Kadim Bilgelik

Düşünce Ledünni bir Sırdır - Sayfa 2 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 
Kadim Bilgelik>Düşünce Ledünni bir Sırdır
Nikko 15:30 25.11.19
Tüm düşüncelerimle katılıyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
fth7 00:37 24.12.19
Aslında nereye baksak Ledün den bir zerre duruyor orada.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Hal 20:37 01.09.20
Düş'ün kadarsın düşün ne kadarsın.?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Beyazkar 13:19 04.09.20
Derin bir yazı olmuş. Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
FurryTeam 18:54 19.09.20
Böyle yazılara gerekli hassasiyet verilmiyor maalesef oysaki herkesin okuması gerekli

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
imas 10:38 21.09.20
Naim Nickli Üyeden Alıntı:
Düşünce aslında Ledünni bir sırdır, kuantum potansiyel düşünce ve niyetin izini taşır, fizik alem üst katmanlarda saf düşünce olarak vardır.

Düşünce gözlemci etkisi fenomenidir, Musavvir esması tasarımcı, Halık esması ise beynin kuantum alandaki yaratımı ortaya çıkışıdır.

İnsan düşünce boyutu itibariyle Ceberrut boyutunu yaşar, bu alan kişinin niyet ve beklentisine karşılık verir, örneğin; bir ay boyunca denetimli (Allah’ın emirleri) düşünceler içinde olun, tıpkı radara (günaha) yakalanma korkusu (Celal ve Cemal dengesi) içinde yolculuk yapan bir şöför (Mümin) farkındalığı (basiret ve feraset) içinde, hızınızı (nefes ve zihin) trafik (şeriat ve sünneti seniye) kurallarını hiçe saymadan bir seyir (Murakabe) İle yaşayın.
Göz, dil ve bütün azalar denetim içinde olsun, bir ayın sonunda gönül ikliminiz değiştiği için hayatınızda büyük değişimler, pozitif açılımlar ortaya çıkacaktır, niyetleriniz ve istekleriniz Allah’ın izniyle makul bir seviyede veya beklenenin üstünde sürprizler, güzellikler verecektir.

Sadece düşünceleri denetim altında tutmaktan, onları sistemli bir hale getirmekten bahsediyorum, içsel dedikodular sustuğunda, kalb açılmaya, içerideki yabancılar (zanlar, zihin oyunları, vesveseler) beden mülkünü terketmeye başlarlar, neticede asıl sahibi olan size, evi (beden mülkünü) teslim edeceklerdir.

Şimdi düşünelim düşünceleri nereye harcıyoruz, zihinsel patinajlara, boş lakırtıları mı?

Nefsin yaşamsal kanalı çakralar, ruhun dinamikleri ise letaiflerdir, nefsin güdümünde hareket eden birisinin latifeleri muhtemelen kontrolsüz zekanın elinde oyuncak olup, maskara haline gelecektir, bu durumda düşüncenin formu bozuk ve kirli olur.
Diğer bir misalle, nefs eşşeği bizimkinin üstüne biner ve eşşek Ahseni takvim üzere yaratılmış insana kendi rolünü verir, onu bir güzel kullanır, bu durumda asıl eşşek kim olur?
Düşünmek gerek..
iradesi eşşek olanın derdi büyük, zihni karanlık, aklı şaşkın olur.
Muhafaza buyursun Mevla, suretler gidici, siretler hesaba dair, hakikate dair bir gerçekliktir, suretlerimiz daha ne kadar bizi (özne olan bizleri) saklar bilemiyoruz, fakat hesap günü her şey ayan - beyan ortaya dökülecek, bunda en ufak bir şüphemiz yoktur.
bu turden yazilari okumazlar,eger yazsaydin soyle cin gordum boyle ifritle ugrasiyorum,veya bir kizi yada erkegi sevdim bana yuz vermedi,haram olan iliskim vardi gibi nefsi bir yazi olsaydi bak katilim nasil oluyordu...adam siddetli sekilde bir alimi savunuyor soyle veli boyle veli,savunucusu oldugu alimin kitabindan bir konu aciyorum,kitapta halid bin sinan isminde peygamberden bahsediyor,siddetle savunan kisilerden ses yok,ha anliyorum ki savyndugu alimin bir tek kitabini okumamis,hasbel kader kulaktan dolma alim oldugunu duymus, hic bir konuda bilgi yok,okuma yok...durumun ahvali bu...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eliftasinmim 12:59 21.09.20
Eyvallah her zaman gündemde olan bir konu süper bir paylaşım eline sağlık Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Elifelif 00:07 22.09.20
Allah teala razı olsun çok güzel bir konu.🌷

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Semser 10:25 22.09.20
Yazılanlara tabiki katılıyoruz lakin bazen güzel düşünmek pekte mümkün olamıyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ilimbilgi 09:43 12.10.20
1 2 3