Hipnoz & Bilinçaltı

Zihin Kuralları... - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Hipnoz & Bilinçaltı>Zihin Kuralları...
SiLence 14:38 02.02.17
KURAL BİR:

HER BİR DÜŞÜNCE VEYA FİKİR BİR FİZİKSEL REAKSİYONA NEDEN OLUR.Sizin düşünceleriniz bedeninizin tüm fonksiyonlarını etkileyebilir. ENDİŞE düşünceleri, mide de birtakım değişimler yaratarak ülsere neden olabilir. ÖFKE düşünceleri, adrenal bezlerini uyararak, kandaki adrenalini arttırır ve birçok beden değişimlerine neden olur. KAYGI ve KORKU nabzınızı etkilemektedir.

Duygusal içeriği yoğun olan fikirler çoğunlukla bilinçdışına ulaşır çünkü duygulanan bir zihindir. Kabul edildikten sonra, bu düşünceler tekrar tekrar aynı beden reaksiyonlarını oluşturmaya devam ederler. Bu kronik olumsuz beden reaksiyonlarını ortadan kaldırmak için bizim bilinçdışına ulaşmamız ve bu reaksiyona neden olan düşünceyi değiştirmemiz gerekmektedir. Bu kendi kendini hipnoz ve oto telkin yoluyla olmaktadır.KURAL 2

KABUL EDİLENİN GERÇEKLEŞME EĞİLİMİ VARDIR.Beyin ve sinir sistemi sadece zihinsel imgelere tepki verirler. Bu imajı kişinin veya dış dünyanın belirlemiş olması önemli değildir. Oluşturulan bu zihinsel imge bir asıl plan olur ve bilinçdışı da bu planı gerçekleştirmek için çalışır. Endişe, istemediğimiz birşeyin resminin program formudur ama bilinçdışı resimlenmiş durumu yerine getirmek için çalışır. “ KORKTUĞUM ŞEYLER BAŞIMA GELİR”.

Birçok insan, çok kötü bir şeyin başlarına geleceğini düşündüren bilinçdışı zihinsel beklenti olarak tanımlanan, kronik anksiyeteden şikayet eder. Diğer taraftan, “sihirli” dokunuşu olan insanlar da tanırız. Hayat onları hiçbir neden olmadan kutsamıştır, biz de o kişilere “şanslı” deriz. Aslında şans gerçekte “OLUMLU ZİHİNSEL BEKLENTİDİR”, başarılı olacaklarına ilişkin kuvvetli bir inanç. “BİZ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ŞEKİLE GİRERİZ”.

Bizim fiziksel sağlığımız tamamen zihinsel beklentimize bağlıdır. Eğer bir hasta sağlıksız, yardıma muhtaç, felç, topal kalacağına ilişkin bir inanca sahipse doktorlar o kişinin bu şekilde kalacağını bilirler. Kendi kendine hipnoz, bu olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmak ve ümit dolu olumlu beklentiler içerisinde olmak için bir araçtır. Sağlık, güç ve iyilik hali beklentileri bir süre sonra gerçek olur.KURAL 3

HAYAL KURMA –KENDİ ZİHNİNİZLE VEYA BAŞKASININ ZİHNİ İLE UĞRAŞIRKEN BİLGİDEN ÇOK DAHA GÜÇLÜDÜR. -Hipnozu kullanırken hatırlanması gereken çok önemli bir kural vardır. HAYAL NEDENİ ETKİSİZ HALE GETİRİR. Bu yüzden birçok insan nedensiz yere gözleri görmez bir şekilde davranabilirler. Kıskançlıktan meydana gelen cinayetlerin hemen hemen hepsinin nedeni aşırı hareketli imgelemdir.Paralarını dolandırıcılara kaptıranların, Hitler gibi demagoji yapanların takipçilerinin, işe yaramaz şeylere para yatıranların karşısında kendimizi ok üstün görürüz. Bu kişiler için imgelemlerinin nedenlerinin üstesinden geldiğini söyleyebiliriz. Ama genellikle batıl inançlarımıza, önyargılarımıza ve nedensiz inançlarımıza karşı genellikle kör olabiliyoruz. Genellikle düşünceye eşlik eden güçlü bir duygu örneğin, öfke, nefret, sevgi veya politik veya dini inançlar ile birleştiğinde neden ile değiştirilmeleri imkansız hale gelmektedir. Kendi kendine hipnozu kullanarak, bilinçdışındaki imajları forma sokabiliriz, ortadan kaldırabilir veya iyileştirebiliriz.KURAL 4BİLİNÇDIŞI TARAFINDAN BİR FİKİR KABUL EDİLDİĞİ ZAMAN, O FİKİR BAŞKA BİR FİKİR YERİNE KONANA KADAR OLDUĞU GİBİ KALIR. BUNA EŞLİK EDEN DİĞER BİR FİKİR DE; BİR FİKİR NE KADAR UZUN SÜRE KALIRSA, YENİ BİR FİKRİ KOYMAK İÇİN O KADAR MUHALİF FİKİR OLMASI GEREKMEKTEDİR.Bir fikir bilinçdışı tarafından kabul edildiği zaman, artık o sabit düşünce kalıbı haline gelir. İyi ve kötü alışkanlıklarımız da aynı bu şekilde yerleşir. Önce bir düşünce ve takiben bir davranış gelir. Bizlerin düşünce alışkanlıkları ve davranış alışkanlıkları vardır. Böylelikle alışkanlıklarımızı değiştirmek istiyorsak, önce düşüncelerimizi değiştirmemiz gerekmektedir. Bizler gerçek doğruları kabul ederiz. Örneğin; güneşin doğudan doğduğunu ve batıdan battığını kabul ederiz. Bunu hava bulutlu ve güneşi görmezken bile kabul ederiz. Normal koşullarda bizi yöneten bu tarz bilgilerdir. Bunun yanında aslında doğru olmayan zihnimize kazınmış bazı düşünce alışkanlıklarımız da vardır. Bazı kişiler sinirli oldukları zamanlarda daha etkin davranabilmek için içki veya sakinleştirici almaları gerektiğine inanırlar. Bu doğru değildir ama fikir oradadır ve saplanmıştır. Doğru fikirlerle değişmesi için muhalefet gerekmektedir.

Şimdi, bu kuralları geliştirme aşamasında, biz saplantılı fikirlerden bahsediyoruz, boş düşüncelerden veya geçici fantezilerden değil. Saplantılı fikirlere alternatif üretmek veya onları kullanmamız gerekiyor. Fikirler ne kadar saplanmış veya ne kadar uzun kalmış olursa olsun, kendi kendine hipnoz veya oto telkin yoluyla değiştirilebilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Drogo 15:47 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 16:11 16.04.17
Cevapla Up