Huddam ilmi

Hadim Sahibi Olmak - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 
Huddam ilmi>Hadim Sahibi Olmak
HavasHoca 09:48 01.05.16
Eski bir hadim sahibi ile şöyleşim

Geçenlerde değerli bir büyüğüm ile bazı formüller hakkında fikir alışverişinde bulunuyordum.Kendisi eskiden tedavi işleri ile meşgul olmuş ve bir kasemin (Kasemül Emlakül Felekiyye)tasarrufuna erişmiş bir kişi idi .Şimdi bu konu aslında hem ulvi sufli muhabbeti hemde başka şekilde belki tartışmaya açılabilecek bişey ama ben şuradan gireyim ....

Bu abi kasemin hizmetlileri ile kurduğu dostluk sayesinde yanına gelen bir çok kişiye elini bile sürmeden bişey sormadan yardımcı olabilmiş ve tedavi etmiş birisidir. Ve bu iş karşılığında hiç bir ücret talep etmemiştir.Çünkü ücret bildirmesine izin verilmemiştir...
Kendisi namazında niyazında olan birisi olmasına rağmen bir gün bilgisayarına indirdiği bir e kitapın haram olduğu konusunda uyarılmış,ikincisinde ise bir arkadaşının barda birisi ile buluşacağını söylemesi ve kendisini davet etmesi ile gelişmiştir .x abi içki içmediğini ve öyle yerlere girmediğini söylesede arkadaşı gir burda bekleme bir cola içersin zaten 15 dakkaya gelir ısrarını kıramamış ve bara girip colayı içmiştir.Akşam olunca kendisine aynen şöyle denilmiştir sen ne biçim bir Müslümansın? Müslüman adam içki içilen yere girermi?Ve hadimlerce terkedilmiştir.Sonradan kendisi haya edip birazda bu işlerden yorulduğu için tekrar kasem çalışmasına girmemiştir ....
Bana dediği şey eğerki ulvi yardımcı edinmek isteyen tanıdıkların varsa tek bir haram lokma yemeyip hiç yalan söylemesinler.Hatta forumunuzda dağıttığınız kitapları bile indirip kullanmasınlar ,5 vakit namaz kılıp zikrullahla meşgul olmayan, kibirli olan ve kalp kıran herkes tarafından sevilipte bir kişi bile sevmeyen birisi olsa bile kendileri irtibata geçmeleri zordur.Hatta yaşantısına dikkat etmeyip hayallere kapılan ve bu kapıyı zorlayanlara ceza verilmesi bile muhtemeldir demiştir.Bunu birşey savunduğum ,katılıp katılmadığım için falan açmıyorum sadece bu sohbeti sizlerle paylaşmak istedim ,belki hoşuna gidip ders alan olur belki ekleyeceği bişey olan olur ..
En doğrusunu Allah bilir ...

