islam & islami Konular

işte islam budur !! - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

islam & islami Konular>işte islam budur !!
HeartLess 15:29 18.07.18
Peygamberimizi Ağlatan Olay Gözyaşlarına Hakim Olamadı Bir Daha Anlat Dedi..

Bir gün bir sahabe, Bir Cuma Günü Cuma Namazın’a Yetişmek İçin Mescide Doğru Koşmaya Başlar…

Mescid’e Varan Sahabe Abdest Almak İçin Çeşmeye Yaklaşır Ayakkabısını Çıkarırken Birde Bakar ki Hiç Farkına Varmadan Bir Karınca’yı Ezdiğini Farkeder.

Ağlar Ashab Farkına Varmadan Bir Karınca’yı Ezdiği İçin Ben bunun Hesabını Yarın Mahşer’de Nasıl Verecem Diye Hüngür hüngür Ağlamaya Başlar..

Peygamber Efendimiz’in Huzuruna Gelir, Ey Allahın Resulu; – Cuma Namazına Yetişmek İçin Mescid’e Doğru Koşmaya Başladım Hiç Farkına Varmadan Bir Karınca’yı Ezerek Öldürdüm. Bunun Hesabı Ağır Mı Diye Ağlayarak Sorar. Peygamber Efendimiz s.a.v ;

– Ey Ashabım Sen Şimdiye Kadar Bundan Daha Ağır Bir Suç İşledin Mi? – Ya Resulallah! Ben Kızını Diri Diri Gömenlerdenim Der Sahabe. – Peygamber Efendimiz s.a.v Sorar Nasıl Yaptın Ashabım Anlat.!

– Ya Resullah ; Biz cahiliye devrinde kız çocuklarımızı diri diri toprağa gömerdik. Benim de bir kız çocuğum vardı. Annesine, “Bunu giydir, dayısına götüreceğim” dedim. (Kadın bunun ne demek olduğunu iyi bilirdi. Ciğerparesi, biricik evladı biraz sonra bir kuyuya atılacak ve orada çırpına çırpına can verecekti. Ne var ki, kadının böyle bir canavarlığın önüne geçme imkânı yoktu. Yapabileceği tek şey, için için ağlayıp kanlı gözyaşı dökmekti). Hanımım dediğimi yaptı.

Çocuk gerçekten dayısına gideceğini zannediyor ve cıvıl cıvıl koşuşuyordu. Çocuğun elinden tutup daha önce kazdığım bir kuyunun yanına getirdim. Ona kuyuya bakmasını söyledim. O tam kuyuya bakayım derken, sırtına bir tekme vurdum ve onu kuyuya yuvarladım. Fakat her nasılsa, eliyle kuyunun ağzına tutundu. Bir taraftan çırpınıyor, diğer taraftan da “Babacığım üzerin toz oldu” deyip elbisemi silmeye çalışıyordu. Buna rağmen bir tekme daha vurdum ve onu diri diri toprağa gömdüm.

Adam bunu anlatırken Sevgili Peygamberimiz ve yanındakiler hıçkıra hıçkıra ağlıyorlardı. Orada oturanlardan birisi “Be adam, Resulullah’ı, çok üzdün!” deyince, Efendimiz, adama “Bir daha anlat” dedi. Adam olayı bir kere daha anlattı. İki Cihan Güneşi Peygamberimizin gözlerinden süzülen yaşlar mübarek sakalından aşağıya damla damla akıyordu.

Allah Resulu Hadiseyi Tekrar Tekrar Anlat Deyince Bunu Anlatmaya Çalışıyordu “İşte siz İslam’dan önce böyleydiniz. İslam öncesi kömür ve demir gibiydiniz. Şimdi ise altın ve elmas gibisiniz.

Dün Kızını Diri Diri Gömen Biri Bugün Bir Karınca’yı Ezdiği İçin Onun Hesabını Yapıyor İşte Size Getirdiğim (İslam) Din Budur. Tekrar tekrar anlattırdım ki, İslam’ın size kazandırdığı insanlığı, güzel özellikleri bir kere daha hatırlayın! Müslüman Olduğumuz İçin Binlerce Kez Şükürler Olsun..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Celil 15:54 18.07.18
çok şükür iyi ki müslümanız. Allah razı olsun...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1972 11:36 15.11.19
Allah razı olsun cok duygulandım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up