Kadim Bilgelik

Beynimizi hatalı ve yanlış şekilde biz kodluyoruz - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Kadim Bilgelik>Beynimizi hatalı ve yanlış şekilde biz kodluyoruz
bitter 00:29 16.10.18
Bizleri etkileyen panik atak değil panik atakla ilgili düşünce ve algımız

Bizleri etkileyen takıntı - okb değil gelen düşünce ve fikirlerle ilgili algımız

Bizleri etkileyen depresyon değil bu yaşantı süresince ortaya çıkan ruh haliyle alakalı bilinçaltimizdaki koşullanmalar ve kodlamalar.

Bizler bilerek veya bilmeyerek, farkında olarak veya olmayarak birçok şeyi beynimize yanlış veya hatalı kodlayarak ona uygun bir algı, psikoloji sürecine girdik.

Yaşadığımız sıkıntıların, problemlerin altında yanlış ve hatalı kodlamalar ve kosullanmalar yatıyor. Aynı şey duygularımiz için de geçerli.
Korku, kaygı, üzüntü gibi duyguları beynimize yolladimiz yanlış negatif mesajlar nedeniyle bu şekilde zorlu ve dayanılmaz gibi görüyoruz.
Hâlbuki bütün duygular yaşanması için ve bize hizmet etmek için varlar.Hicbir duygu, hiçbir düşünce zararlı veya tehlikeli değildir. Olumlu veya olumsuz diye bir düşünce sınıflandırılmasi da batıl bir inançtan ve hurafeden başka bir şey değildir. Bütün düşünceler düşüncedir. Zihnimizdekilerin hepsi de masum birer hayal ve düşünceden başka bişey değildir. Duygularımiz da bizlere hizmet eden ve devamlı olarak bizler lehine mücadele eden, her türlü zorluğa göğüs germek için 24 saat aralıksız hizmet gören bekçilerimiz. Duygu ve düşüncelerimizi doğru tanıyarak onları birer dost olarak görme vaktimiz geldi artık.

Çevrenizdeki insanlara dikkat ederseniz bazı insanların çok yersiz korkular yaşadığıni düşünebilirsiniz.
Örneğin kimi insanlar küçük bir arıdan, küçük bir kediden, böcekten veya yağmurdan, buluttan, sisten korkabilir. Onların bu korkularını yaşamalarına sebep olan şey daha öncesinden Zihinlerine verdikleri negatif mesajlar ve hatalı kodlamalardir. Size saçma gelebilicek olan bu fobileri hep yanlış kosullanma ve kodlamalar sebebiyle.
Dikkat ederseniz bizim yaşadığımız korkular, fobiler ve endişeler başkaları için çok saçma ve yersiz bulunabilir.
Sizin için dayanılmaz gibi görünen şeyler insanlar tarafından çok basit ve değersiz bulunabilir.
Bir insan canlı bomba bile olabilirken, yılandan bile korkmayabilirken bir diğeri küçük bir sinekten, böcekten bile korkabilir. Aradaki bu bakış acisi değişikliğini ve farkı yaratan şey olay ve olgular değil bu olay ve olgulara dair bakış açımiz ve algimiz. Bizleri etkileyen şeyler olaylar ve olgular değil onlari bilinçaltimiza nasıl kodladigimiz.

Bugüne kadar ki zihnimize ve bilinçaltimiza yerleştirdigimiz hatalı öğrenme ve bakış açılarını değiştirmek elimizde. Beynimize ilettigimiz negatif ve hatalı telkinler neticesinde bu kadar büyük sorunlar yaşamaya başladık. Dayanılmaz gibi görünen olay ve durumlar aslında dayanılmaz değildir. Onlari bizlere dayanılmaz gibi gösteren şey algimızdir. Gecmis yaşantımızda bunlari doğru bir şekilde kodlamis olsaydık ve doğru bir biçimde zihnimize mesajlar verseydik en sağlıklı tepkiyi verir, bundan en sağlıklı bir biçimde kurtulurduk.

Bütün bunları yaşamanıza sebep olan, sıkıntı ve duygularımızı bizlere dayanılmaz kılan şey yanlış ve negatif telkinler ise bizleri düzeltecek olan, sağlıklı ve gerçekçi bir bakış açısı kazandıracak olan şey de bilinçli ve doğru telkinlerdir.telkini basite almayın, basit gormeyin. Telkin ölüyü bile diriltir! Telkin bütün sorunlarımızı, sıkıntılarımızı ve problemlerimizi çözebilicek mucizevi bir güç. Telkine inanın, telkine güvenin. Zihinimizdeki ve bilinçaltimizdaki bütün zincirleri kırıp ölümsüz bir bir özgürlüğe sahip olmanız zor değil. Herşey bizim elimizde.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nuran1 00:38 16.10.18
Kesinlikle katılıyorum yaşadım kurtuldum şükürler olsun kendi kendimi telkin ederek (öncesinde psikolog psikiyatrist ilaçlar hiç biri çözüm olmadı ancak kendim güçlü durduğumda başardım) herkese şifa versin Allahım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
melarinko 00:38 16.10.18
Katılıyorum. Ancak bahsettiğiniz negatif kodlamaların hayatınızın hangi gelişim evrelerinde ve ne kadar yoğun olduğu belirler herşeyi.. Öyle travmatik durumlar vardır ki basit takıntılar yada okb'nin basit formları gibi sadece telkinlerle kendi başınıza bu durumu aşamazsınız. Zihin kontrolü zordur. Güçlü bir algı ve irade gerektirir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
havzkevser 09:57 07.12.18
Afifege 00:40 03.01.19
Cok.iyi bir yazi. Öyle bir zaman geliyor ki iyi seyler istiyor ama ya olmazsa endisesini dusunurken, hayal edip bunu yaratirken buluyoruz kendimizi. Endise, korku, kaygi insanin hayattaki cehennemi gibi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
eminnaga 18:16 29.01.19
seheraltin27 18:59 06.02.19
Sakaryalı 19:10 06.02.19
Belkide o kodlamalar bilinçli bir şekilde empoze ediliyor, pasivize ediliyor nesil?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ehl Dost 10:14 07.02.19
Fe Eyne Tezhabün Demeli İnsan Kendine.''

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mormocha 23:30 02.03.19
Keşke reenkarnasyon gerçek olsaydı da yeniden doğsaydım o zaman şu bilgilerle belki kendi kendimi mahfetmezdim bu kadar. Teşekkürler paylaşım için

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2