Huddam ilmi

Hadim Reisler ve Özellikleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Huddam ilmi>Hadim Reisler ve Özellikleri
nevfell 16:46 14.12.17
ÜSTÜN İNSAN IRKLARI VE
HADİM PADİŞAHLAR
Hadimler ve Türleri
HADİM YARDIMCI MELEK DEMEKTİR.
YARATICI TARAFINDAN GÖREVLİ 384 HADİM VARDIR.

Hadim Reisler ve Özellikleri

1 tane yardımcı meleğiniz varsa Hadim olur.
Eğer 1 den fazla ise Hüddam olur.
Hüddam çoğul için kullanılan bir kelimedir.

Hadim neremizde sığınır ?

Dualar ile çağrılan hadim
Kulaklarınıza
Gözlerinize
Tırnaklarınıza
Veya vücudunuzun her hangi bir yerine girer.
Bazıları ise sadece yanınızda durur.Bunlar daha büyüktür.

İradeleri yoktur.
Ne denilirse onu yaparlar
Hadimi göndermeniz için git demeniz yeterlidir.
Kişinin seviyesine göre bunlara ulaşmak kolaydır. Hadimlerin yapamayacağı şey neredeyse yok gibidir. İnsanın her türlü ihtiyacına karşılık verirler. Define bulma, birini kendine aşık etme, bir kişinin helak olması, hastalıkların tedavisi, tayibi mekan (bir yerden bir yere vasıtasız gitme), paranın çoğaltılması gibi bir çok konuda yardımcı olurlar.

Hadimler geldikleri zaman mahiyetleriyle gelir ve kalabalık gözükürler. En önde kürsü vardır kürsünün üstünde hadim oturur. Görevli ve melikileri sağında ve solunda ayakta durur. Onların arkasında da onların görevli ve vezirleri. Hadimler geldikleri zaman insanın göz seviyesiyle aynı hizada asla bulunmazlar. Daima seviye olarak daha yüksekten bakar ve konuşurlar. İlk geldiklerinde direk gözükmezler önce gelip seni bir inceler ve araştırırlar. Sonra tavan tarafında ışıklarını göstererek kendilerini belli ederler. Sonra önüne alemi açarlar sırasıyla görevliler ve vezirler gelir. Sonra melikiler gelir. En sona taht ve kürsi gelir. Hadim bu kürsinin üzerinde kendiliğinden belirir. Direk kendide muhatap olabilir yerine melikilerde konuşabilir. Önce hafif bir testten geçersin sonra şartları öne sürerler. Şartları kabul edersen sana bazı emanetler verirler . Çoğu zaman vekil görevli bırakırlar iş yapabilmen için. Artık ömür boyu hadime söz verdiğin şartları yerine getirerek yaşamak zorundasındır. Seni bir hadimin elinden ancak mertebe sahibi bir Alim kurtarabilir yada onun yetiştirmeleri ki bu yüzyılda kaldı mı bilinmez. Gözle gözükme şekline gelince genelde beyaz yada ışık şeklinde gözükürler. Bazıları nur. İnsan olarak gözükürlerse yaşlı ve beyza tenli bir insan şeklinde gözükürler. Arslan, güvercin şeklinde gözüken ve gelen hadimlerde vardır.

Hadimler ilk geldikleri vakit gerçek suretleriyle veya insan suretinde gelirler. Gerçek suretleri bir insan boyunda veya yer ile gök arası kadar da olabilir. Gelecekleri vakit kişiyi sınamak amacıyla gök gürültüsü, farklı hayvanların gözükmesi ve bunun gibi şeyler zuhur edebilir. Bunlardan korkmamak gerekir. Bunlar sadece kişinin yardımı gerçekten isteyip istemediği test içindir.