NOT: *********** tarafından Rahmetli İdris ÇELEBİ ile yaptığı görüşmeyi foruma konu olarak açmıştır.İdris hocamız bu yukarıdakileri aynen banada anlatmıştı.Bu tecrübenin ulvi hadim sahiplerine bir uyarı olması için özel bölüme açmayı uygun gördüm.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HavasHoca 10:12 01.05.16
Evet ulvi hadim elde etmek isteyen yaşantısına çok dikkat etmelidir.Öncelikle büyük günahlardan kaçınmalıdır.Ve içki içlen yer değil hatta mumkunse içki satılan yerden bile alışveriş yapmamalıdır.
Zina yapmamalıdır.5 vakit namazını kılmalı ve zikrullahı ihmal etmemelidir (zikrin güzeli devamlı olan virddir ve Allah c.c. herhangi bir ismini devamlı vird etmek v.s.)
Mümim müminin dostudur.Bu şekilde olunca.Siz insansınız ve yaşantınız içki kumar zina v.s. doluysa mümin dostunuz olur mu? Hangi ortama neye göre yaşarsan ona göre dostların olur.
Ha büyü falan yapamazsın ulvi varlıklarla.Yalan söylemezler, çok ve gereksiz asla konuşmazlar,edeplidirler ibadetlerine de çok dikkat ederler...Ha diyelim ulvi bir hadimininiz oldu.
Veya yaptığınız zikirlerle v.a. etrafınıza mubarekler teşrif ettiler.Sizinle namaza falan durunca veya zikrinize katılınca tırsmıycaksınız.
Ve onlardan bir şey isterken de: Bunu yap, bana şunu ayarla ,veya bunun beni sevmesini sağla gibi şeyler yaptıramazsınız.Bunaları ancak sufli varlıklar yapar. Onlar da şeytana hizmet eder ve bedelsiz hiç bir şey yapmazlar.Bunu iyi bilmek lazımdır.
Ulvi hadim elde etmek için de ibadet ve zikir yapılmaz.Bunlar Allah. c.c. rızası için yapılır.Peygamberimiz (s.a.v.) in yolunda olmak ve ölmek için yapılır.
E zaten siz böyle yapınca eninde sonunda sizin gibi düşünen ve yaşıyanlar etrafınıza gelir.Ve size yardım etmeye ve korumaya çalışırlar.Bunlar da SubhanAllahın Mümin müminin kardeşidir hükmünce gelirler...
Enerjiniz Nurunuz zikriniz onları celbeder.v.s.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HavasHoca 10:26 01.05.16
1970'li yıllarda Adana'da genç bir adam ailesiyle yaşıyormuş buna deli Mehmet diyorlarmış,ailesi bunu ziyaretlere götürürmüş,birgün kafasında yaralar çıkmış artık ölecek gözüyle bakıyorlarmış hangi ziyaret bilmiyorum fakat bunu ailesi yine bir ziyarete götürüp bırakmış, o zamanlar ilk gençlık yıllarıymış,ziyarette gece vakti buna şifacı cinler gelmiş, buna şöyle demişler;"biz sana yardım edip seni sıhhatine kavuşturacağız sende bizim aracılığımzla insanlara şifa dağıtacaksın fakat verdikleri dışında para istemeyeceksin" demişler, mehmet sabah olunca yürüyerek evine gitmiş ailesi şaşırmış vs... Gel zaman git zaman Mehmet hoca olmuş,ismi çok duyulmuş,şifacılığı insalara yarar sağlamış hatta 1980 ihtilalinde Adana'da albay hocaları topladığında buda tutuklular arasında albaya seslenmiş sizin çocğunuz olmuyor,gerçekten de albayın çocuğu olmuyormuş,ben size ilaç yapacapım çocuğunuz olacak demiş nasıl olmuşsa işte ikna etmiş albayı ve albayın eşi hamile kalmış çocuk doğmuş;albayda buna oturduğu mahallede büyük bir ev yaptırmış ve mehmet hocaya dokunulmazlık vermiş,Kenan Evren'e bile şifacılık yaptı der büyüklerimiz aslını bilemem... Neyse bu olaydan sonra hocaefendi şımarmış, geçen 2011 ekim ayında bizim arap tayfasıyla konuşurken mehmet hoca ne oldu diye sordum, şaşırıp gülmeye başladılar, köçek mehmeti napacan dediler,meğersem mehmet hoca sözünün dışına çıkmış,ve insanlardan para talep etmiş şifacılarda bunu terk etmişler...Düğünlerde köçeklik yapıyor delirdi dediler...

Alıntıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HavasHoca 03:03 09.05.16
Ruhaniyyet ve Azaim ilmiyle uğraşmak isteyenler bu konuyu iyice okusunlar.Önce nefislerini hallerini düzeltsinler.Ulvi hadimlerin şartları biraz ağırdır ona göre.

Değerli üyelerimiz lütfen forumdaki konulara yorumlar yazınız,sorular sorunuz,konular açınız,Konulara mesajlar yazınız ve chat bölümündeki sohbetlere katılınız.Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ebuhamza 15:44 10.05.16
abi biz beşeriz kendimizi dünyadan soyutlarsak sevgimiz kaybolur evalt sahibiyiz duygu taşıyoruz bu konuda haram ve yalan eyvallah amma bize görev verildi ise biz oradan bir arkadaşımızı çıkartmak amaçlı bile olsa giremeyeceğiz demektir göz gördüğünü sever akıl ise düşündüğünü ya biz hangisine bağlı kalalım şatım vallahi

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
dilan 00:23 23.06.16
allah razı olsun kardeşim güzel paylaşım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HavasHoca 18:29 04.08.16
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam bu konulardaki tecrübe-bilgi ve duyumlarını konuya ilave edermisin?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Birkul 10:37 05.10.16
benzersiz bir paylasim olmus guzel kalbine yureyine saglik ustadim
bence bunu bir cok insana yararli olacagi dusuncesiyle genelde paylasman cok isabetli olurdu kanisindayim saygilarimla

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 22:01 07.12.17
Sayın HavasHoca, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Derdekea 09:38 20.01.18
1 2 3