islam & islami Konular

Bazen Çok İbadet Yapmak da Kurtarmayabilir - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
islam & islami Konular>Bazen Çok İbadet Yapmak da Kurtarmayabilir
asti50 03:20 28.02.21
Birtakım kimseler ibâdât ve tâate devam ettikleri hâlde (insanları hakir görmek, kıskanmak, kin beslemek ve gıybetini yapmak gibi) bazı günahlardan sakınmadıklarından Mevlâ Teâlâ’nın cennet ve cemalinden mahrum olmuşlardır. Çünkü yaptıkları ibâdetlerin sevapları başkalarına gitmiştir.

Bununla birlikte, farzları yapmak şartıyla diğer bazı nâfile ibadetleri yapmayıp haramlardan son derece sakınan bazı kimseler, cennette Rasûlüllâh Efendimize (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) komşu olma şerefine kavuşmuşlardır.

Nitekim bir Arâbî, Peygamber Efendimize (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) gelerek, “Muhakkak ben Ramazân-ı Şerîf ayında oruç tutuyorum, her gün beş vakit namazı kılıyorum, bundan fazla bir şey yapmıyorum, çünkü ben fakirim, üzerime zekât ve hac vazifeleri yoktur. Acaba kıyamet koptuğunda ben hangi yurtta olacağım” diye sordu.

Bu sual üzerine Rasûlüllâh Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) gülerek, “Gözünü iki şeyden; haramlara bakmaktan ve mahlûkata hakaret gözüyle bakmaktan korursan, kalbini iki şeyden; kinden ve hasetten korursan, dilini de iki şeyden; yalandan ve gıybetten korursan, cennette benimle beraber olursun” buyurdu.

(İsmail Hakkı Bursevî, Rûhu’l-Beyân, 2/159)
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
MAVİ 09:17 28.02.21
İbadet kolay, kalbimizi nasıl temizlemeliyiz yokmu bunun bir çaresi erenler?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Naim 17:00 01.03.21
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Eğer Bilmiyorsaniz,zikir ehline sorun.
(Furkan Suresi 29.Ayeti Kerime
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up