ilginç konular & Teoriler

Eşyanın hafızası - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

ilginç konular & Teoriler>Eşyanın hafızası
RvP 00:12 30.06.18
Düşen uçak deneyi ve eşyanın hafızası

Eşyanın hafızası olduğunu biliyor muydunuz?
Sandalyeler, kanepeler, koltuklar, masa, yatak, yüzük, kolye aklınıza gelen tüm eşyalar… Cansız maddeler sınıfında değerlendirilen, kimi zaman hor kullanılan, kimi zaman büyük bir özenle saklanan eşyaların hafızası, insanı şaşırtacak ölçüde kalıcı ve belirgin.

Bu konuda yapılan araştırmaların en ilginci İngiliz Havayolları’nın bir parapsikoloji derneğine müracaatıyla ortaya çıkan garip olay.

Bir İngiliz şirketinin uçaklarından birine binen yolcular yolculuktan sonra şirkete şikayette bulunurlar. Uçağın her seferini tamamlamasından sonra yolcuların bir kısmının devamlı şikayeti üzerine şirket araştırmaya başlar.

Uçak 2000 fit yüksekliğe çıktığında yolcuların bir kısmı dehşetli hayaller gördüklerini iddia etmektedirler. Bazıları uçağın penceresinden dışarı baktıklarında dışarıdan kendilerine bakan hortlaklar gördüklerini söylerken kimileri de uçağın içinde kendilerine bakan hayaletlerin çığlık attığını iddia etmektedir.

Bunun üzerine şirket yetkilileri şikayette bulunan kişileri çeşitli sağlık testlerinden geçirirler. Ancak, şikayette bulunanların hepsi hem bedensel, hem de ruhsal açıdan son derece sağlıklıdır. Uçak şirketi yaptıkları bu araştırmadan bir sonuç alamayınca bir parapsikoloji derneğinden yardım ister ve onların araştırması için de seferler iptal edilir.

Parapsikologların uçakta yaptıkları araştırmaların sonucu çok gariptir. Zira bu uçakta bulunan koltukların bir kısmı daha önce kaza yapmış olan uçağın sağlam koltukları olduğu anlaşılır. Düşen uçağın sağlam koltuklarında oturup yolculuk yapan yolcular, daha önce bu koltuklarda oturup uçağın düşmesiyle ölen kişilerin ölüm anındaki şiddetli hatıralarıyla karşılaşmaktadırlar.
Eşyanın hafızası

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Tuana 00:12 30.06.18
Düşen uçaktaki koltuklar başka bir uçakta kullanılırmı bilemem Fakat hafıza konusu gerçek. maddelerin de hafızası vardır.Hatta evrende bilincin olmadığı tek alan yoktur.Maddeyi cansız olarak tanımlamak insanın henüz evreni ve kendini anlıyamamasından kaynaklanıyor.Uygarlık yolunda henüz emekleme çağındayız.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Snipper 00:13 30.06.18
Esyanin hafizasi degil, yasanan olayin iyi veya kötü enerjinin yansimasi... Cenabet olayi ile yakinen alakali....parapsikiloji terimini kullanarak olayin asli degismez... Cin ve seytanlar metafizik degiller bizim/günümüzün fizik anlayisi yavas cok yavas ilerliyor...elektronlar ölcülür haldeler artik = cin/enerjin varliklar e = m*c kare yani insan = m * c kare= cin/enerci(n)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Jq 00:13 30.06.18
İzlediğiniz filmlerde insanların yaşadığı bu olağanüstü olaylardanda utarlanabiliyor zaten.burçoğu gerçek yaşamdan alıntı değilmi.cinler ve şaytanlarda gözle görülüp elle tutulamıyor ve düşününce mantığa aykırı geliyor.ama malesef varlar.metafizik olaylar çoğu zaman mantığa aykırı geldiği için insanlar inanmıyor.ancak başlarına gelip bizzat yaşadıklarında inanıyolar.bir örnej vereyim.bir hastanın ölüm anında gördüğü beyaz ışık ve onu almaya gelen varlıkları hastanın yanındaki bazı kişilerinde o ışık ve varlıkları görebilmesi gibi.bu sadece bir örnek.bunu sadece gören anlatabilir.ama bunu nasıl açıklar ve yaşamayan birini nasıl inandırır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sin 00:14 30.06.18
Eşyalar cansız gibi dursada hammaddeleri topraktan.ayni insan gibi.hafizasi olmasaydı toprağın onda yetişen hiç bir ağaç meyve ekildiğinde özünü bilmezdi.bu bakış açısı çok derin ve farklı bir matamatik ister anlamak için

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 00:14 30.06.18
Metafizik gerçek olduğuna göre.hayatta açıklanamayan şeylerin olduğuda bir gerçek.hayatta görünen şeyler ve elle tutulabilen şeyler kadar görünmeyen ve açıklanamayan gözle görülemeyen olağan üstü şeyler var.bunu herkez hayatında en az bir kere bazen birkaç kere yaşar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Minecag 18:43 08.09.19