Kadim Bilgelik

Kişi 49 yılda insan olma özelliğine ulaşır - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Kişi 49 yılda insan olma özelliğine ulaşır
Tuana 16:53 06.11.18
İnsanı oluşturan ruh, zihin ve bedenin oynadığı rolleri paylaşan Sabuncuoğlu, şöyle konuştu: "İnsan kelimesi çok derin anlamlar içerir. İnsan kelimesinin gerçek okunuşu İNSA dır, sonundaki N ise mutlaka her insan bir gün kendinden daha büyük bir gücün varlığını kabul edeceğine işarettir. Bir kişi 49 yılda insan olma özelliğine ulaşmaktadır.
Bizler her 7 yılda bir değişime uğrarız. Bu 7 yıllık süreçler bizim derslerimizdir, kazanımlarımızdır. İnsan ilk 7 yılında Hava yani zeka ve öğrenme sürecini yaşar,
sonraki 7 yılda su yani duygular,
sonraki 7 yılda ateş yani heves ve dürtüler,
sonraki 7 yılında toprak yani güvenlik, ayaklarını yere basmak ile duyguları tadar,
sonraki 7 yılında öğrendiklerini pekiştirme,
sonraki 7 yılında duygularını karşılıksız olarak vermeyi,
sonraki 7 yılında ise şuana kadar yapmış olduğu şeylerin rutuşlarını yaparak insan olduğunu evrene kanıtlar…
Böylece 49 yaşına gelir ve bundan sonraki süreçte kopya alarak geçmiş olduğu sınavların bütünlemeleriniverir. Eğer bu bütünlemeleri başarı ile verirse kişi sonsuz hazlar alabileceği farklı kapıları kendi açar ve başka boyutlar arasındaki iletişimin tadına vararak hayatını idame ettirir.
"YAŞAM SİZE ÖĞRETİR”
Aslında burada insana öğretilmek istenen şey, insanın gelişen bir varlık olduğunu anlamasıdır. İnsan bu safhalardan geçtikten sonra bir detayın daha farkına vararak hayatını idame ettirir.
Hayvan, Melek ve İnsan bu ayırımı da öğrendikten sonra birey artık kendinin çok özel bir varlık olduğunun ve hayatında yapacağı kilometrenin konforunun kendine bağlı olduğu sırrını çözer.
Eğer ki kalbinize göre yaşar, insanlık vazifenizi hazmederseniz bir İnsan gibi, ona verilen aklı kullanamayıp şehvet hırsı ile yaşarsanız bir hayvan gibi, eğer ki bu dünyada olduğunuzu unutup maneviyata çok dalarsanız bir melek gibi olacağınız, yaşam size öğretir…
"RUHUNUZU HER MUTLU ETTİĞİNİZDE, O DA SİZİ MEST EDEREK GÜZELLİKLER SUNAR”
İnsan kendi hacminde 3 kişidir. Her bir kişi bize farklı anahtarları verir. Bu nimetleri biz ruh, zihin ve beden olarak algılarız. Her insan ruhun bir işlemci olduğunu anladığında ve kapasitesinin son olduğunu keşfettiğinde Alice Harikalar Diyarında olduğunu anlayacak. Gelin bugun ruhunuzla tanışın ve sizin için ne ifade ettiğini öğrenin. Ruhumuz bizim işletim sistemimizdir. Özümüzdür. Bize neyin yanlış , neyin doğru olduğunu anlatır ve yaşatır. Tek kural özüne sadık kal der ve beni dinle benle kal der. Her insan 7 yaşına kadar ruhunladır, sonraki süreçte anne, baba, çevre faktörleri bizi ruhumuzdan ayırır, ama sakın ayrılmayın...
Ruhundan ayrılan bir birey her daim virüs alarak çökmeye mahkumdur. Her birey ruhu için mutlaka inanç sistemini kurmalıdır, beslenme kaynaklarını öğrenmeli ve kendine tanıtmalıdır. Ruh bilgilerini ve formatlarını, gözler, eller, ve nefes yolu ile kendine kaydeder…..
Her insan ruhuna haftada 2 şey, 2 saat veya 2 gün hediye etmelidir. Sağlıklı bir ruh için her birey haftada 2 akşam gece 22:00-24:00 saaatleri arasında uykuda geçirerek eski sorunlu formatlarını temizlemelidir. Her ruhu olan insanın sonsuz bir istek gücü vardır, bunun farkında olduğunda her şey ondadır. Yani dünyaya köle olmak yerine, dünyanın size köle olduğunu anlarsınız. İşte İnsa N bu kadar güzel bir varlık olduğu özelliklerinde saklıdır.
Ruhunuzu her mutlu ettiğinizde yani , insanlık hayırına yaptığınız her şeyde size sonsuz güzellikleri sunacağını unutmayın, hem de sizi mest ederek. Ruh, bir gprs sistemi gibidir ve direk yaradana bağlıdır. İletişimimiz onun sayesinde gereçekleşir. Siz ruhunuza bakın, o da size en son güncellemelerini eksiksiz olarak iletsin… Ruhun renkleri yeşil, çivit mavi, açık mavi, mor ve beyazdır. Ruhunuzu bu renklerden hiçbir zaman mahrum etmeyin… Ruh mutlu olduğu bir bedende yaşamak ister, aksi halde kurtulmak için her yolu deneyecektir.
