Hipnoz & Bilinçaltı

çok hızlı hipnoz elde etme tekniği - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Hipnoz & Bilinçaltı>çok hızlı hipnoz elde etme tekniği
SiLence 15:22 02.02.17
ÇOK HIZLI HİPNOZ ELDE ETME TEKNİĞİ

( INSTANT INDUCTION)Bilinen yavaş indüksiyon teknikleri için - örneğin relaksasyon indüksiyonu- hazır CD ler bile mevcut. Bunları dinlediğiniz zaman, bilinciniz belli bir zaman sonra yoruluyor ve ister istemez hipnoza doğru yol alıyor. Ama uykuya düşme tehlikesi mevcut. İkinci yetersizliği derin hipnoz elde etmek. Hafif ve orta düzey hipnozlar ne işe yarar?

Derin hipnoza giderken geçilen kademeler olması dışında bir işe yaramazlar. Hipnotik fenomenler somnanbulizm elde edilmeden ortaya çıkmaz. Bilinçaltı telkinlere açık hale gelmez.

Hafif ve orta hipnoz ancak stresten kurtulmak isteyen, belli bir süre gevşeme elde etmek isteyen, kendi kendine alışkanlık değişikliği yapacak olanlar için yararlı olabilir.Hızlı indüksiyonlara en güzel örnek Dave-Elman tip indüksiyondur.

4 dakikanın altında indüksiyon yaratır. Derin hipnoz elde edilir.Ama çok hızlı, anlık indüksiyon dediğimiz zaman saniyeler içinde derin hipnoz elde etmekten bahsediyoruz.Hızlı indüksiyonlara en basit örnek duygulara bağlı elde edilen hipnoz olabilir. Hasta bir olayı anlatırken, duygusal olarak etkilendiği bir olayı, ya da onu rahatsız eden bir olayı, bir anda kapa gözlerini ve bu duyguyu ilk yaşadığın olaya git dediğimiz zaman otomatik olarak regresyon başlar.

Bunu kullanmak biraz daha deneyim gerektiren bir durumdur.

Ama esas çok hızlı indüksiyon tekniği hand-drop dediğimiz el düşürme tekniğidir.***BİR İNSANI HİPNOZA SOKMAK İÇİN HİÇ RELAKSASYONA GEREK YOKTUR…

*** critical faktörü by-pass etmek yeterlidir.NASIL UYGULANIR?

-son derece basit bir teknikle..

Çok basit olduğu için uygulayan kişide bile acaba hipnoz oluştu mu? Endişesi bırakır. Ama oluşmaması için bir neden yoktur.- Önce mental expectancy dediğimiz durumu yaratırız. Kişiye ne yapacağımızı ve ondan ne beklediğimizi anlatırız.

- Şimdi benim şurama dikkatle bak (alında bir yer).. gözlerini kırpma.. elini elime koy. Ben bir iki üç dediğim zaman kuvvetle elime bastıracaksın. Gözlerini kapatmanı istediğim zaman kapatacaksın. Uyu talimatını alınca tüm sinir sistemin ve kasların bir anda gevşek, uyuşuk, cansız hale gelecek. Anlaşıldı mı?..

- 1,2,3 bas, bas, göster gücünü, bas bas..

- göz kapaklarını ağırlaştır.. göz kapakların yorgunlaşıyor.. ağırlaşıyor.. kapat gözlerini.. bas .. kuvvetle…

- ve aniden elinizi onun elinin altından çektikten hemen sonra kuvvetle “ uyu” diyorsunuz. Bu bir şok confusion dediğimiz durumdur. Elinizi çekince, bu anda critical factor bypass edilmiştir ve hızla derin hipnoz sınırına gelinmiştir yani kişi kuvvetli olarak telkine açık bir haldedir ve ilk telkininiz “ uyuuuu” oluyor. Bu andan sonra bir şey yapmazsanız birkaç saniye içinde suje hipnozdan çıkar. Bu nedenle bu indüksiyonun en önemli kısmı uyu dedikten sonra başlar.. Hızla konuşmaya devam etmek gerekir.

Konuşunda ne konuşursanız konuşun.

- En çok uygulanan metod.. sujenin başını sağa solla sallarken gevşeme ve derinleşme telkinleri vermektir. 15-20 saniye bu telkinler verildikten sonra eye-lock gibi testler yapılabilir. Hand-drop yaparak vücudun gevşekliği test edilebilir. Ve hızla tedavi yöntemine başlanır.. ( regresyon, gestalt ya da parts gibi.. artık nasıl bir teknik uygulanacaksa.. )- Calvin Banyan bu indüksiyona 8 kelimelik indüksiyon diyor.- ( press on my hand.. close your eyes.. sleep)- Türkçede bu daha da kısalıyor. 5 kelimeye düşüyor. ELİME BASTIR.. GÖZLERİ KAPA.. UYU!..- Evet son derece basit ve etkili bir indüksiyon. Bir indüksiyon ne kadar kısa olursa o kadar etkilidir. Çünkü yavaş indüksiyonlarda bilince sürekli analiz etme zamanı tanırsınız. Söylediğiniz, istediğiniz her şeyi analiz eder. Bu durumda da analitik bilinçleri aşmak güçleşir. Bu indüksiyonda ise analiz etmeye zaman kalmaz. Her şey bir anda olur biter. Özellikle akşamüzeri işten çıkıp tedaviye gelmiş bir şuje yavaş bir indüksiyonda rahatlıkla uykuya dalabilir. Ama hızlı indüksiyon ile onu istediğiniz kıvamda tutabilirsiniz.2. kez yaparken nasıl işler?

Gayet iyi işler. Her ne kadar artık kişi ne yapacağımızı bilse de ne zaman elimi çekeceğimi bilemez. Bu beklentiye geçtiği anda daha ben elimi çekmeden critical factor aşılmaya başlanmıştır zaten.Kaç kere yaparsanız yapın. Suje şaşkınlığın ne zaman geleceğini bilemez.. Bu nedenle indüksiyon her seferinde işler.. (bazen çok yavaş yapabilirsin. Özellikle o sert bir şok bekliyorsa.. )uyarı;

- Kol ve omzunda ortopedik sorunlar olanlar için uygun değildir.

- Ağır kalp hastalarında şok uygun olmayabilir.

- Hastadan dokunma izni almadan uygulamayın..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
HilafiHuzur 15:49 02.02.17
Gayet Basarili Bir Anlatim TeşeÄ·kürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
gkhn643 02:15 08.02.17
Çok faydalı oldu teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 10:17 08.02.17
gkhn643 Nickli Üyeden Alıntı:
Çok faydalı oldu teşekkürler

Rica ederim. & iyi forumlar.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 15:25 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 11:38 21.04.17
PayLaşım İçin TeşekküRLeR..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
meya 22:12 26.07.20
Harika bilgiler çok güzel ifade edilmiş teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
havashavas 22:21 26.07.20
GüzEl paylasım tesekkürler.. .
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi