Kadim Bilgelik

Yük taşımada balinalar kullanılmalı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Yük taşımada balinalar kullanılmalı
bitter 17:41 25.05.18
Cenab-ı Allah, denizlerde yük taşımacılığı için balinaları yaratmıştır. Fakat kullanan bir kişi dahi yoktur. Balinalar, yüklerini iterek ilerlerler. Günümüz gemileri balinalar için uygun değil. Kesinlikle hiçbir motor tertibatı bulunmayan, balina yaklaştığında zarar vermeyecek, arkasında ve yanlarında (biraz açıkta) balinanın kafasını dayayabileceği bir yer bulunan bir platform üretilse; balinalar intihar etmeyi bırakır ve yüklerini taşıyarak mutlu olurlar. Platformun altındada bir yer olursa balina orayı kullanarak platformu fırtınadan çıkarır. Balinalar kullanılmazsa, intihar eden balinaların sahillerden cesetlerini toplarsınız. Yük taşımacılığının en doğal olanı bu. Yunus balıkları ise küçük tekneleri çekmek için (ön tarafına kurulan düzenekle) kullanılabilirler. Aynı zamanda klavuzluk görevlerinide muhteşem şekilde yerine getirirler (yunus balıklarını karadaki atlara benzetmek mümkün). Balıklar yük taşımacılığında kullanılacaksa, yapılacak gemi veya teknenin tasarımı hayvana zarar vermeyecek şekilde olmalıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 00:33 18.06.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 14:23 18.06.18
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Insan oglu zalimdir,zulum eder haberi bile olmaz.Islerinde muhasebe yapmaz.Balinaya yük tasittirir kuru ekmekle besler,ciftlesmesi icin serbest birakmaz.Yuk tasitmak degil kemiklerinden ilac yapar etini satar zengin olur insan oglu yerli yerinde hareket etse ilk once kainata saygi gosterip agaclari kesmez kanalizasyonu denize baglamazdi.Empati yeteneginden yoksun canlilariz.Birak kopek baligini yavru kopegin bacaklarini kesip ormana atildigi bir ulkedeyiz.

Zalimler icin yaşasin Cehennem!

Yasayan canlilari kullanmak bile insan oglu icin tehlikeli istir.Kalbi olmayan muhakemesini yapamaz.Gereginden fazla yuk tasitmak gunahtir.

Denizin altindaki akinti ile donen paneller üzerine ruzgar tirbunu ve gunes panelleri ile elektrikli motoru ile kainata zarar vermeden yasamak cok kolay..E o zaman petrol kime satilicak ? Devlet bunu onaylar mi ? Ulkede yuzlerce genc tubitak a sundugu proje bakilmadan red yiyor yurtdisinda 1.seciliyor gazeteler yazmiyor bile..

Dunyadan once ulkemize bakmaliyiz,Kendimizi duzeltemedikki baskasina faydamiz olsun..

Elektrikli arabanin hic bir zarari olmadigi halde vergiye tabiidir Turkiyede.Hem elektrikte 20 kalem vergi oduyor hemde yola ciktigi icin vergi oduyor.Hangi akla siğar bu durum ? Dunyadan önce Turkiyenin yeni nesil lidere ihtiyaci var.En cok ureten ülkeyken,kendi ulkemize kurulacak nukluer tesis ile bizde uretilen elektrigi parayla satin alacagiz akil aliyor mu ? Turkiyede cevre dostu enerjisi desteklicek iklimlerin hepsi mevcut ama bize bunu yaşatirlar mi ? Ben vergi mukellefiyim bu sayfadakilerin %95inden fazla vergi öduyorum.Ben kazaniyorum suriyeliye gidiyor,evinde oturup televizyon izleyen emeklilere ikramiye dagatiliyor tarim,hayvancilik,bilim,ar-ge desteklenmiyor.Birak dunyayi ülkeye bak durum içler acisi..Allah sonumuzu hayir etsin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up