Kadim Bilgelik

Yaşam neden zorlaşıyor gibi görünmektedir? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Kadim Bilgelik>Yaşam neden zorlaşıyor gibi görünmektedir?
bitter 11:25 22.05.18
YAŞAM NEDEN PEK ÇOK KİŞİ İÇİN GİTTİKÇE ZORLAŞIYOR GİBİ GÖRÜNMEKTEDİR?
Zengin toplumlar fiziksel olanakları geliştirmek için muazzam bir çaba göstermiş olmalarına karşın, zihinler ihmal edilmiştir. Artmakta olan endişe, bağımlılık, sinirlilik ve depresyon gibi olumsuz durumlara filizlenen arzular da eşlik etmektedir. Bu olumsuz tutum ve duygular bireylerin sağlığını bozduğu gibi, eylemlerşmizdeki temel değerlerin kaybına neden olarak, çevreye ve topluma da zarar vermektedir. Çevremizdeki dünya ve birbirimizle daha az ilgilenir ve daha az işbirliği yapar durumdayız.

BUNUN İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?
İçimizde üzüntü veya boşluk hissettiğimizde, çözüm yerine problemin bir parçası haline geliriz. Çoğunlukla, başkalarını veya koşulları suçlayarak kendimizi rahatlatmaya çalışırız, fakat bu, koşulları daha da kötü hale getirir. Bunun yerine, zihnimizi nasıl kuvvetlendireceğimizi öğrenmemiz gerekmektedir. Bunun anlamı zihni pozitiflikle doldurmaktır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Havasokulu 23:40 02.06.18
Sayın bitter,konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Simla 23:30 24.08.19
İnsanlar çözüm bulmak istemiyor çünkü umitsizler. Ümit kapısını calmayana açmazlar. Ademoğlu Rabbini rahattayken anmiyor zordayken yalvariyordu. Şimdi onuda isyana çevirdiler .kader işte Allahin sevdiği kulu değiliz gibi vesveselerle duayı bıraktı. Hayırlı olsun diyip çekiliyor ağız alışkanlığı. Hayırlı olan zor olabilir.hayirlisini evliyalar dilermis sabirlari vardır onların. Biz açık ve net şekilde istemeliyiz dualarimizda. Kaldiramiyoruz hayirlisi gelince çetin oluyor sinavida. Duada ısrarcı olmak lazım. Kapıyı bol çalmak lazım.soyle düşünün disarida bekleyen birinin sesini duyunca acarsiniz sizi cagirdiginda hele hizlanirsiniz kapıya doğru.cagirran olmazsa acanda olmaz. Kapıyı çalmak lazım eşikte oturmak lazım. Paylaşım için teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
fener 23:45 24.08.19
Sabırsızlık ve tahammülsüzlük. Hayat o kadar hızlı akıyor ki. Bir sorun olduğu zaman uzun sürmesine tahammül etmek zorlaşıyor. Sanki sorun devam ettikçe sürekli birşeyler geri kalacakmisiz hissi oluşuyor. Sorundan ne ogrenmemiz gerektiğini unutabiliyoruz. Ayette direk olarak söylenenleri unutabiliyoruz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi