ilginç konular & Teoriler

Propaganda sanatının ustası - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

ilginç konular & Teoriler>Propaganda sanatının ustası
Reis 14:07 01.07.18
Kendisi çirkin, zayıf, sakat olduğu halde, üstün ırkın mavi gözlü uzun boylu sarışın Aryen insanını yücelten bir kişilik.
Başarısız bir ameliyatın sonucu topal kalmış, felsefe doktoru, Yunanca ve Latinceyi çok iyi biliyordu. Rudof Mengele, genetik bilimi için neyse Goebbels'de siyasi propoganda için oydu.
Kendisi milyonlarca kişiyi etkilerken,kalben,sadece bir kişiye etkilenmeye en iyi örnek, hitler'i vicdanı kabul edip, müthiş beyninin sınırlarını onu yüceltmek için kullanan entresan ötesi sadık bir kişilikti. Führerin emrine sadece bir kez karşı gelmiş,oda Berlin'i terk etmesi emridir,karısı Magda ve 6 çocuğuyla birlikte, Hitler'in yanında intiharı seçmiştir.Son sözleri ''Nasyonal sosyalizm olmadığı bir dünyada yaşayamam,yalnız savaşmayı değil,ölmesini de biliriz demiştir.

Bir şeyin ne kadar tekrarlanması ,insanların ona o kadar inanmasıdır bakın Hristiyanlık çok etkili çünkü iki bin yıldır aynı şeyi tekrarlıyor sözü ona aittir.6 milyon Yahudi insanın gaz odalarında ölmesine vesile, olmuş vicdansız, yalancı bir reklam ustası olarak tarihe iz bırakmıştır.
Polonya'nın haksız istilasında bile ustalığını kanıtlamış. Varşova sokaklarının duvarlarında yaralı bir Polonya askerinin bir elini kaldırıp ''İngiltere bu savaş sizin işinizdir'' dediği afişler bastırmış, sadece bu olay bile yalancılık ve kara propaganda fırsatçılık işinde ne denli dahi olduğunu, nazi Almanyasının en zalim ama en etkin halkla ilişkiler uzmanı olduğunu gösteren gösteren bir kanıttır.
Nazi propaganda bakanı Goebbels kadınlara düşkün ve zayıf biriydi. Siyasal alandaki yükselmesini, belki de nazi partisindeki en entelektüel kişi olmasının yanı sıra, rüzgarın estiği yönü çarçabuk sezmesi ve pozisyonunu ona göre almasına borçluydu. Hareketin başından beri Gregor Strasser'le birlikte çalışmasına ve sol eğilimler taşımasına karşın, zeminin altından kaydığını anladığı andan itibaren Strasser'in karşısında yer almış ve safını seçmiştir. Hitler'in iktidara geldiği dönemdeki seçim çalışmalarının sorumlusu olmasının yanı sıra, özellikle iktidarı aldıkları 1933 yılından sonraki dönemde Hitler'in ikonlaştırılması bir Nibelung karakterine dönüşmesinde tek sorumludur. Eşsiz bir ihtiras ve fiziksel yetersizliğinden kaynaklanan aşağılık kompleksleri arasında git geller yaşayan bir dahiydi.
Neyse ki dünyada çapsız liderleri, putlaştıran yeni Goebbelser yok, yoksa yanılıyormuyum? Yorum sizin..

Propaganda sanatının ustası

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Snipper 14:08 01.07.18
Bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız, insanlar ona o kadar fazla inanırlar.

Bir insana yalan olsa bile bir söylemi sürekli tekrarlarsanız, o söylemin nereden geldiğini unutacak ve kendi fikri gibi benimseyerek savunacaktır.

Söylediğiniz yalan ne kadar büyük olursa o kadar etkili olur ve insanların o yalana inanıp kendilerini adamaları o kadar kolaylaşır. Çünkü herkes büyük bir şeyin parçası olma fikrine bayılır.

Halkı her zaman ateşlemelisiniz, asla soğumalarına ve düşünmelerine izin vermeyin.

Hatalı olduğunuzu ya da yanlış yaptığınızı asla kabul etmeyin, asla rakibinizin üstün bir yanı olduğunu kabul etmeyin, asla kendinizden ve taraftarlarınızdan başkalarına serbest hareket alanı bırakmayın, asla kabahat ve suç üstlenmeyin, sadece bir rakibinize odaklanın ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yıkın.

Kimin haklı olduğu değil, kimin sesinin daha gür çıktığı önemlidir. İlk sözü kim ne kadar güçlü ve bağırarak söylerse, o kazanır.

Önemli olan aydınlar değil kitlelerdir. Çünkü kitleleri kandırmak her zaman çok daha kolaydır. Bana sadece vicdansız bir medya ve karizma sahibi bir lider verin, size bilinçsiz bir halk ve girdiği her seçimi kazanan yıkılmaz bir parti sunayım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
canbar 14:09 01.07.18
Goebbels ler
Milyonlarca var üstelik ülkemizde bugün atv yi yarım saat seyrettim istanbulda seçimi alan parti hakkında ve diğerleri hakkında söyleşi yapan muhabir seyretmenizi isterdim bu kadar da olmaz bir ekmek parasına bu kadar dalkavukluk yapılamaz
Olmasını de biliriz demesi bir asalet o bizde yok

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
RvP 13:55 11.07.18
Hitler'in arkasındaki mutlak tek güç.SS teşkilatının fikir babası ve kurucusu.Gestapo'nu hakimi ,herkes hakkında dosyası olan adam.Hitler'e fikirlerini empoze etmekte gerçek
bir uzman.Aryan ırk haricinde başka ırkları yok etme ve köle yapmanın ateşli bir taraftarı.Alelade bir tavuk yetiştiricisi iken
Almanya'da zirveye hakim olan gizli bir eşcinsel.Yetiştirdiği
katillerle 6 milyon Yahudinin ölümünden baş sorumlu kişi.
Hitler'den izin bile almadan müttefiklerle görüşme yapan
Almanya şansölyesi hayal eden bir hain.
Heinrich himmler 7 ekim 1900'de Münih/Almanya'da doğdu.Nazi almanya'sının Hitler'den sonra en güçlü adamıydı.SS'in kurucusu ve lideri olmanın yanısıra (SS-reichsführer) 20 nisan 1934'de Gestapo'da fiilen Heinrich himmler'e devredildi.SS'in askeri bölümü waffen-ss'de onun kontrolü altındaydı.1943'de içişleri bakanlığı görevini de üstlendi.Toplama kamplarından da o sorumluydu. Himmler, kuzeyin saf germen ırkına hayrandı ve bu ırkı bozan yahudi ve slav'lardan nefret ediyordu.böylece bu 2 ırkı ortadan kaldırmak için SS'i kullanmaktan hiç çekinmedi. Himmler'in yakın çevresinde lakabı ise "Der treue heinrich" yani Gerçek heinrich-kral heinrich idi.Himmler kendini 1.reich'in kurucusu sayılan saksonya kralı 1.heinrich'in reenkarnasyona uğramış hali olarak görüyordu.Hatta sık sık "Kral Heinrich bu durumda şunu yapardı gibi" cümleler sarfederdi. 2.dünya savaşı'nın son günlerinde Himmler İsveç aracılığılıyla müttefiklerle antlaşmaya çalıştı yani führer'ine ihanet etti.fakat barış isteği reddedildi.Bunu duyan Hitler onu tüm görevlerinden aldı.8 mayıs'ta Almanya'nın teslim olmasından sonra kaçan Himmler bir kontrol noktasında durdurularak tutuklandı.23 mayıs'ta ise bir zamanların SS Reichsführer'i ağzına sakladığı potasyum siyanür hapını ısırarak intihar etti.12 dakika can çekişip arkasında milyonlarca kurban bırakıp, cehennem çukurunun en karanlık dibine yol aldı.''Bizim için tanksavar hendekleri kazarken ölen 10 bin rus kadının kaybı önemli değildir.Önemli olan hendeklerin kazılmış olmasıdır'' gibi canice sözleriyle ünlü
dür.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi