Kadim Bilgelik

Neden istiğfar? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Neden istiğfar?
uyurgezer 01:00 28.06.18
Şuurumuz arttıkça hayatımızın çğu kısmını gaflette geçirdiğimizi görebiliyoruz.Çoğu şey "kader" denilen program çerçevesinde kendiliğinden oluyor ve buna müdahele edemiyoruz.Yaşadıklarımızın bazıları hoşumuza gidiyor bazıları acı veriyor ve.s Değişim istesek bile muktedir değiliz.Öyleyse ne yapalım?Ilk önce farkına varmamız gereken çok önemli bir nokta var.
Başınıza gelen her musibet, sizin ellerinizle işledikleriniz yüzündendir.(Şura 30 ayet) Farkina vardığımız anda hayatımız degişir.Nasıl mı?Bir zamanlar internete hizla yayilan NLP bilinçalti degisim tekniklerinden birisi eski bir hawai tekniği ho'oponopono da farkettigim bir ayrinti var.Tekniğin tamamen işe yariyor olmasi yüzlerce degisen hayatlarin ardinda ince bir ayrinti var.Joe vitale bir kitap yaziyor zero limit isminde ve kitapta hayatin her aninda bizi olumsuzluktan uzaklastiran sifir noktasina getiren sözlerden bahsediyor.Bunlar "Özür dilerim" "Beni affet" "Seni seviyorum" ve "Teşekkür ederim "

Burada kilit nokta şu:Insan zihni etki-tepki mekanizmasi ile çaliştiğindan ve bilinç orada olmadigindan dolayi herhangi bir olay aninda otomatik tepki mekanizmasi oluşuyor.Bu kader ağini örüyor tabiri caizse..Biz yüzlerce böyle programin içinde cehennemimizi yaşamaya gaflette devam ediyoruz.Özür dilemek hatanın bu programlar yüzünden oluştugunu kabullenmek ve ilahiyi tenzih etmek ve af dilemek bu kısır dönguüyü kırıyor.Bu yüzdendir ki yunusiye duası (Senden başka hiçbir tanrı yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben zalimlerden oldum) çok çabuk etki edip hayatı mucize ile dönüştürüyor..Sorun zihinde oluşur ve hayatimiza tezahür eder. öyleyse zihinde yok edip teşekkür etmeliyiz.Şükrün anlamını da burada anlıyoruz.Sonra sevgimizi ifade esip sonsuz rahmetine sığınıyoruz ve şura 30 ayetinin ikinci kısmını anlamış oluyoruz. (Bununla beraber) Allah çoğunu affeder.)
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Tuana 01:10 28.06.18
Harika, teşekkürler bunlar çok güzel yazılar good
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ssozdemirr 08:23 28.06.18
Allah razı olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sedaeda 09:29 28.06.18
Havasokulu 10:11 02.07.18
وَاسْتَغْفِرِ اللّهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ غَفُورًا رَّحِيمًا

Vestagfirillâh(vestagfirillâhe). İnnallâhe kâne gafûran rahîmâ(rahîmen).


@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
gala 19:14 02.07.18