Kadim Bilgelik

Neden 23 Kromozom? Kefir ve Dna bağlantısı. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Kadim Bilgelik>Neden 23 Kromozom? Kefir ve Dna bağlantısı.
bitter 17:44 25.05.18
İNSAN DNA'SINDA NEDEN 23 KROMOZOM VAR?
Kefir'in DNA'ya ETKİSİ!

Bir küreyi tam olarak kapsayabilmek için dışarıdan 24 ayrı noktadan küreyi görmeniz gerekir (Bkz. gps/glonass uyduları). Cenab-ı Allah yarattığı her "Eşrefi Mahlukat" türüne 24 büyük isminin tecellisini koymuştur. İnsan DNA'sında bu normalde mevcut idi. İnsanda yaratılışta yabancı kanı atmak için 24. kromozom var idi. Fakat şeytanlardan biri, DNA zincirinden o kromozomu kopardı ve insanoğlu yabancı kana korumasız kaldı (Tamamlanması için dua ederek KEFİR içmeye devam ediniz).

Günümüzde, insan DNA'sında bir kromozom eksik. Normalde 24 olması gerekirken 23 tane var. Eksik kromozom vücuda giren yabancı kanı dışarı atıyor (yabancı kan = yabancı ruh). Fakat DNA zincirinden babalarımız zamanında veya daha evvel kaldırılmış (kim kaldırdıysa lanet olsun). Bunun yerine domates, reyhan veya meşe palamutu yemek gerekiyor. Domates yabancı kanı dışarı atmaya yardımcı oluyor. Fakat genleri ile oynanmış domatesler (GDO) yaygın olduğu için işe yaramıyor. Deccaliyetin işi bu. Virüs ülke bilerek yiyeceklerin genleri ile oynuyor. Sebebi ise şeytana hizmet etmeleri. Yolun başında şeytan ile anlaşmaları. Alternatif çözüm reyhan, meşe palamutu veya yabanmersini.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
yenihavasci 21:59 25.05.18
Enteresan...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
uyurgezer 22:02 25.05.18
Güzel bir paylaşım emeğinize sağlık
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Anka58 21:23 29.05.18
Muharrem 22:48 29.05.18
physiologist 03:26 30.05.18
ÖzeDua 00:54 19.08.18
bir aydır pek içmiyorum ama içtiğim zaman kendimi daha huzurlu hissediyorum ve bunu bir haftadır farkettim ikinvi beynimizn bağırsaklar olduğunu düşünürsek ne kadar önemli gıda olduğunun farkına varırız.Hatta bağırsak florasını düzeltirsek bir çok hastalıktan kurtuluruz bunlardan en önemlisi otizm ve sadece bağırsak florası düzeltilmemeli yanında başka şeylerde gerekiyor.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
nesmiye 18:58 23.08.18
Kromozom konusunda yazilan mantiksiz.delİl ve kaynak belİrtmesİ gerekİr yoksa yalan sayilir
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
cengiz18 12:06 04.10.18
Kramozom konusunda böyle bir yazı var
Kromozom Eksikliği hastalığı, Kromozomların sayısının aslında normal bir seviyede giderken anne ve baba adayının nad hücrelerinin bölünmesi esnasında oluşan bir hatadan kaynaklanmaktadır. Bu haftada kromozomlar 1 kromozom artış da gösterebilir. 1 kromozom eksik de oluşabilir. Normal olması gereken kromozom sayısı 46 iken, kromozom eksikliği oluşması durumunda 45 kromozom olmaktadır.


Bu durumda bir takım hastalıkları beraberinde getirir. Kromozom eksikliği hastalığı, çoğunlukla kızlarda oluşan bir X kromozomunun eksik olmasından ortaya çıkan Turner sendromudur.Kromozom Eksikliği Hastalığı NedeniKromozom Eksikliği Hastalığı, kromozom eksikliği kromozom bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkan genetik bir bozukluktur. Bu nedenle kromozom eksikliği daha anne karnından başlar ve ileride kromozom eksikliğine bağlı olarak bazı hastalıklara yol açar. Günümüzde en sık rastlanılan 11-14 haftalık gebeliklerde ense kalınlığının normal sınırları artık bilinmektedir. Özellikle bu haftalar içinde ölçülen ense kalınlığı normal düzeyin üzerinde olması durumunda ilk akla kromozom eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan Down Sendromunu yani diğer bir adı ile mongol çocuk olabilme ihtimalini ilk olarak akıllara getirir. Bu nedenle gebeliğin 11-14. haftaları kromozom eksikliği hastalığı olup olmadığı tüm ihtimalleri ortaya koyabilmektedir.Kromozom Eksikliği Hastalığı Teşhisi
Bu durumda uzman kadın doğum doktorları gebeliğin bu dönemlerine oldukça özen gösterirler.


Çünkü erken teşhis çok önemlidir. Gebeliğin 11 ve 14 haftalarında bulunan anne adayına yapılması gereken ultrasonografi yöntemi ile bebeğin ense kalınlığının ne ölçüde olduğu tespit edilerek, bebekte olma ihtimali Down Sendromunu ve bazı oluşabilecek kromozom anomalleri ve organ eksikliği kusurları (organ defektleri) hakkında oluşabilecek riskleri doktorun önceden tespit ederek bilgi sahibi olabilmesi mümkündür. Bu ultrasonografinin yapılma amacı kromozom eksikliği hastalığının tespit edilerek kromozom yapısal gelişimini takip ederek kromozom yapısını kontrol ederek ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmektir. Kromozom kalıtsal bir yatkınlık olduğu için tedavi edileebilmesi mümkün değildir.
kaynak.kramozom.gen.tr
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ByBuRaK 21:01 07.10.18
ilk defa duydum güzel paylaşım eline sağlık
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2