ilginç konular & Teoriler

Film izlerken ne filmler izliyoruz.. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

ilginç konular & Teoriler>Film izlerken ne filmler izliyoruz..
aşk 10:53 28.11.17
Film İzlerken Başka Ne Film'ler de İzliyoruz?

İnsanlarda hal ve davranış değişikliklerine sebep olan ve bilinç düzeyinde fark edilemeyen mesajlara "bilinçaltı mesaj" deniliyor. "Küresel algı savaşı"nın çok önemli bir parçası olan ve "subliminal" olarak da tanımlanan bu mesajlar, insanlar neye ikna edilmek isteniyorsa, onun için kullanılıyorlar. Duyma, görme gibi duyuların eşik değerlerinin altında verildiği için de algılayamıyoruz.

Bu çeşit mesaj, başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ki, bu obje de umumiyetle hareketli görsel malzemelerin içine saklanır. İnsanlarda kanaat oluşmasına neden olduğu ve politikadan tutun da, mal pazarlamaya kadar geniş bir sahada kullanıldığından "aşağılık ve acımasız" bir metod olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü bu tip mesajlar, normal bilinç düzeyimizde inanmadığımız hatta reddettiğimiz düşüncelerin tam tersini yapmamızı temin etmek için hazırlanıyor. Bu "özelleştirilmiş" mesajlar beş duyumuz için planlansa da, en fazla dikkate alınan organımız "göz" oluyor. Sebebi de gayet basit: Yüzde 83 oranında görerek öğreniyoruz. Görme eşiğinin altında hazırlanan mesajlar, en kolay olarak hareketli veya sabit görüntülerin içine yerleştiriliyor. Sonra da poster, açıkhava reklamı, broşür, afiş gibi durağan görsellerin yanısıra, sinema veya televizyon gibi hareketli görsel malzemeyi kullanan vasıtalarla onmilyonlarca insana ulaştırılıyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
banubay 11:38 28.11.17
çok doğru bilgi vermişsiniz teşekkürler
bir çok filimde hatta çizgi filmler de bizlere neyi kabul ettirmek istiyorlarsa yada neyi algılamamızı görmemizi istiyorlarsa onu izliyoruz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 13:49 28.11.17
Subliminaller, alt üst ilişkisi, zengin fakir uçurumu.. Bizi nasıl elimize verdikleri bir kutu sayesinde istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 13:53 20.02.18
Filmin adını yazmayım feci mesaj veriyordu

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Yafes 02:38 05.03.18