Şemhair hadim hem Reisül Ervah'tır hemde Berhetiye'nin hadimi Arslan kılığında gelir. Çalduze helak görevlilerinin başı ve hadimidir siyah köpek kılığında gelir. Taberuş ihbar hadimidir güvercin kılığında gelir

Hadimler, daha çok Ortadoğu kültüründe görülen majisyene ya da falcıya yardım eden ona bağlı bedensiz varlıklardır. Hadim diyebileceğimiz varlık türleri, cadılarda familiars olarak görülür. Şamanlarda ise "av" sırasında yakaladıkları ruhları (her türlü bedensiz varlığı) ele alabiliriz. Hadimlerin özelliği, diğer kendi türündeki bedensizlere oranla güçlü ve bilgili olmasıdır. Gelişleri, iki türlüdür:

1. Kendileri gelen hadimler:

Bu hadimler, kişi davet etmeden kendileri gelirler. Kişi, herhangi bir dua okumamış olabilir. Hatta bu konularla hiç alakası bilgisi bile yoktur. Bunları üç şekilde inceleyebiliriz:

a. Kişinin doğum saati ile bağlananlar: Çok nadir görülse de, bazı insanların doğum vakti özeldir ve doğduğu andan itibaren bazı psişik güçlere sahip olurlar ve bu noktada kendisine bir hadim bağlanmış olabilir. Belirli bir yaştan sonra, hadimler gelip kendilerini gösterebilirler ya da bu kişi, onları kullandığı hâlde asla farkında bile olmaz.

b. Kişinin ailesinden kalanlar: Ailesinin geçmişinde bu güç bulunan ve hadimleri bulunana birine de eğer geçmişteki kişiyle aynı özellikleri taşıyorsa (bu özellikler hangi noktalarda olmalı bilmiyorum; yani ruhsal ve fiziksel mi yoksa sadece ruhsal mı noktası şüpheli biraz) o kişiye ölen kişinin hadimleri gelip isim verir ve hizmet eder.

c. Kişi kendini geliştirdikten ve enerjisi arttıktan sonra ona gelenler: Bu hadimler, ya kişinin enerjisinden etkilenip bağlanırlar ya da kişiyle ortak yaşam diye adlandıracağımız bir ilişkiye girmek için. Bu kişiler, enerjisel olarak belli bir seviyeye ulaşmış kişilerdir ve hadimleri kendi çağırmasa da onlar gelebilir bağlanabilir.

2. Kişinin çağırımıyla gelen hadimler: Bu hadimler; özel bir davet, dua, ritüel gerektirir. Siz çağırdığınız için arada bir antlaşma olur, şartlar öner sürülür ve hizmete girerler.

Yalnız hadimlerin kendi aralarında da seviyeleri vardır. Hadimler, genelde cin olarak ifade edilir; ama ayrı bir varlık türüdür. Bazılarına göre hadimler, sadece ateş elementine dahil varlıklardır ama bazı insanlarda hava ve su elementine dahil olan hadimlerde görmüştüm bu yüzden sadece cin değildir diyorum. Yaptıkları şeyler bakımından dörde ayrılırlar;

a) Öğretici Hadim: Bunlar; iş yapmaz, haber getirmez; ama insana değişik konularda bilgiler öğretirler. Ruhani rehberlerden farkları, direk görünmeleri ve istenildiği an istenilen bilgiyi vermeleridir. Ruhani rehberler, çoğunlukla direk görülmez. Enerjisel ışıklar şeklinde görülür ve ara sıra direk gelirler. Bu hadimler, her türlü bilgiyi direk verirler. Mesela, sizin hiç bilmediğiniz duaya kadar; ama bunlar pek de rastlanmaz.

b) İş Hadimleri: Bunlar, kişinin isteklerini yerine getirir. Mesela, şu bana aşık olsun gibi istekler yerine getirilir; hatta çok güçlüyse madde aktarımı bile yapabildikleri söylenir. Bunlar, tür olarak öğretici hadimlere oranla daha çok rastlanır.

