Kadim Bilgelik

Alim-akıl, beynin genel konjektürü, beynin bilişsel aktivasyonu - RUH GÜCÜDÜR - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Alim-akıl, beynin genel konjektürü, beynin bilişsel aktivasyonu - RUH GÜCÜDÜR
Nejibullah 11:29 27.10.17
TEFEKKÜR ( yetefekkerûne )

“…Atalarınızı zikrettiğiniz gibi, hatta daha şiddetli olarak Allah’ı zikredin…”bakara 200

Tefekkür derin düşünce ile başkalaşmak ( değişmek BAİS esmasının işlevidir ) ( sinaptik ağları tamir ) dönüşüm ve evrilmek demektir.

His ediş - şiddet-cezbe ( Vedud- Gaffar- Alim işlevsellik ) olmadan yapılan mekanik ve otomot bir tekrarın sinir bilimi açısında çok fazla önemi yoktur.

Öncelikle bir durum tahlili yapmak durumundayız ? Allah'ı anış ne demektir ?

Zikir hatırlamak, kul olmanın idrakine ermektir, kısaca Allah olmadan nefes dahi almanın imkansızlığını fark etmek demektir.

eşedde daha güçlü bir anış isteniyor..

Esmalar beyinde anlam, duygu ve düşünce oluşturabilen evrensel, ilahi kodlardır

Durum bu haldeyken yapılan hissiz ve madasız bir tekrar haliyle, gırtlak'dan aşağıya inmeyen, hazmedilmesi güç besinlere, manevi rızklara, israfa dönüşüyor. Allah israf edenleri sevmez...

Zihnin bu durumu yüklenmesi, hale - ahvele dönüştürmesi için derin düşünce, duygulu bir his ediş ile medidatif bir hal yaşanması gereklidir.

Bazı insanlar vardır devamlı salak şey der dururlar sağa sola, o kadar çok salak demiştir'ki salak dediğini bilmez bir halde, salak kelimesi ağzından sempatik bir sey'miş gibi çıkar, kelime artık o kadar çok kullanılmıştır'ki sözel temsil kabiliyetini kaybetmiş, duyana bir şey katmaz olmuştur, artık ne söyleyen duyar, neden kelama maruz kalan. kelimeler sözcük ruhunu kaybetmiş, replik olarak kişinin ağzında kalıvermiştir, kimse bu durumdan rahatsız değildir, artık herkes salak şeydir .

Çokça kullanılan kelimeler, düşünce ve tefekkür ruhuna, prensibine ait olmadan yapılan bir tekrar sinirleri uyuşturur, ruh vermez olur, bu duruma'da SEMANTİK DOYGUNLUK denir nörolojik tavırda.

Sinaptik ağları uyandırmak, hücre blokları arasında dönüşüm etkisini arttırmak için zikirde anış- eşedde güçlü bir anış isteniyor.

Dikey, ilahi temas anında sinirlerin ''haydi kalkın manaya kulak verip kendinizi proğramlayın, yeni hücre blokları oluşturun, kısa devreli yamuk, yumuk örgütlenmiş hücre bloklarını değiştirip, dönüştürün'' denmesi namına his edişlere, öz bilişlere girilmesi gerekiyor.

Üç kuruşa beş köfte..vermezler !!

Not: Düşünce ve duygularına rota ( HİZA ) vermek namına, düzenli hücre blokları oluşturmak, auralarının etrafa yapmış olduğu bozuk yayını, morfik alanlarını dengelemek ve diğer insanlardan gelen bozuk yayınları vakarla karşılamak namına ''Ya FETTAH YA ALİM'' (adet 2600 ) zikrini talim etmek son derece faydalı genele ait bir zikirdir..yaşlılar, beyin performansında yavaşlama his edenler...öğrenciler...

Alim-akıl, beynin genel konjektürü, beynin bilişsel aktivasyonu- RUH GÜCÜDÜR..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Neslihanot 13:25 27.10.17
hevesli 12:12 08.01.21
Hazine değerinde. Allah-u teala razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eminezeynep33 08:30 21.01.21
Emeginize saglim Allah razi olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi