Kadim Bilgelik

Her eşyanın, maddenin rezone olduğu ortalama bir his, titreşim alanı vardır - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Her eşyanın, maddenin rezone olduğu ortalama bir his, titreşim alanı vardır
Nejibullah 18:45 22.03.19
Örneğin Altın'a dokunmakla, gümüşe dokunmak aynı algıyı vermez, Altın daha yüksek hissiyatı ( bilgiyi ) saklar özünde, gümüş ise altına kıyasla alt kategoride bir algıyla tanınır.

Veya değerli bir taş ile dizilmiş tespih taneleri ile plastik tespihle yapılan zikir aynı hissiyatı vermez, Mümin seçici olmalı bu noktada, hiç olmazsa ağaç elementinin titreşim alanını, duygu ve hissiyatını yansıtmalı tespihler, ilham ve ince latif hallere girmekte daha kolay rezone olabilir İnsan, örneğin ağaç elementi daha suptil ve ince tabiatıyla çekilen zikrin algısını, feyzini üzerinde toplar, hıfz'ederek korur, her defasında sahibine algı olup destekler, plastik kaplı bir tespih bu noktada çok başarılı değildir, bilakis algıyı bozabilir.

Başka bir örnekle İçtiğimiz su kapları plastik değil Cam sürahilerde olmalı, aksi halde plastik kaplı malzeme ile içilen sular daha kesif ve kaba, saba duygu ve hissiyatlarıyla bezeye-bilir ruhsal alanımızı, cam daha seçkin ve üst algıyı destekleyen tabiatıyla hayatlarımızda yerini almalı, beş element titreşimlerini basiretimize keskinlik vermesi noktasında destek unsurları olarak görmeliyiz.

Elementlerin her biri nefs meratiplerinde, organlarda, duygu ve düşünceler olarak yerini alır, örneğin ateş elementi düşüncelere kuvvet verir, örneğin bir pikniğe açık alana gittiğinizde ateşi izler veya ateşinde yemek yer, içerseniz düşünce alanınız daha güçlü, iradeniz daha kuvvetli olması noktasında destek niteliği taşır.

Esmalar dahi birer elementin karşılığı olarak duygu ve düşüncelerde başkalaşmaya vesile olur, elementlerden uzak bir yaşam önce duygusal ve düşünsel bozulmalara ve sonra bedensel hastalıklara ve sonra toplumsal, sosyolojik bozulmalara kadar giden bir sistemik cebiri beraberinde getirmektedir.

Toplum eskiden bu kadar ilaca bağlı, hastanelere güdümlü değildi ! hastaneler otel, doktorlar yaşam koçları gibi oldu! ne oldu'da bu kadar hastalık hastası olduk ? elementlerden, doğal yaşamdan ( ağaç,hava, su ve ateş ve toprak ) uzaklaşan metropol insanının psikolojisi ve bedeni bu tarz sapmalarla hastalandı sanıyorum.


Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nurella 18:58 22.03.19
Son paragrafta gerçekten okadar önemli bir duruma aciklik getirmissinizki insallah idrak i cümlemize nasip olur Ben 24 senelik sağlık çalışanıyım. Eskiden insanlarımız toprakla doğayla meşgul olduğu için daha az hasta olurlar ve cokdaha hembedenen hemde ruhen dinç di.panik atak vb bir çok hastalığın adı bile yoktu.Su an hastaneler acil servisler hınca hınç dolu . sağlığımızı ve tüm olanaklarımızı nasılda israf ediyoruz herkezin elinde ve evinde torba torba ilaç. Ama hiç birseye yaramıyor dahada sağlığımız bozuluyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Zeynepozlem 18:59 22.03.19
Uzun yıllardır tesbihim ağaçtandır... daha içten çekiyorum,

Özellikle gül ağacından olan tesbih çok etkili ama üzerinde cila olmuycak .çektikce rengi değişiyor 😊

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 19:03 22.03.19
Kıyafetler su ile yıkanıyor, bu önceki duyguları resetlemez mi acaba. Besmele ile giyinince de çözüm olmaz mı?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nejibullah 19:07 22.03.19
Tam anlamıyla değil, kayıtlar tamamen silinmiyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi