ilginç konular & Teoriler

Değişik biliyor musunuz - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

ilginç konular & Teoriler>Değişik biliyor musunuz
Adalet 10:22 16.07.18
1- Hz. alinin oğlu hz. hüseyinin kerbelada kafasını kestikten sonra top oynayanların soyundan gelen herkesin bacaklarının halen aşırı şişkin olduğunu biliyormuydunuz..

2- Maddesel dünyamız ile ahri dünyamız arasında rakamsal benzerlikler olduğunu biliyor musunuz?

Örnek: Bütün insanlar kaç yaşında ölürse ölsün ahirette 33 yaşında olucak. dünyamızda ise her 33 yılda bir ramazan ayı yılın aynı gününe aynı tarihine denk gelir. v.s. v.s.

3- Gavur dediğimiz milletler gurubunun dinimizle dalga geçmek için icat ederek bizim yıllardır kullanmamızı sağladıkları şeyler nedir biliyor musunuz?

Cevap: Her zaman oynadığımız oyunlardan dama , satranç veya tavlanın zarlarla birlikte toplam 32 taşla oynanır aynı zamanda dinimizde 32 farz var . 52 iskambil kağıdıyla kumar oynanır dinimizde 52 farz var . bütün farzların toplamı 106 yapar , bunun ise karşılığındada süper ellibir oyunu ile oke y için 106 taş veya iskambil kağıdı var.

4- Şeytanın çift cinsiyetli olduğunu ve kendi kuyruğuyla çifleşerek ürediğini biliyor muydunuz?

5- Filistinde durmak bilmeyen ölümlerin sebebini biliyor musunuz?

cevap: peygamber efendimizin o topraklarda yaptı bir savaşta dişininden akan kanın düşmek üzereyken allahın emriyle cebrail tarafından tutulduktan sonra ( bu topraklarda kan eksin olmasın ) cebrail a.s tarafından o topraklara lanet okunur ve o gün bu gündür orda kan eksik olmaz..

6- Şeytanın 1 saniyede dünyanın etrafında 7 kez dönebilicek bir hıza sahip olduğunu biliyor muydunuz?

7- insanlığın neden hayatı boyunca ekmeğinin peşinde koşmak zorunda olduğunu biliyor musunuz?

Cevap: Hz. adem s.a.v. dünya yüzüne indirildiği günden itibaren hergün allahın emri ile cebrail aracılığıyla adem s.a.v. ' yemek gelirdi. bir gün cenabı allah cebraile şöyle buyurur " ey cebrail yemeği ademin önüne bıraktıktan sonra ordan ayrıl daha sonra bir kuş olarak yemeği al ve uç." cebrail a.s buyruğu yapar yemeği aldığı gibi uçmaya başlar. tabii çok açıkmış olan hz. adem dayanamaz ve yemeğin peşinden koşmaya başlar. işte o gün insanlık için emir gelir " bundan sonra insanlık ekmeğinin peşinde koşmadıkça rızkını alamıyacak"

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Sezen 12:00 19.07.18
Emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
quaim 13:13 19.07.18
emeğinize sağlık.

ancak bildiğim kadarıyla Peygamber Efendimiz s.a.v. Filistin topraklarında savaşmamış veya Miraç hadisesi dışında bulunmamıştır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 13:35 19.07.18
Evet o maddede bir hata olabilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi