Kadim Bilgelik

Aşırı mantıklı olmak dahi bir put, bir sınırdır.. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Aşırı mantıklı olmak dahi bir put, bir sınırdır..
Torlak 17:21 16.05.19
Annesine inanarak dayanıp, niha-i nokta olarak görenin imtihanı Annesiyle olur... Babasına güvenen Babasıyla... Genetiğine güvenen sağlığıyla... Bilgisine güvenen bilgisiyle..Parasına güvenen parasıyla.. Çelik kapısının kilidine güvenip, tüm ruhsatı kapının kilidine yükleyenin hırsızla imtihanı olur.. iş yerinde bulunduğu mevkisine güvenenin iş yerinde mutlaka bir sorun çıkar.. Kısaca şöyle özetleyebiliriz:neyi sınırladınız.. neyi put haline getirdiniz oradan imtihan start verir... Namazına, ihlasına güvenen bir mümin dahi ibadetini put haline getirmiş sınırlamıştır.. İmtihanını inancıyla verir.. her konuda bu böyledir..

Nötr kalmalı,kişiliği karakteri dahi çok sınırlamadan Allah için davranış geliştirmeli ,mümkün olduğunca dengeli hareket etmeliyiz.. aksi halde güvenip, dayandığınız, kilitlediğiniz, gizliden güç aldığınız her ne olursa olsun oradan mutlaka sorun çıkar..

Alt kişilik şişmeye çok müsait bir yapı,namazdan dahi kendi hesabına haz almaya çalışır,alt kişilikler,benlik bir put gibi çalışır, Kaya 🪨 gibidir...Suretsiz olmak, nötr kalabilmek yükselticidir.

Allah bir şeyi sınırlamamızı istemiyor, dönüşmemizi, değişmemizi ve yol alıp tekamül etmemizi istiyor..durmak, dayanmak, saklanmak, unutmak,gizlenip güç almak tüm bunlar ilmi ilahiyede biliniyor.. Selamunaleyküm bile derken karşıdaki benim geldiğimi duysun diye selam veriyor isek bu dahi bir put olur, sınır olur.. evet tedbir alacak, gerekli şartların oluşması için sebeplere sarılacağız,fakat bir şeyi put, sınır, çerçeve haline getirmeyeceğiz, son tahlilde aşırı mantıklı olmak dahi bir put, bir sınırdır..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AbdudDaim 17:28 16.05.19
Hak gelir, batıl zail olur..
''Ya'' yakarıştır. Allah cc şeytana yakaracak kadar şaşırtmasın kimseyi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
emrys 17:46 16.05.19
Yani efendimizin de buyurduğu gibi orta yolu takip etmek öyle değil mi? Ve farkında bilincinde olarak yapmak veee Allahtan gayrı hepsi geçici hu illa hu

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
meri7wbha 17:53 16.05.19
Yanlış doğrularla yürüyoruz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
isabet 20:44 09.12.20
Hidayete erilmediği sürece ne bilsek bilmiş değiliz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi