 8-10 hz
Hızlı öğrenme 7-9 hz
Sezgi geliştirme 4-7 hz
Yüksek bilinç seviyesi 4-7 hz 30 dakika sonuç almak için 1 ay uygulamak gerekir.
Hızlı yenilenme 15 dakika 8-10 hz şekerleme uyku etkisi yapar.

Bilinçaltı Telkinlerini Nerelerde Kullanabilirim?
Bilinçaltı telkinleriyle yapabilecekleriniz hayalgücünüzle sınırlı.İşte bir kaç örnek...
Yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.
Uykusuzluk problemini yenebilirsiniz.
Korkularınızı yok edebilirsiniz.
Hafızanızı güçlendirebilirsiniz.
Öğrenme yeteneğinizi süper öğrenme seviyesine taşıyabilrsiniz.
Okuma hızınızı artırabilir fotografik okuma seviyesine ulaşabilirsiniz.
İçinizdeki dahiyi uyandırabilirsiniz.
İş hayatında başarınızı artırabilirsiniz.
Sınavlara daha iyi hazırlanabilirsiniz.
Özgüveninizi artırabilirsiniz.
Kilo sorunlarınız için kullanabilirsiniz.
Üretkenliğinizi ve mucitliğinizi geliştirebilirsiniz.
Sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtulabilirsiniz.
Erken kalkmak gibi güzel alışkanlıklar edinebilirsiniz.

Bilinçaltı Telkinleri Ne Kadar Etkili?
Bilinçaltı telkinlerinin etkisi kesindir.Eğer düzenli ve kurallara uygun bir şekilde kullanılırsa mutlaka fayda görülür.Bilinçaltı telkinlerinin etkinliği ile ilgili araştırmalar bilinçaltı telkin yöntemlerinin etkinlğini ispatlamıştır.
Geleceğin beyin teknolojisi olarak tanımlanan bilinçaltı telkinleri dünyada pek çok insan tarafından kullanılıyor.Kişisel gelişim uzmanları tarafından da kullanılıyor ve tavsiye ediliyor.Bir çok ünlü bu yöntemle kendisini geliştirmeye çalışıyor.Amerika'da cd marketlerde mutlaka bulunan ürünler arasında yer alıyor.Yöntem hipnoz kadar etkili üstelik herhangi bir çaba gerektirmiyor.

Bilinçaltı telkinlerinin hipnozla benzerlikleri nelerdir?
Hipnozda da hipnoterapistin telkinleriyle belli bir gevşeme sağlanır ve beynin delta veya teta dalga boyuna yani derin transa ulaşması sağlanır.Hafif trans da ise beyin alfa dalga boyundadır.Derin trans seviyesinde yani delta ve teta dalga boylarında hipnozdaki insan kendisine verilen telkinleri hipnozdan sonra aynen uygular.
Delta dalga boyuna derin uykudayken ulaşırız.Ameliyatta narkoz verilen hastalar da delta dalga boyundadırlar.
Delta dalga boyunda telkinler bilinçaltımıza bilinç engeline takılmadan ulaşır.Telkin kasetlerinin altındaki binoral ses, telkinlerin etkili olabilmesi için sizi önce alfa,sonra teta ve daha sonra delta dalga boyuna ulaştıracak şekilde ayarlanmıştır.Tıpkı hipnozdaki bu dalga boyunda telkinleri almaya hazır hale gelirsiniz.
Beynin ses ve ışıkla yönlendirilmesi geleceğin teknolojisidir.İddia ediyoruz yakın bir gelecek de bu teknikleri kullanmayan kalmayacak.
Herkes hipnoz yaptırma imkânına ulaşamayabilir ama bilinçaltı telkinlerine ulaşmak çok kolay.

Bilinçaltı telkinlerini nasıl kullanmalıyım?
Bilinçaltı telkinlerini dinlemeye başladıktan bir kaç gün sonra etkisini görmeye başlarsınız.İstedğiniz sonuçları almak için en az 1 ay boyunca dinlemelisiniz.Daha sonra belirli periyotlarla dinlemeye devam etmelisiniz.Yapacağınız şey çok basit gece yatmadan önce mp3 veya cd çalarınıza yüklediğiniz telkinleri kulaklık vasıtasıyla dinleyeceksiniz.Telkinleri belli bir süre dinledikten sonra zaten uykuya dalacaksınız ve bilinç tamamen devreden çıkmış olacak böylece bilinçaltınız telkinlerle başbaşa kalacak.
Kayıtları uykudan önce dinlemeniz en iyi sonuçları almak için tavsiye edilir.Ama bunu yapmak istemiyorsanız başka zaman dilimlerinde de dinleyebilirsiniz.Ama dikkat gerektiren işleri yaparken veya araba sürerken dinlemeyin.

Alıntıdır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Cevapla Up

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147