ilginç konular & Teoriler

Bütün Buzullar Eridiğinde - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 
ilginç konular & Teoriler>Bütün Buzullar Eridiğinde
İfrit 22:42 14.05.16
Buzullar eridiğinde Türkiye ne hâlde olacak? Diyebiliriz ki Türkiye birçok ülkeden daha az birinci dereceden zarar görecek. Ama suların yükselmesinden en çok zarar gören şehir öyle bir şehir olacak ki, bütün Türkiye'nin ekonomisini ve dengesini alt üst edecek: İstanbul.

Çukurova'da sular altında kalacak ve bu Türkiye'nin tarımına büyük darbe vuracak. Ege kıyısındaki birçok şehir de sular altında kalacak. Bunlarında başında da İzmir geliyor..

Attached: Buzullar Eridiğinde.jpg (19.9 KB (Kilobyte)) 
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İfrit 23:30 29.05.16
Buzulların erimesi hakîkatte Kur'ân-ı Kerîm'in bir mûcizesidir. Şöyle ki Kur'ân-ı Kerîm'in indiği asırlardan bugüne doğru dünyânın küresel sıcaklığı artma eğiliminde olup, bu meyil tersine dönmedi ve günümüzde aynı istikâmette yâni küresel sıcaklığın artması ve böylece buzulların daha da erimesi istikâmetinde devâm ediyor.

Mûcize

Allâh-u Teâlâ'nın buzulları eritmesinin kaçınılmaz sonucu dünyânın kıyılarındaki suların yükselmesi ve böylece karaların küçülmesi. Bunun nereye kadar varacağını, buzulların bir gün tâmâmen erimiş mi olacağını bilmiyoruz. Ancak buzullar ne kadar erimiş olursa olsun, aşağıdaki âyet-i kerimenin mûcizelerinden bir tânesi gerçekleşmiş oluyor:

Ra'd sûresi 41. âyet:

أَوَلَمْ يَرَوْاْ أَنَّا نَأْتِي الأَرْضَ نَنقُصُهَا مِنْ أَطْرَافِهَا وَاللّهُ يَحْكُمُ لاَ مُعَقِّبَ لِحُكْمِهِ وَهُوَ سَرِيعُ الْحِسَابِ

"Onlar görmüyorlar mı ki, gerçekten biz arza geliyor ve onu çevresinden eksiltiyoruz. Allah hüküm verir. Onun hükmünün peşine düşecek yoktur. Ve O, hesabı pek çabuk görendir."

Hiç şüphesiz yukarıdaki âyet-i kerimenin birçok mânâsı vardır. Zâten Allâh'ın kelâmının eşsiz özelliği bir âyetinde birçok mânânın olmasıdır. Bu meyanda, âyette kastedilen eksilmenin bir başka mânâsı Dünyâ'nın kütlesinin her geçen gün uzaya bir miktar savrulup eksilmesi olabilir. Ancak bu karaların eksilmesinin de bu âyet-i kerimenin mânâsının kapsamına girmediğini göstermez.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
nefsiyyun 23:32 29.05.16
Iyide buzullar eriyince dunya su altinda kalacak diye biliyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İfrit 23:34 29.05.16
Bütün buzullar erise yine de dünyâ tamâmen sular altında kalmayacak. Aynen âyette bahsedilen "etrâfından eksilme" meydâna gelecek, yâni karalar için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Canimam27 13:13 30.05.16
Insanlar nerde yaşayacak diğer soruda o nerde nasıl yasacak herkes o kalan karalara toplanacak

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 13:23 30.05.16
dilan 13:26 30.05.16
Frost 17:09 30.05.16
bıraz yesılaycı bıraza greeen peaclı olsak hadı oda olasa barı agac dıksek ......

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
PARADOX 14:23 28.09.16
Allah muhafaza ..işlh bişey olmaz..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
rubicon34 03:11 05.01.17
1 2 3