islam & islami Konular

Mühr-i Süleymanı Takmak Caizmidir? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

islam & islami Konular>Mühr-i Süleymanı Takmak Caizmidir?
Havasokulu 15:54 14.08.17
Evet caizdir.

Mühr-i Süleyman, Hz. Süleyman’a isnat edilen mucizevî yüzük, bu yüzüğün üzerine hakkedilmiş altı köşeli yıldız demektir.

Birinin tepesi diğerinin tabanına geçirilmiş iki eşkenar üçgenin meydana getirdiği bir sembol olup müslümanlar arasında “Hâtem-i Süleyman”, yahudi ve hıristiyanlarca “Dâvûd yıldızı” diye anılır.

Mühr-i Süleyman İslâm inancında, “Kıyametten önce yer altından elinde Süleyman’ın mührü ve Mûsâ’nın asası olduğu halde bir dabbe çıkacak ve asasıyla Müslümanların yüzünü aydınlatacak, mührüyle kafirlerin yüzünü mühürleyecektir.” mealindeki hadis dolayısıyla girmiştir. (Müsned, II, 259; İbn Mâce, Fiten, 31)

Selçuklu ve Osmanlı devirlerinde çok yaygın olarak kullanılan Mühr‑i Süleyman, kılıçlar üzerinde, cami duvarlarında, mezar taşlarında, çeşme ve şadırvanlarda, kapı kanatlarında, tepsi ve tabaklarda, sikke ve mangırlarda, hatta Barbaros Hayrettin Paşa'nın (rahmetullahi aleyh) sancağında da kullanılmıştır.Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
ayperi 15:58 14.08.17
Aynı Zaman'da bu yüzük Allah'ın Süleyman Peygamber'e bir imtihanıdır yüzüğü kaybettiği vakit çok sıkıntılar çekmiş ancak sonra kerametin yüzükte değil Allahu Tealanın kendisine bahşettiği derecede olduğunu anlamıştır

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Labezerin 13:14 23.12.17
werty 13:22 23.12.17
merhabaa 22:30 02.02.18
Mecnunn 13:40 03.04.18
bilmeje 22:01 12.04.18
Bildiğim kadarı ile Barbaros Hayrettin paşa sancagindada kullanmış ve camilerimizdede sık sık kullanilir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi