Huddam ilmi

Hadimler ve Türleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Huddam ilmi>Hadimler ve Türleri
Tuana 02:38 02.02.17
Hadimler daha çok ortadou kültüründe görülen majisyene yada falcıya yardım eden ona bağlı bedensiz varlıklardırHadim diyebileceğimiz varlık türleri cadılarda familiars olarak görülür.Şamanlarda ise "av" sırasında yakaladıkları ruhları(her türlü bedensiz) ele alabiliriz.Hadimlerin özelliği diğer kendi türündeki bedensizlere oranla güçlü ve bilgili olmasıdır.gelişleri iki türlüdür:-Kendileri gelen hadimler:Bu hadimler kişi davet etmeden kendileri gelirler kişi herhangi bir dua okumamış olabilir hatta hiç bu konularla alakası bilgisi bile yoktur bunları üç şekilde inceleyebiliriz

*Kişinin doğum saati ile bağlananlar:Çok nadir de görülse bazı insanların doğum vakti özeldir ve doğduğu andan itibaren bazı psişik güçlere sahip olurlar ve bu noktada kendisine bir hadim bağlanmış olabilir belirli bir yaştan sonra hadimler gelip kendilerini göstrerbilirler ya da bu kişi onları kullandığı halde asla farkında bile olmaz.

*Kişinin ailesinden kalanlar:Ailesinin geçmişin bu güç bulunan ve hadimleri bulunana birine de eğer geçmişteki kişiyle aynı özellikleri taşıyorsa(bu özellikler hangi noktalarda olmalı bilmiyorum yani ruhsal ve fiziksel mi yoksa sadece ruhsal mı noktası şüpheli biraz) o kişiye ölen kişinin hadimleri gelip isim verir ve hizmet eder.

*Kişi kendini geliştirdikten ve enerjisi arttıktan sonra ona gelenler:Bu hadimler ya kişinin enerjisinden etkilenip bağlanırlar ya da kişiyle ortak yaşam diye adlandıracağımız bir ilişkiye girmek için.Bu kişiler enerjisel olarak belli bir seviyeye ulaşmış kişilerdir ve hadimleri kendi çağırmasa da onlar gelebilir bağlanabilir.-Kişinin çağırımıyla gelen hadimler:Bu hadimler özel bir davet,dua,ritüel gerektirir.Siz çağırdığınız için arada bir antlaşma olur şartlar öner sürülür ve hizmete girerler.Yalnız hadimlerin kendi aralarında da seviyeleri vardır.Hadimler genelde cin olarak ifade edilir ama bence hadimler ayrı bir varlık türüdür.Ayrıca bazılarına göre hadimler sadece ateş elementine dahil varlıklardır ama bazı insanlarda hava ve su elementine dahil olan hadimlerde görmüştüm bu yüzden sadece cin değildir diyorum.Yaptıkları şeyler bakımından dörde ayrılırlar;

a)Öğretici Hadim:bunlar iş yapmaz haber getirmez ama bilgiler öğretirler insana değişik konularda.Ruhani rehberlerden farkları ise direk görünmeleri ve istenildiği an istenilen bilgiyi vermeleridir;ruhani rehberler çoğunlukla direk görülmez enerjisel ışıklar şeklinde görülür ve ara sıra direk gelirler.Bu hadimler her türlü bilgiyi direk verirler;mesela bir büyü tarifindeki hiç bilmediğiniz duaya kadar ama bunlar pek de rastlanmaz.

b)İş Hadimleri:Bunlar kişinin isteklerini yerine getirir yani büyüler gibi mesela şu bana aşık olsun gibi istekler yerine getirilir hatta çok güçlüyse madde aktarımı bile yapabildikleri söylenir.Bunlar tür olarak öğretici hadimlere oranla daha çok rastlanır.

c)Kulak Hadimler:Kulak çakralarının açılmasını sağlarlar ayrıca fal bakma yetisi veriler yalnız olaylar görülmez duyum şeklinde alınır.

ç)Göz Hadimleri:Bunlar kulak hadimleri gibi falda yardımcı olurlar ama farkları ise isminden anlaşılacağı gibi göz çakralarını açar olayları gösterirler.En çok rastlanan hadimlerdendir
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 09:20 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Türk 16:19 17.09.18
Ayrıntılı anlatım için teşekkür ederim.insan bilmediğinden korkar öğrenerek korkmamayı öğrenicez inşallah
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
muhammed19 18:01 17.09.18
Allah razı olsun bu değerli bilgiler için...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Batubey 16:57 21.09.18
Emeğine sağlık paylaşım için
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
kanuncan01 23:14 11.11.18
yararlı ve degerli bilgiler zamanına emegine saglık
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Gecesahini 02:36 16.03.20
Selamün Aleyküm.

Hadimler Melaike'dirler. Sadece 4 görev ile sınırlandırmak yanlış olur. Mesela Fatiha-ı Şerif'in Amir durumunda olan 20 tane Hüddamı vardır. Hepsinin görevleri ayrı ayrıdır. Halbuki hepsi bilgi, yetenek ve güç olarak diğerlerinin yaptığı işleri yapabilirler fakat birbirlerinin işlerine karışmazlar. Kimi büyü ve musallat işlerine bakar, kimi nasip kısmete, kimi Hekimdir, kimi kayıplar ve hazinelere bakar, kimi bir insanın diğer insanlar tarafından nasıl görüldüğü ile ilgilenir. Bunların isimlerini ve diğer görevlilerin hepsini burada yazmayacağım.

Gelişleri 3 türlüdür diye yazılmış ama bu Melaikeler için geçerli değildir. Çünkü Melaikelerde nefis yoktur ve onlar, insanlar veya cinler gibi kafasına göre hareket etmezler. Elbette onlara da Rabbimiz Cüz-i bir irade vermiştir fakat bu aldığı emir dairesi içindedir. Mesela Rabbimiz ona şöyle bir emir vermiştir. Örnek "Ayşe oğlu Mehmet'in yanına gidin ve ona benim razı olduğum işlerde yardımcı olun" Böyle bir emri alan bir Hüddam, o insanın yanına gelir ve Rabbimizin razı olduğu işlerde o kişiye yardım eder. Yani Hüddam riyazet ile, belli Ayetleri ya da Sureleri belli adetler ile okumakla insanın yanına gelmez. Onlar emirsiz hiç bir iş yapmazlar. Rabbimiz emir verir gelirler ve geldikleri kişi günah işlemiş bile olsa emir almadan o kişinin yanından gitmezler. Taa ki Rabbimizden emir gelir de öyle giderler.

Teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi