ilginç konular & Teoriler

Mısırda büyü uygulamaları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

ilginç konular & Teoriler>Mısırda büyü uygulamaları
HeartLess 09:25 29.05.17
Büyünün binlerce yıllık tarihine bir yenisi eklendi. 1.700 yıllık Mısır papirüsleri deşifre edildi. Papirüslerde yazanlar ise oldukça şaşırtıcı: Antik aşk, itaat ve seks büyüleri.

Büyüleri tercüme eden Udine Üniversitesi'nden Franco Maltomini, "Büyülerden birinde, büyüyü yapan kişi, kendisini sevene kadar, tanrıların sevdiği kadının "kalbini yakmasını" istiyor" diyor. Bir erkeği hedef alan başka bir büyü de, ona "boyun eğdirerek", büyüyü yapan kişinin istediği şeyleri yapmaya zorluyor.Bu iki büyü, belirli bir insanı hedef almıyor. Büyüyü yapan kişinin sadece büyüyü yapmak istediği insanın adını gereken yere koyması gerekiyordu."

Arkeofili'nin haberine göre papirüslerin çoğu Oxford Üniversitesi'nde inceleniyor. Araştırmacılar büyülerin MS 3. yüzyıla tarihlendiğini söylüyor. Büyülerin yazan kişilerin isimleri ise bilinmiyor. Papirüslerdeki büyüler Yunanca dilinde yazılmış. (Yunanca Mısır'da o dönemde yaygın olarak kullanılıyormuş)

ANTİK BÜYÜLER NASIL YAPILMIŞ?

Papirüslerde deşifre edilen aşk büyüleri birkaç gnostik tanrıya yakarıyor ve yardım istiyor. Büyüyü yapan kişi hamamda bir dizi adağı yaktıktan sonra hamamın duvarlarına bir büyü yazması gerekiyordu. Büyünün tercümesi ise şöyle:

"Toprak ve su, size yalvarıyorum, içinizde yaşayan iblis ve bu hamamın talihi üzerine yalvarıyorum ki, siz yandıkça, tutuştukça, alevlendikçe, (kadının annesi)nin doğurduğu (hedef alınan kadın)ı da, bana gelene kadar yakın"¦"

Bir erkeğin itaat etmesini sağlayan büyü:

Deşifre edilen diğer bir büyü ise küçük bakır levhalara büyülü sözlerin kazınmasını gerektiriyor. Bu büyülü sözlerin arasında tercümesi şöyle olan bir metin de bulunuyor: "(Adamın annesi)'nin doğurduğu (adamın adı)'nın bana boyun eğmesini sağla." Daha sonra da küçük levhaların, adamın giydiği birşey üzerine dikilmesi gerekiyor.

Metinlere göre, eğer büyü başarılı olursa, adamı büyü yapan kişinin istediği herşeyi yapmaya zorlayacaktı.

AŞK BÜYÜSÜ

Bu papirüsün arkasında ise hayvan dışkısı kullanarak, baş ağrısı ve cüzam gibi birçok hastalığı tedavi eden bir reçete listesi bulunuyor. Reçetelerden bir kısmının sadece "keyif almayı arttırmaya" yardımcı olduğu belirtiliyor. Bunlardan biri bal ve balaban kuşu dışkısı karıştırılarak yapılan bir karışımın (nasıl kullanılacağı belirtilmemiş) keyif almayı arttıracağını söyleyen bir reçete.

Sizinde dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, şimdi ki çoğu uygulamaya ne kadar benziyor değil mi?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Deniz 12:53 29.05.17
paylaşım için tşkler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spacetimereality 10:29 05.06.17
spacetimereality 17:19 01.08.17
acar 22:39 17.09.17
Emeğinize sağlık Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
RvP 23:13 17.09.17
emeginize sağlık güzel bilgi paylaşımı teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bêkes 00:38 18.09.17
Antik Mısırda olunca büyü oluyor demek ki .

Başkası yaparsa zina , kişinin kendi yapınca kaçamak meselesi gibi olmuş..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi