Kadim Bilgelik

Düşünce Ledünni bir Sırdır - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 
Kadim Bilgelik>Düşünce Ledünni bir Sırdır
Naim 11:00 08.08.19
Düşünce aslında Ledünni bir sırdır, kuantum potansiyel düşünce ve niyetin izini taşır, fizik alem üst katmanlarda saf düşünce olarak vardır.

Düşünce gözlemci etkisi fenomenidir, Musavvir esması tasarımcı, Halık esması ise beynin kuantum alandaki yaratımı ortaya çıkışıdır.İnsan düşünce boyutu itibariyle Ceberrut boyutunu yaşar, bu alan kişinin niyet ve beklentisine karşılık verir, örneğin; bir ay boyunca denetimli (Allah’ın emirleri) düşünceler içinde olun, tıpkı radara (günaha) yakalanma korkusu (Celal ve Cemal dengesi) içinde yolculuk yapan bir şöför (Mümin) farkındalığı (basiret ve feraset) içinde, hızınızı (nefes ve zihin) trafik (şeriat ve sünneti seniye) kurallarını hiçe saymadan bir seyir (Murakabe) İle yaşayın.
Göz, dil ve bütün azalar denetim içinde olsun, bir ayın sonunda gönül ikliminiz değiştiği için hayatınızda büyük değişimler, pozitif açılımlar ortaya çıkacaktır, niyetleriniz ve istekleriniz Allah’ın izniyle makul bir seviyede veya beklenenin üstünde sürprizler, güzellikler verecektir.

Sadece düşünceleri denetim altında tutmaktan, onları sistemli bir hale getirmekten bahsediyorum, içsel dedikodular sustuğunda, kalb açılmaya, içerideki yabancılar (zanlar, zihin oyunları, vesveseler) beden mülkünü terketmeye başlarlar, neticede asıl sahibi olan size, evi (beden mülkünü) teslim edeceklerdir.

Şimdi düşünelim düşünceleri nereye harcıyoruz, zihinsel patinajlara, boş lakırtıları mı?

Nefsin yaşamsal kanalı çakralar, ruhun dinamikleri ise letaiflerdir, nefsin güdümünde hareket eden birisinin latifeleri muhtemelen kontrolsüz zekanın elinde oyuncak olup, maskara haline gelecektir, bu durumda düşüncenin formu bozuk ve kirli olur.
Diğer bir misalle, nefs eşşeği bizimkinin üstüne biner ve eşşek Ahseni takvim üzere yaratılmış insana kendi rolünü verir, onu bir güzel kullanır, bu durumda asıl eşşek kim olur?
Düşünmek gerek..
iradesi eşşek olanın derdi büyük, zihni karanlık, aklı şaşkın olur.
Muhafaza buyursun Mevla, suretler gidici, siretler hesaba dair, hakikate dair bir gerçekliktir, suretlerimiz daha ne kadar bizi (özne olan bizleri) saklar bilemiyoruz, fakat hesap günü her şey ayan - beyan ortaya dökülecek, bunda en ufak bir şüphemiz yoktur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
El Yiğit 19:35 08.08.19
Forum da, bu tür yazılara pek önem verilmiyor. Cin min yazsaydın, uça uça gelirlerdi.

Emeğine sağlık, güzel bir yazı.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Himmet12 02:01 09.08.19
İradesi eşşek olanın derdi büyük olur ne kadar doğru bir söz. Emeğinize sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
necibe02 08:15 03.09.19
Himmet12 Nickli Üyeden Alıntı:
İradesi eşşek olanın derdi büyük olur ne kadar doğru bir söz. Emeğinize sağlık
Katılıyorum bu söze.bravoooo.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Durmus 12:20 16.09.19
Düşünceler kaybolmaz ve her düşünce kayıt altına alınır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Elifelif 15:50 16.09.19
Çok güzelbir yazı Allah teala razı olsun kardeş kirli düşüncelerde çok yapışkan oluyor temizlemek çok zor Allah teala yardımcımız olsun aminnn.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Arifakinci46 04:13 04.10.19
Nerdeyse ilk defa guzel bi yaziya denk geldim diyebilrim.Allah razi olsun senden

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Modern Sofi 16:47 05.10.19
Bu tarz yazılar çok faydalı direkt insanın aklına hitap ediyor. Devamı gelirse seve-seve okuyup faydalanırım. Ellerinize sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mahnur 20:46 05.10.19
Düşünce(Niyet) Ledunni bir sırdır.. Her şey düşüncenizi izler, olaylar, İnsanlar, vs..Düşünce deyip geçmemek gerek..!Düşünceyle olumsuz duyguları baskılayabilir, düşünceyle olumlu duyguları yükseltebilir,bir duyguyu genişletebilir, esnetebilirsiniz,düşüncelerle iç dünyadaki bir hadiseyi sıkarak büzebilir,alçaltabilirsiniz.

Düşünceyle diğer İnsanların olumsuz duygu ve düşüncelerinin sizde oluşturacağı etkilerden korunabilir, yanlış düşünceyle cehennemi iç alem boyutlarınızda yaşayabilirsiniz. Düşünceyle iç aleminize gözlemci olabilir, iradenizi konuşturabilirsiniz.

Düşüncelerle bir şeyler üretebilir, potansiyelimize katkılarda bulunabiliriz, düşüncelerle bir İhtimalden başka olumlu bir ihtimalin duygusu ve hissiyatını yakalayabiliriz,düşünce boyutu aslında kişinin RUH GÜCÜ,RUHANİYATIDIR.

Dua kuvvetli düşüncedir.

Mü’minin niyeti(düşüncedeki arzu)amelinden hayırlıdır. Münafığın ameli ise niyetinden hayırlıdır. Herkes kendi niyetine(düşüncedeki arzu) göre amel işler. Mü’min hayır ve iyilik niyetiyle bir amel işlediğinde kalbinde bir nur ve feyiz bulur.” (Camiüs-Sağır,4/3810.)

Düşünceler bir bulut gibidir,devamlı değişir,bu noktada iyi bir gözlemci, iyi bir kararlılık kişiyi Arif yapar.Kendini bilmek düşüncenin içindeki alemleri bilmekle başlar.

Düşünce genişler, düşünce serbestleşir, düşünce yumuşar,düşünce sertleşir, düşünce incelir, düşünce odaklanır, düşünce hızlanır, düşünce yükselir,düşünce açar, düşünce tutar, düşünce netleşir,düşünce karar kılar,düşünce çeker, toplar, düşünce birleştirir,düşünce yavaşlar,düşünce güçlenir, düşünce keskinleşir, düşünce kuşatır.

Düşünceyi yöneten tüm boyutları sezinler.

Kardeşim sen düşünceden ibaretsin
Geriye kalan et ve kemiksin
Gül düşünürsün , gülistan olursun
Diken düşünürsün dikenlik olursun
Mevlâna Celaleddin—kuantum fiziği araştırmalarının bilimsel olarak ispatladığı üzere, gözlemcinin (bir insanın) gözleneni (dış dünya) sadece gözleyerek etkilediğini de söylüyor. Buna gözlemci etkisi deniyor. Çünkü kuantum dünyasında her şey birbiriyle bağlantılı… Hiçbir şey bir diğer şeyden bağımsız değil. Bu da tasavvuf düşüncesindeki niyet kavramına denk geliyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
kozmosunnuru 15:19 25.11.19
Zihinsel arınmanın önemine , zihin temizliğin bedenle iletişimine nokta atışı yapılmış. Teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3