c) Kulak Hadimleri: Kulak çakralarının açılmasını sağlarlar. Ayrıca fal bakma yetisi verirler. Yalnız, olaylar görülmez. Duyum şeklinde alınır.

d) Göz Hadimleri: Bunlar, kulak hadimleri gibi falda yardımcı olurlar; ama farkları, isminden anlaşılacağı gibi göz çakralarını açar, olayları gösterirler. En çok rastlanan hadimlerdendir.
Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Derdekea 17:50 10.01.18
Allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 20:17 10.01.18
Sayın nevfel, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Acemi 19:24 26.02.18
Konu güzel anlatılmış. Paylaşım için teşekkür ederim.Burada kafamı kucalayan şey hadim ile kişi arasında yapılan anlaşma nedir ? Neleri kapsar ?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Yafes 13:26 28.02.18
feraset045 11:23 02.03.18
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

rahmetli ablam anlatmıştı .
"birgün duvardan atlı şeklinde insan şeklinde geldiler bana seninle bir anlaşma yapalım ne istersen kimi bilmek istersen onun durumunu gösterelim " demişler şart olarak ta tam tesettüre gireceksin,abdestsiz gezmeyeceksin gibi (muhtemelen tam şeriata uygun yaşamayı öğütlemişler) zaten ondan sonra fazla yaşamadı .

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Astra 13:15 02.03.18
Hadim Melek Mi? Hadim Nedir,

Hadim ne demektir, hadim melek midir ve hadimin nasıl çağırılacağı konu başlığı manevi hayat ve metafizik alemi için oldukça önemli sorular olmakla birlikte hadim ilmi ve hadimler hakkında çok az detay bilindiği de göze çarpmaktadır. Hadim ne demektir, hadim melek midir ve hadimin nasıl çağırılacağı konu başlığı manevi hayat ve metafizik alemi için oldukça önemli sorular olmakla birlikte hadim ilmi ve hadimler hakkında çok az detay bilindiği de göze çarpmaktadır. Hadimler hüddam ilmi içerisinde farklı anlamda isimlendirilen, Ortadoğu kültüründen dünyaya yayılan falcı ya da majisyene bağlı ve aynı zamanda onlara yardım eden yardım eden manevi anlamdaki bedensiz yardımcılardır. Hadimler kendi türlerindeki diğer bedensiz varlıklara oranla daha güçlü ve bilgili olmakla beraber, kişinin göz ve kulak gibi duyu organlarıyla istedikleri bilgiye kolaylıkla erişmesini sağlarlar. Hüddam İlmi Nedir? Hüddam ilmi bazı ayet ve surelerin belirli bir sayıda okunmasının ardından hadim ya da hadimi denilen görevli hizmetkarların kişilerin istek, dilek ve arzuları çerçevesinde görevlendirilmesi ve bu sayede kişilerin bazı sorun ve sıkıntılarının çözümlenmesi amaçlanmaktadır. Hadimler temel anlamda Kur’an-ı Kerim’in muhafızı şeklinde de tanımlanırken El-Hicr suresi 9.ayette Allah “Hiç şüphe yok ki o zikri, Kur’an-ı biz indirdik, onu koruyacak olan da biziz” diye buyurmuştur. Kur’an-ı Kerim Koruyucusu Olan Hadimler Allah tarafından insanlara gönderilen Kur’an-ı Kerim insanlara rehber ve hidayet kaynağı olarak gönderilmekle beraber muhafazası sadece insanlara bırakılmayan bir kitaptır. Bu yönde ayette de geçtiği üzere Kur’an’ı koruma işinde meleklerin görevlendirildiği görülmektedir. Bu da inen her ayetin bir muhafızı olan bir melek ve her meleğin emrini yerine getiren ve hizmetkarı olarak anılan 1 ile 70 bin arası yardımcı melek anlamına gelmektedir. Bu hizmetkarlar ya da hüddam melekleri de iman etmiş cin kavimlerinden oluşmaktadır. Bu cin kavimleri her bir meleğin sevki altında hizmet ederken, aynı insanların üstlendiği bazı sorumlulukları yerine getirmeyi çabalarlar. Melekler, Cinler, Hadimler ve İnsanların Ortak Görevi İnsanlar ve cinlerin ilk görevinin Kur’an-ı Kerim’deki emir ve yasaklara uymak olduğu aşikârdır. İkinci görev ise Kur’an-ı Kerim’e her anlamda yapılacak her türlü saldırıya karşı canları pahasına onu savunmak, gerektiği durumlarda da karşılık vermektir. Melekler ve cinlerin üçüncü görevinin ise Kur’an-ı Kerim’i sürekli okuyan ve ondan istifade edenler için havâss ve esrarlardan yararlanmasına da yardımcı olmaktır. Bu yönde ayet ve sureleri sürekli ve kesintisiz olarak okuyarak, insanlardan daha zayıf ve az özelliklere sahip olan cinlerin belirli taleplerle görevlendirilmeleri hüddam ilmi konusu dahilindedir. Hadimlerin Görevlendirilme İşleri Nasıl Yapılmaktadır? Bu görevlendirme iki şekilde yapılmaktadır; İlk olarak Kur’an-ı Kerim’in tamamını ya da belli sure ve ayetlerinin sürekli ve düzenli bir şekilde okuyanlar için o surelerin hadimlerinin yardımı sağlanabilir. Bir kişinin Kur’an-ı Kerim okuması hadimi melek ya da cinlerden birinin orada hazır olarak bulunması anlamına gelirken, bu sure ve ayetleri içten ve sürekli okuyan kimselerin özel bir statü kazanarak melek ve cinlerin başında pervane olduğu görülmektedir. Sadece Kur’an okurken yapılan yanlışları yüksek sesle düzeltmeleri değil, uhrevi bir maksat için okunan duaların da yerine getirilmesi için çalışmaktadırlar. Hüddam edinmek ne demektir sorusunun cevabı da bu noktada verilebilir. Sakıncaları düşünülmeden ve hesap edilmeden “keşke bende edinsem” denilen azimet, usül ve riyazatlar sonucu kendini bir ayet ya da sureye adamış Müslüman olan cinleri kendi emrine almak hüddam edinmek olarak adlandırılır. Cinler Bu Durumdan Pek Hoşnut Olmazlar! Cinlerin birinin hizmetine girip artık ayet veya surelerin koruyuculuklarını bırakmaları aslında çok da istedikleri bir şey değildir. Ancak o ayet ya da sureyi devamlı okuyan kişiye Müslüman cinler bir zarar vermediği gibi isteklerini de yerine getirme konusunda kusur etmezler. Hüddam için riyazata girip ezkara başlamak tanımı da burada karşımıza çıkmaktadır. Bir kişinin bu niyetinden melek ve cinlerin anında haberi olmakta ve maksadı konusunda da gerekli bilgiye sahip olabilmeleri mümkündür. Bir müddet kişinin riyazatı kesmesini beklemekle birlikte çeşitli şekillerde korkutmaları da mümkündür. Geliş Çeşitlerine Göre Hadimler Kaça Ayrılır? Hadimler geliş çeşitlerine göre; Kendileri gelen hadimler Başkaları tarafından çağırılan hadimler olarak ikiye ayrılmaktadır. Kendileri gelen hadimler; Kişinin doğum saati ile bağlanan hadimler Kişinin ailesinden kalan hadimler Kişinin kendisini geliştirdikten ve enerjisini arttırdıktan sonra ona gelen hadimler olarak üç kısma ayrılır. Başkaları tarafından çağırılan hadimler ise; Öğretici hadim İş Hadimleri Kulak hadimleri Göz hadimleri olarak dörde ayrılır. Kişinin Doğum Saati İle Bağlanan Hadimler Kişinin doğum saatiyle bağlanan hadimler çok sık görülmese de bazı kişilerin özel doğum zamanlarında kendilerine doğumlarıyla beraber bağlanıp, onlara bazı özel güçler verebilirler. Kendisine bağlanan hadimi belirli bir yaştan sonra görebilen kişiler olduğu gibi, hayatları boyunca onları hiç görmemiş kişiler de vardır. Kişinin Ailesinden Kalan Hadimler Kendileri gelen hadimler için ikinci başlıkta incelenen aileden kalan hadimler de oldukça nadir görülen hadimlerdir. Bu hadimler kişinin geçmişinde aile bağı bulunan bir kişinin taşıdığı bir hadim olmakla beraber o kişinin ölümü, yeni doğacak kişinin de bazı özelliklerinin ölmüş kişiye benzemesi sonucu yeni doğan kişiye hadimlik yaparlar. Kişinin Kendisini Geliştirdikten Ve Enerjisini Arttırdıktan Sonra Ona Gelen Hadimler Bazı kişiler zamanla enerji anlamında kendini geliştirmekte ve bazı hadimlerin de bu enerjiden etkilenip kişiye bağlandıkları bilinmektedir. Ayrıca da bu tarz kişilerle ortak yaşam olarak isimlendirilen bir ilişkiye girmek için hadimlerin kişilere kendiliğinden geldikleri görülmektedir. Enerjisel olarak belli bir seviyeye gelen kişilere kendiliğinden hadim gelmesi sık görülen bir durumdur. Başkaları Tarafından Çağırılan Hadim Çeşitleri Nelerdir? Görevleri anlamıyla farklılık gösteren ve başkaları tarafından çağırılan hadimler dört farklı çeşide ayrılmıştır. Hadim çeşitleri nelerdir diye sorulacak olursa, İstek hadimleri Öğretici hadimler Kulak hadimleri Göz hadimleri olarak hadimlerin dört farklı çeşide ayrılması mümkündür. İstek Hadimleri İstek hadimleri kişinin her türlü isteğinin yerine getiren hadimler olduğu gibi her türlü maddenin getirilme işleminde de kullanılırlar. Burada kişinin isteğinin hangi konuda ve ne olduğu önemli olmayıp, hadimlerden her türlü istek doğrultusunda yardım alınabilmesi mümkündür. Öğretici Hadimler Hüddam ilminde manevi anlamdaki yardımcılar içerisinde en çok öğreten, cevaplayan ve bilgi aktaran hadimler öğretici hadimler olarak nitelendirilir. Burada kişinin tek yapması gereke öğretici hadimlere ilmi soru sormaktır. İlmi olan her soruya cevap verme yetkisi bulunan hadimler, kişinin daha önce tanışmadığı ve hiç bilmediği ilimleri bile öğretebilirler. Kulak Hadimleri Kişinin öğrenmek istediği şeyle alakalı ayrıntılı bilgi alacağı hadimler kulak hadimleri olarak isimlendirilir. Başka bir ifadeyle kişilerin kulaklarının çakrasını açan kulak hadimleri kişinin duymak ya da ulaşmak istediği bir bilginin kendilerine aktarımında önemli bir rol oynarlar. Bilgi verici hadimlerdir. Göz Hadimleri Kulak hadimlerinde görülen kulak çakralarının açılması durumu, göz hadimlerinde de göz çakralarının açılması şeklinde açıklanabilir. Göz hadimleri yakın olsun uzak olsun bir insanın ne yaptığını kolaylıkla kişinin gözünün önüne getirebilirken, göz hadimleri sayesinde kişinin istediği herkesi izlemesi mümkün olabilmektedir. Göz çakraları açılan insanlar gözle görülebilen her detaya hadimler sayesinde ulaşabilmeyi başarırlar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kizilelma75 17:17 02.01.19
Çok güzel bilgi,emeğine sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
BLueSea 21:07 02.01.19
Bu yararli paylasim icin tesekkurler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Liva-ül Hamd 22:25 02.01.19
1 2