"RUHUNA İYİ BAKAMAYAN ZİHNİNİ DE İYİ YÖNDE KULLANAMAZ”
Zihin, bizim 7 yaşından sonraki yaşamımızı kayıtlara almak ve gerektiğinde görsel ve enerji olarak üst benliğe bilgi ulaştırmakla sorumlu olan bakanlığımızdır. Zihin iyi kullanıldığı zaman sınırları yoktur, ama ruhuna iyi bakamayan biri zihnini de iyi yönde kullanamaz. Hayatımızda yaptığımız tüm hatalardan zihin sorumludur. Çünkü ruh koşulsuz iyilik ve güzellik için size verilmiştir, ama zihin ruhunuzun durumuna göre size yoldaşlık veya düşmanlık eder. Zihin, tüm egolarınızı kışkırtır ve maskenleme ihtiyacına götürür. Her kendinizi saklamak istediğinizde veya özünüze aykırı davranışlar yaptığınızda ruhunuza iyi bakmadığınız için o sizi zihne teslim eder. Zihin de sizinle çok güzel oynar. Ve siz bir süre sonra her seyi negatif algılar, özünde aykırı davranırsınız.
Ruhuna iyi bakan insanise, zihinin onun için muhteşem bir veri bankasıdır, istediği tüm geçmiş deneyimlerini en ince detayına kadar, alır ve yeni davranış modeline buna göre belirler. Zihinimiz dinç, dingin ve olumlu tutabilmek için her gün mutlaka bir bulmaca çözmek, rast gele bir kitaptan 7 sayfa okumak, her gün yürüdüğünüz yol yerine hiç bilmediğiniz bir yoldan yürümek, 7 atlayarak, 11 atlayarak 1000’den geriye saymak gibi beyin egzersizleri ile zihninizi olumlu ve bakımlı tutabilirsiniz.
En etkili zihin bakımı ise, her gün tepenizde bir kırmızı florasanın yandığını ve tüm zihninizi ışıklandırdığınıı hissetmeniz size büyük konfor sağlar. Her sabah kalktığınızda sağ eliniz ile başınınız üzerine çok bastırmadan saat yönüne 8 defa dairesel olarak çevirmenizi tavsiye ederim. Size büyük konfor sağlayacak ve unutkanlıklarınızın önüne geçecektir.
"RUH VE ZİHNİNİZİ ÇÖZDÜĞÜNÜZ AN BEDENİNİZ KENDİNİ ONARACAKTIR”
Beden bizim ruh ve zihinimizi saran kıyafetimizdir. Bedenimiz ile meşgale olmak bu dünyada gereksiz bir uğraştır. Anlatmak istediğimiz beden temizliği değil, beden rütüşlamaişlemidir. Hiç bir zaman bedeninize yansıyan rahatsızlıklar ile uğraşmayınız, sizler yukarıda da bahsettiğimiz üzere ruh ve zihininizi çözdüğünüz an bedeniniz kendi kendini onaracaktır. Bedenimizde oluşan tüm hasarlar en az 5 yıl öncesi ruhumuzdan yansıyan tepkimelerdir. Bedenimize yapacağımız en güzel şey, gerekli olan temizliğini yapmak, gerekli olan esneme hareketlerini yaparak onun ruh ve bedenden beslenmesini sağlamaktır.
"RUH, ZİHİN VE BEDEN BİRLİKTELİĞİ İNSANI İNSAN YAPIYOR”
İşte sevgili İnsan, insan dediğimiz varlık, bu üç enerji kavramından bir araya geliyor. Hepsini bir araya toplamadığınızda, yani ruhunuza göre zihin ve bedeni organize etmediğinizde karşınıza sizi üzecek ve rahatsız edecek pozisyonlar çıkmaktadır. Oysaki uyum içinde yaşayan bir insan, ruhun ve zihnin ona yaşattığı tüm güzellikler sayesinde, gerek yürüyüşünde, gerek konuşmasında, gerek ilişikilerinde, gerek duruşundaki farklılığı, diğer insanlara göre, göze çarpıyor. RUH, ZİHİNve BEDEN birlikteliği İNSANI insan yapıyor...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
033kafkef 17:20 16.11.18
Allah razi olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Griduman 21:38 20.11.18
Allah razı olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Yigit 20:16 02.12.18
ibni tufeylin "hayy bin yakzan" isimli esrinde geçen hayy isimli karakter de manevi tekamülünü 49 yılda neticelendirmişti
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lucifer 20:32 02.12.18
havzkevser 09:37 07.12.18
Güzel bilgiler sağolun.Peki insanın kemale erme yaşının 40 oldugu billiniyor ,bu ne kadar doğru ve her insan için gecerli midir?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi