Huddam ilmi

Hüddam gerçekleri & Hüddam dostluğu & Hüddam cin mi? - Sayfa 3 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 4 5 
Huddam ilmi>Hüddam gerçekleri & Hüddam dostluğu & Hüddam cin mi?
Hikmetsever 09:06 25.12.19
Lil bin Ali Nickli Üyeden Alıntı:
fal tarottan uzak dur . o tür kisilerden uzak dur .
40 günlük ibadetin gider .
Zaten aram bozuk onunla iyi ki de bozuk
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
MrBerkHD 16:13 28.12.19
Şöyle bir şey demek istiyorum.Bazı insanlar rahmani bir şeyler davet etmeye çalışır.Bu işin ilmini iyi bilmek gerek.Lakin Nurani Sufli Şeytan lar da Rahmani bir şekilde gelebilir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
canseda 18:16 28.12.19
Bir cin bulup her istediklerini yaptırma hırsı var bu insanlar hertürlü kötülüğü yapabilir keşke bunlar hiç ögretilmeseydi insanoğluna güvenmi olur bizim komsumuzunda vardı polisleri bile korkutup kaçırdı adam
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Markus 01:53 07.08.20
Arkadaslar ben avrupaday asıyorum bılmıyorum buradada medyumlar cok bunlar ne okuyupta medyum oluyorlar sız bınlerce zıkır veya dualar tavsıye edıyorsunuz bır de carpılır cırpılırsınız dıye korkutuyorsunuz ben ce bu tür korku yaymak yanlıs kısı denesın basına bırsey gelecekmıs denemeden bılemez rusyada hındıstanda amerıkada medyumlar devlete yardımcı oluyorlar bızde ıse korku ımparatorlugu yaygın ben ınsanların bu konulara daha fazla ılgılenmelerını ve bılgılenmelerınden yanayım bende yenıyım sımdılık zıkırlerım var ama önce bılgılenmek ıstıyorum sızın görüslerınız nedır bılmek ısterım bır dınsız rusya bu alanda dünyada bır numara bızdede bu konularda emekleme dönemındeyız
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
KR1PTEX 15:50 13.08.20
yazılanlarda bir yalnışlığı düzelmek isterim orda insan yaradılanların hepsinde üstün yarıtılmıştır ibaresini düzeltmenizi isterim insan yaradılanların birçoğundan üstün kılındı hepsinden üstün değildir üstünlük takva ile olur
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Meczupyolcu 19:11 20.08.20
Öncelikle bu değerli paylaşımından ötürü teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Bu ilmi öğrenebilir miyim?
Öğrenmek için nereden başlamayalıyım?
İlla bir hocadan icazet almak şart mıdır?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Meczupyolcu 18:23 22.08.20
Üstadlarım riyazat olayını tam olarak çözemedim... sadece 40 gün boyunca mı oruc ve hayvansal gıdalardan uzak durulacak yoksa, hadim/hüddam ile dostluktan sonra dami hayvansal gıdalardan ömür boyu uzak durulacak?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Afatsum 09:50 08.12.20
Allah razi olsun aslinda siz de huddam oluyorsunuz
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
medcezir58 04:09 19.02.21
Evliya ruhu felan ben bunlara inanmıyorum hepsi çinnilerin tezgahı bazı kabilelerin ortak hareket etmesiyle oluşan bir oluşum huddam grubu
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
light 20:51 25.02.21
Selamlar herkese,

bu forumdaki ilk yazımı bu başlığın altına yazmak nasipmiş. öncelikle bu birlikteliğin tüm paydaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını gönülden diliyorum.

konuya gelince, kendi deneyimlediğimden değil; ancak, araştırma, biraz tefekkür, az biraz da işin ehilleriyle istişarelerimden çıkardığım sonuç şudur ki; hüddamlar yüksek ışık varlıklar. yani internetteki birçok bilginin yanlış ve manipülatif olabileceğini düşünüyorum bu noktada.

hüddam kullanabilmek, belli bir kalp ve ayrıca beyin temizliği gerektiriyor. bu aslında yaratılış matrisinin belki de doğal bir sonucu. yani aklımızla vicdanımızı ortak noktada birleştirebilirsek, zaten iman seviyesi denen yüksek bir mertebeye ulaşıyoruz.

konuya ben de çakralar üzerinden yaklaşmak istiyorum. eminim ki bu forumda birçok forum yazarının da malumudur, vücudumuzda yedi tane çakra var. nitekim Tarık suresinde "biz insanın üzerinde yedi yol yarattık." ifadesinin de bununla ilgili olduğunu düşünüyorum. her bir çakra gerek cisim alemi gerek ruhsal alemle nispeten değişen oranlarda bir bağlantı noktası.
kalp ve beyin temizliği demişken; aslında 4. ve 6. çakraların temizliğinden bahsediyorum. ancak burada bu çakra akışları birbirine nasıl bağlanacak? pek tabi ki 5. çakra aracılığıyla. olayı şöyle bir örnekle açıklayalım: Hz. Musa, ilahi bir görev olarak fikir birliğini aşılamıştır. Görev ve öğretisinin karşılığı akıl ve 6. çakradır. Hz. İsa, ilahi bir görev olarak evrensel sevgiyi aşılamıştır. Görev ve öğretisinin karşılığı vicdan (evrensel sevgi) ve 4. çakradır. Hz. Muhammed ise akıl ile vicdanı birleştiren evrensel işletim sistemi diyebileceğimiz islamiyet'in nuzülüne vesile olmuştur. Görev ve öğretisinin (mecburen bu kelimeyi kullanmak durumunda kaldım) karşılığı "makul vicdan" olup 5. çakraya hitap eder. İlginçtir ki vücudumuz ile başımızı bağlayan boyun (5. çakra olan boğaz çakranın bulunduğu kısım) incedir. Yani bir nevi 5. çakra sırat köprüsü niteliğindedir.
Sözün özü, Musa'nın "aklını kullan"; İsa'nın "kalbini kullan" öğütlerini Muhammed peygamber "aklınla vicdanını birlikte kullan" olarak Allah'ın lütfuyla güncellemiştir diyebiliriz. Yani Hz. Muhammed'in yolu -evrensel işletim sistemi- bizi sırat köprüsünden geçiren noktadır. Kişinin son şeytanını yendiği noktadır. Kimileri vardır, iyi düşünür ama kalbi karadır, düşündüğünü eyleme geçiremez. Kimi vardır, kalbi temizdir ama aklıyla o kalbi iyi yönetemez. İşte 5. çakra bilincini aştığımız, Hz. Muhammed'in öğretisini -ilahi yaratım sistemini- düzgün işletebildiğimizde, artık sırat köprüsünü geçmeyi dünyada hak etmişizdir demektir. Tabi bunlar hemen olacak şeyler değildir. Yoğun pratik, çalışma, adanmışlık vb. gerektirir.

Bu bilgileri düşününce, hüddam edinmek için tabir-i caizse 5. çakra bilincinde belli bir aşamaya gelmiş olmak gerekir. Ayrıca gönlü arş-ı alaya çıkarmak da lazım gelir, zaten kulluk vazifemizdir. Özel çalışmalarla hadim edinilebilir, ancak bunun için zaten dediğim gibi belirli bir iman seviyesini elde etmiş olmak, ruhu huzura doyurmak, Allah nezdinde yüce mertebelere erişmiş olmak bir nevi ön şarttır. Şart derken, aslında bunların gerçekleşmesinin sonucu olarak hüddam elde edilebilir.

Tabi burada çok kısıtlı bir anlatımda bulunduk. Eksiğimiz hatamız varsa affola. Elbet bilemediğimiz başkaca usuller ve esaslar da varittir. Lakin asıl maksat Yüce Yaradan'ın rızasını kazanmak; dünyada ibadet edip cenneti beklemek değil, bilakis cenneti dünyaya indirmeye çalışmak, buna vesile olmak olmalıdır kanaatindeyim.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4 5