Kadim Bilgelik

Cahille konuşmaktansa.. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Kadim Bilgelik>Cahille konuşmaktansa..
Fark 22:45 19.06.19
-Câhille konuşmaktansa susmak daha iyidir; yalnız kalmak kötü insanlarla birlikte olmaktan daha iyidir; hayırlı bir kimse olarak sıkıntılı bir hayat sürmek kötü biri olarak rahat bir hayat sürmekten daha iyidir; adı sanı bilinmemek kötü anılmaktan daha iyidir; gizlenmek hasetçinin gözü önünde olmaktan daha iyidir; fakirlik cimrinin zenginliğinden daha iyidir; günahları az olan sıradan bir kişi boğazına kadar günaha batmış soylu bir kişiden daha iyidir; zâlim sultanın bilmediği kişi onun nezdinde makam sahibi olan kişiden daha iyidir; çocuksuz olmak ahmak bir çocuğu olmaktan daha iyidir; zindana atılan kişi günahkârlarla birlikte serbest bırakılan kişiden daha iyidir; rızıktan yoksun olan akıllı kişi rızka boğulmuş olan ahmaktan daha iyidir.

| İbn-i Fatik, Muhtâru'l-Hikem /

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Lady 00:32 20.06.19
"Aptallaştırma, özgürlük karşısında duyulan korkudur; rutin olan cehalet değil, sırf komşunun kudretsizliğine tanık olma zevki için kendi kudretlerinden feragat eden insanların korkaklığı ve kibridir"

Gelişim için insanları ( zihinsel güçlerinin bilincine varmayı hatırlatarak ) özgürleştirmek yeter. Asıl meselemiz, özgürleştirilmiş ve özgürleştirici insanlar yetiştirmek olmalı.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 18:15 29.06.19
Cahilin yanında kitap gibi sessiz ol sözü geliyor aklıma,herkes bişeyler bildiğini sanıyor iddia ediyor sımsıkı tutuyor bildiklerine..Çünkü ego müsade etmiyor buna,tutunacak bi dal arıyor.Doğru yanlış ne biliyorsa onlara sımsıkı tutunuyor..Ego varlığını kendi zannınca bildiğini sandığını düşündüğü şeylerin yanında güvende hissediyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 18:27 29.06.19
Tevafuk ile şansın harmanlandığı bir hayat yolunda bilgiden tecrübeden biraz nasibini alıp egosu şişenlerin ilmin sahibi Allah iken onu sahiplenen cahil de var , var da var ne yapmak lazım susmak lazım, Allah'tan başkası yalan, veren de alanda O'dur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mertcan97 23:09 04.07.19
cahil insan genelde ne konusur ne dinler, sadece harekt halinde birseyler yapma cabansinda olur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Yapincak 11:44 25.07.19
Cahil insanlar sizi anlayamayınca bazı sıfatlar yakıştırırlar.

Gözünüzü kapatin,kulaklarınızı tıkayın ve asla yazdıklarını okumayin. Çünkü şizofrence kurgulara sahip olan bu kulturlü görünen cahiller, sizin huzurunuzu kaçırır.

Siz cevap vermedikce dahada saldirganlaşan bu zavallıları,siz sakince kapının önüne bağlayın ve ilgilenmeyin...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi