Huddam ilmi

Hadim ilmi ve hadimin görevleri - Sayfa 2 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 4 5 
Huddam ilmi>Hadim ilmi ve hadimin görevleri
HavasHoca 21:37 19.07.16
Sağlık konusunda nasıl bir yardım almayı düşünüyorsunuz?Bunu biraz açarmısınız?Ne gib şeylerde ne gibi fayda elde etmeyi umuyorsunuz?Cin musallatlı hastaların tedavisindemi yoksa normal hastalıkların tedavisindemi yararlamayı düşünüyorsunuz?
Bir de dikatimi çekti forumun ilk üyelerindensiniz ve sadece 5 mesajınız var şimdiye kadar hangi forumlardaydınız,nerelerdeydiniz?.Eğer bu forumdan ayrılmadan faal bir üye olarak kalsaydınız şimdiye kadar çoktan hadim sahibi olmanıza yardım edecek hocalarımız sayesinde çoktan başarıya ulaşmıştınız.Neyse artık sizi forumda devamlı ve aktif olarak görmek isteriz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mehmtsirin 00:31 20.07.16
Sağlık derken şöyle, birincisi 3 defa bel fıtığı ameliyatı oldum ve tekrar nüksetti dolayısıyla yaş geçtikçe ve her defasında yapılan ameliyat daha tehlikeli oluyo, ikincisi geçen sene iş kazası geçirdim ve sağ gözümden yaralandım 4 defa gözden ameliyat olmama rağmen hala görmüyo ki hala bi kaç ameliyat olmam gerek. Bu sağlık sorunlarından dolayı 14 aydan beri çalışmadığım için büyük sıkıntı içerisindeyim hadimlerin neredeyse yapamayacağı bi şey yok gibi bunu sizde yazmışsınız bende çeşitli sitelerde konuyla ilgili araştırdım gerçekten öyle ama doğru bilgi veren veya yardımcı olabilecek birini bulamadım ya çekinme yap diyorlar yada türlü türlü korkutmalar o yüzden ne yapacağımı şaşırdım zaten psikolojim bozuldu kaç defa intihar etmeyi düşündüm sonuçta herşeyimi kaybettim hayatım alt üst oldu çözüm bulayım derken korkutanmı dersiniz dalga geçenmi dersiniz yapma onlar intikam alır bu işler islami değil diyenmi dersiniz iyice bunalıma soktular, maddi olarak hiç bi beklenti içerisinde değilim hadimleri sadece sağlık konusunda araştırıyorum. Sitenin ilk üyelerinden olduğumu söylemişsiniz bunu bilmiyorum hadim veya havas konusunda yüzlerce siteye baktım yüzlerce kitap kaynak baktım ama işte bilen ehil birini bulupta tedirgin olduğum merak ettiğim sorulara cevap verebilecek aklı başında birini bulamadığım için bi süre ara verdim araştırmalarıma. Bana bu konuda yardımcı olup sağlık sorunlarımı aşmamda yardım edebilecek birini bulursam ömrümün sonuna kadar dua edicem ama işte menfaat dünyası bu konuda kime soru sorsak bi kibir bi kibir anlatamam ayrıca kime selam versek hemen para istiyorlar dolayısıyla ne güven kalıyor ne de heves. İnşallah yeteri kadar ifade edebilmişimdir kendimi, yardımcı olacak birini bulursam bi hayat hatta bi aile kurtarılmış olacak.

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:25 ----------

Eğer bu forumdan ayrılmadan faal bir üye olarak kalsaydınız şimdiye kadar çoktan hadim sahibi olmanıza yardım edecek hocalarımız sayesinde çoktan başarıya ulaşmıştınız demişsiniz, size açıkça durumu izah ettim lütfen ya siz yardımcı olun yada yardımcı olacak hocalarla irtibata geçmeme yardımcı olun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ebuhamza 00:33 20.07.16
arkadaşlar hadimler bizim ne kulumuz nede kölemiz hadim elde etmek öyle okumayla da bir seferde olacak bir durum değil bazı insanlar paylaşılan davetlerle okuma yapıp cinleniyor sonra hoca hoca dolaşıp sorununu çözmeye çalışıyor neden işin ehli veyahut takibini yapacak bir mürşidin olmazsa olmaz diyor bazı yerlerde çünki sen ben bizler günahkar ve yahut o daveti yapacak izne icazete yetkiye sahip değiliz bir diğer konuda şu davet yaptın geldi bir cin sen daha önce cin gördünmü yada hadim gördünmüde ayrım yapacaksın yada ona yaptığın davetle istediğini yaptırabilecekmisin veya musallat olup rahatsızlık geçirdin iyice kötü oldun onları nasıl geri göndereceksin veya çarpılmaman için ne gibi okumalarla kendini korumaya alacaksın yada yaptığın yani sana verilen davetin eksik olmadığını nerden neye göre bilecek ve kanaat getireceksin hadi kanaat getirdin davetide yaptın geldiler yarın öbürgün yaptığın hatadan dolayı sana değilde ailene zarar vermeye başlayacaklar sen bunun önüne nasıl geçeceksin ve buna benzer bir çok konu daha başlamadan önce karşına çıkabilir daha bunları kafanda kurgulaman çözüm araman 1 ayını alır daveti yapman da bir okadar zaman alacak helak oldun gittin işi ilmi olandan yardım almadan yapmayın veya hiç yapmayın tıbbi tedavi yapan birilerine müracaatta bulunun faydalanın hepsi bu biz den üstün değil bunlar ama bizden çok ibadet ettikleri kesin birde ibadet etmeyenlerinin tehlikeleri var oda ayrı seni şirke sokup dininden etmek için çabalıyacaklar nasıl engel olacaksın önce bunları düşün sonra davet bul sonra korunma yöntemlerini öğren sonra bu daveti uygula arapça çok ileri seviyede bilmen lazım Osmanlıcada az da olsa bilgili olmalısın ezber gücünde yüksek olmalı
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HavasHoca 00:47 20.07.16
Sağolsun ebuhamza son noktayı koymuş. Bir ara bakımını yapıp sorar tedavin ruhanilerce mümkünmü diye.
Ancak bakım için 100 mesaj sınırımız var.
Forumda konuları okuyup en az 100 mesaj yazmalısınızki size bakım yapılabilsin.Eğer bakımda ruhanilerce ameliyat edilir denirse o zaman hocalamız size yardımcı olmaya çalışır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mehmtsirin 01:09 20.07.16
Ebuhamza hocam zaten ben bu söyledikleriniz hepsine katılıyoruz ve bunları bende düşündüğüm için tek başıma bilen biri olmadan yapmamam düşündüğüm için yapmadım ve hepte yardımcı olacak bilen gerçekten bilen birinin destek olması için aylarca araştırma yaptım ama yok işte. Ayrıca tıbbı tedavi olan birilerini müracaat edin demişsiniz haklısınız ama gözümün tedavisi yok çok araştırdım küçücük bi umut olmuş olsaydı tedavi olmayı beklerdim ne yazık ki yok bel fıtığına gelince 4. defa ameliyat olmama rağmen yine fıtık oldu, gidip muayene oldum yine ameliyat olur geçer dedim ama doktor hiç iyi konuşmadı eğer her ikisi konusunda çare olsaydı mutlaka o çareyi kullanırdım yok. Elime bakan insanlar var bu başıma gelenler yüzünden ailece hem maddi hem manevi olarak çok yıprandık ve bende çözüm yolu arıyorum hemde her türlü çözümü araştırıyorum. dediğinizi yapıp sitenizde 50 mesaj yazmaya çalışcam 50 mesaj dolduğunda siz veya Ebuhamza hocadan tekrar yardım isticem ama bu mesajdan başka imkan yokmu
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mehmtsirin 03:12 11.08.16
Yardım alabilmem için 50 mesajı geçmem gerektiğini yazmışsınız benim 100den fazla mesaj olmuş, yardımınızı rica ediyorum.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HavasHoca 06:29 11.08.16
hocalarımızı yakalayıp durumunuzu anlatıp yardım ve bakım isteyiniz.Bakımlarda sizin durumunun iyice anlaşılır ve ona göre hareket edilir.Chate katılmayı unutmayınız.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
desperado 14:42 11.08.16
Konu için teşekkürler abim.. Mehmet kardeşim Allah şifalar versin İnşallah...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mehmtsirin 01:35 12.08.16
Hadim Melek Mi? Hadim Nedir,

Hadim ne demektir, hadim melek midir ve hadimin nasıl çağırılacağı konu başlığı manevi hayat ve metafizik alemi için oldukça önemli sorular olmakla birlikte hadim ilmi ve hadimler hakkında çok az detay bilindiği de göze çarpmaktadır. Hadim ne demektir, hadim melek midir ve hadimin nasıl çağırılacağı konu başlığı manevi hayat ve metafizik alemi için oldukça önemli sorular olmakla birlikte hadim ilmi ve hadimler hakkında çok az detay bilindiği de göze çarpmaktadır. Hadimler hüddam ilmi içerisinde farklı anlamda isimlendirilen, Ortadoğu kültüründen dünyaya yayılan falcı ya da majisyene bağlı ve aynı zamanda onlara yardım eden yardım eden manevi anlamdaki bedensiz yardımcılardır. Hadimler kendi türlerindeki diğer bedensiz varlıklara oranla daha güçlü ve bilgili olmakla beraber, kişinin göz ve kulak gibi duyu organlarıyla istedikleri bilgiye kolaylıkla erişmesini sağlarlar. Hüddam İlmi Nedir? Hüddam ilmi bazı ayet ve surelerin belirli bir sayıda okunmasının ardından hadim ya da hadimi denilen görevli hizmetkarların kişilerin istek, dilek ve arzuları çerçevesinde görevlendirilmesi ve bu sayede kişilerin bazı sorun ve sıkıntılarının çözümlenmesi amaçlanmaktadır. Hadimler temel anlamda Kur’an-ı Kerim’in muhafızı şeklinde de tanımlanırken El-Hicr suresi 9.ayette Allah “Hiç şüphe yok ki o zikri, Kur’an-ı biz indirdik, onu koruyacak olan da biziz” diye buyurmuştur. Kur’an-ı Kerim Koruyucusu Olan Hadimler Allah tarafından insanlara gönderilen Kur’an-ı Kerim insanlara rehber ve hidayet kaynağı olarak gönderilmekle beraber muhafazası sadece insanlara bırakılmayan bir kitaptır. Bu yönde ayette de geçtiği üzere Kur’an’ı koruma işinde meleklerin görevlendirildiği görülmektedir. Bu da inen her ayetin bir muhafızı olan bir melek ve her meleğin emrini yerine getiren ve hizmetkarı olarak anılan 1 ile 70 bin arası yardımcı melek anlamına gelmektedir. Bu hizmetkarlar ya da hüddam melekleri de iman etmiş cin kavimlerinden oluşmaktadır. Bu cin kavimleri her bir meleğin sevki altında hizmet ederken, aynı insanların üstlendiği bazı sorumlulukları yerine getirmeyi çabalarlar. Melekler, Cinler, Hadimler ve İnsanların Ortak Görevi İnsanlar ve cinlerin ilk görevinin Kur’an-ı Kerim’deki emir ve yasaklara uymak olduğu aşikârdır. İkinci görev ise Kur’an-ı Kerim’e her anlamda yapılacak her türlü saldırıya karşı canları pahasına onu savunmak, gerektiği durumlarda da karşılık vermektir. Melekler ve cinlerin üçüncü görevinin ise Kur’an-ı Kerim’i sürekli okuyan ve ondan istifade edenler için havâss ve esrarlardan yararlanmasına da yardımcı olmaktır. Bu yönde ayet ve sureleri sürekli ve kesintisiz olarak okuyarak, insanlardan daha zayıf ve az özelliklere sahip olan cinlerin belirli taleplerle görevlendirilmeleri hüddam ilmi konusu dahilindedir. Hadimlerin Görevlendirilme İşleri Nasıl Yapılmaktadır? Bu görevlendirme iki şekilde yapılmaktadır; İlk olarak Kur’an-ı Kerim’in tamamını ya da belli sure ve ayetlerinin sürekli ve düzenli bir şekilde okuyanlar için o surelerin hadimlerinin yardımı sağlanabilir. Bir kişinin Kur’an-ı Kerim okuması hadimi melek ya da cinlerden birinin orada hazır olarak bulunması anlamına gelirken, bu sure ve ayetleri içten ve sürekli okuyan kimselerin özel bir statü kazanarak melek ve cinlerin başında pervane olduğu görülmektedir. Sadece Kur’an okurken yapılan yanlışları yüksek sesle düzeltmeleri değil, uhrevi bir maksat için okunan duaların da yerine getirilmesi için çalışmaktadırlar. Hüddam edinmek ne demektir sorusunun cevabı da bu noktada verilebilir. Sakıncaları düşünülmeden ve hesap edilmeden “keşke bende edinsem” denilen azimet, usül ve riyazatlar sonucu kendini bir ayet ya da sureye adamış Müslüman olan cinleri kendi emrine almak hüddam edinmek olarak adlandırılır. Cinler Bu Durumdan Pek Hoşnut Olmazlar! Cinlerin birinin hizmetine girip artık ayet veya surelerin koruyuculuklarını bırakmaları aslında çok da istedikleri bir şey değildir. Ancak o ayet ya da sureyi devamlı okuyan kişiye Müslüman cinler bir zarar vermediği gibi isteklerini de yerine getirme konusunda kusur etmezler. Hüddam için riyazata girip ezkara başlamak tanımı da burada karşımıza çıkmaktadır. Bir kişinin bu niyetinden melek ve cinlerin anında haberi olmakta ve maksadı konusunda da gerekli bilgiye sahip olabilmeleri mümkündür. Bir müddet kişinin riyazatı kesmesini beklemekle birlikte çeşitli şekillerde korkutmaları da mümkündür. Geliş Çeşitlerine Göre Hadimler Kaça Ayrılır? Hadimler geliş çeşitlerine göre; Kendileri gelen hadimler Başkaları tarafından çağırılan hadimler olarak ikiye ayrılmaktadır. Kendileri gelen hadimler; Kişinin doğum saati ile bağlanan hadimler Kişinin ailesinden kalan hadimler Kişinin kendisini geliştirdikten ve enerjisini arttırdıktan sonra ona gelen hadimler olarak üç kısma ayrılır. Başkaları tarafından çağırılan hadimler ise; Öğretici hadim İş Hadimleri Kulak hadimleri Göz hadimleri olarak dörde ayrılır. Kişinin Doğum Saati İle Bağlanan Hadimler Kişinin doğum saatiyle bağlanan hadimler çok sık görülmese de bazı kişilerin özel doğum zamanlarında kendilerine doğumlarıyla beraber bağlanıp, onlara bazı özel güçler verebilirler. Kendisine bağlanan hadimi belirli bir yaştan sonra görebilen kişiler olduğu gibi, hayatları boyunca onları hiç görmemiş kişiler de vardır. Kişinin Ailesinden Kalan Hadimler Kendileri gelen hadimler için ikinci başlıkta incelenen aileden kalan hadimler de oldukça nadir görülen hadimlerdir. Bu hadimler kişinin geçmişinde aile bağı bulunan bir kişinin taşıdığı bir hadim olmakla beraber o kişinin ölümü, yeni doğacak kişinin de bazı özelliklerinin ölmüş kişiye benzemesi sonucu yeni doğan kişiye hadimlik yaparlar. Kişinin Kendisini Geliştirdikten Ve Enerjisini Arttırdıktan Sonra Ona Gelen Hadimler Bazı kişiler zamanla enerji anlamında kendini geliştirmekte ve bazı hadimlerin de bu enerjiden etkilenip kişiye bağlandıkları bilinmektedir. Ayrıca da bu tarz kişilerle ortak yaşam olarak isimlendirilen bir ilişkiye girmek için hadimlerin kişilere kendiliğinden geldikleri görülmektedir. Enerjisel olarak belli bir seviyeye gelen kişilere kendiliğinden hadim gelmesi sık görülen bir durumdur. Başkaları Tarafından Çağırılan Hadim Çeşitleri Nelerdir? Görevleri anlamıyla farklılık gösteren ve başkaları tarafından çağırılan hadimler dört farklı çeşide ayrılmıştır. Hadim çeşitleri nelerdir diye sorulacak olursa, İstek hadimleri Öğretici hadimler Kulak hadimleri Göz hadimleri olarak hadimlerin dört farklı çeşide ayrılması mümkündür. İstek Hadimleri İstek hadimleri kişinin her türlü isteğinin yerine getiren hadimler olduğu gibi her türlü maddenin getirilme işleminde de kullanılırlar. Burada kişinin isteğinin hangi konuda ve ne olduğu önemli olmayıp, hadimlerden her türlü istek doğrultusunda yardım alınabilmesi mümkündür. Öğretici Hadimler Hüddam ilminde manevi anlamdaki yardımcılar içerisinde en çok öğreten, cevaplayan ve bilgi aktaran hadimler öğretici hadimler olarak nitelendirilir. Burada kişinin tek yapması gereke öğretici hadimlere ilmi soru sormaktır. İlmi olan her soruya cevap verme yetkisi bulunan hadimler, kişinin daha önce tanışmadığı ve hiç bilmediği ilimleri bile öğretebilirler. Kulak Hadimleri Kişinin öğrenmek istediği şeyle alakalı ayrıntılı bilgi alacağı hadimler kulak hadimleri olarak isimlendirilir. Başka bir ifadeyle kişilerin kulaklarının çakrasını açan kulak hadimleri kişinin duymak ya da ulaşmak istediği bir bilginin kendilerine aktarımında önemli bir rol oynarlar. Bilgi verici hadimlerdir. Göz Hadimleri Kulak hadimlerinde görülen kulak çakralarının açılması durumu, göz hadimlerinde de göz çakralarının açılması şeklinde açıklanabilir. Göz hadimleri yakın olsun uzak olsun bir insanın ne yaptığını kolaylıkla kişinin gözünün önüne getirebilirken, göz hadimleri sayesinde kişinin istediği herkesi izlemesi mümkün olabilmektedir. Göz çakraları açılan insanlar gözle görülebilen her detaya hadimler sayesinde ulaşabilmeyi başarırlar.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HilafiHuzur 13:02 21.09.16
1 2 3 4 5