Kadim Bilgelik

Senden bahsedilince, mahcubiyet sütunlarının ardına saklanıyorum.. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Senden bahsedilince, mahcubiyet sütunlarının ardına saklanıyorum..
Naim 10:29 16.11.20
Mesajlar geliyor durmadan.
Çokça kitâbi, çokça süslü, çokça aynı.
Bense hayalimi zorluyorum...
Kundaklara sarılmışken Amine'nin sana ilk bakışını, bebek kokunu, parmaklarını, gözlerinde parlayan ışığın sevincini merak ediyorum! Bir de Cebrail kanatlarını!

Sana yazılan Naatlar yanında kelimelerim kör, anlatışım sakat. Susuyorum o yüzden ve hayal ediyorum sadece!..
Bir bakışına, bir gülümsemene, cübbenin eteklerinden savrulan bir nefeslik rüzgara hasretim!..

Sen doğunca kalbime, adın duyulunca alemimde, yıkılmalıydı Kisra misali nefis sütunlarım, sönmeliydi bin yıldır yanan ateş misali şeytanın tutuşturduğu nazarlarım!..

Senden bahsedilince, mahcubiyet sütunlarının ardına saklanıyorum yapıp ettiklerimle!..

Ne çok cümle kuruyor, ne çok söz söylüyorum böyle. Üstelik Sen söylemişken söylenecek her sözü, sesim ne kadar da yükseliyor ahirzamanın cüretkarlığıyla...

Bir gün ashabınla yürürken, bir köpek ölüsüne rastlıyorsunuz. Herkes bakışını kaçırırken, Sen'in, "Ne güzel dişleri var" deyişin geliyor aklıma. Sırf bu yüzden, her hâdisenin içindeki güzelliği arıyorum. Şimdi herkes leş gündemleri tarif ediyor ve konuşup duruyor en kokuşmuş detaylarına kadar!..

Bugün doğmuşsun Efendim!
Hergün doğ kekeme hayatlarımıza!
Her an doğ Efendim!
Aleyhisselatü Vesselam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Peri 10:58 16.11.20
Ne kadar da güzel, samimi, içten ve nahif bir itiraf... Yüreğinize sağlık... İyi ki doğmuş Allahın Rasulü..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
kerem 10:58 16.11.20
Bugün Peygamber efendimiz kapımızı çalsa onu buyur ya Resulullah diye utanmadan buyur eder miyiz
Evlerimiz bir müslüman evine benziyor mu,bizler İslami tarzda mı yaşıyoruz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Dua 10:59 16.11.20
Her gün doğ kekeme hayatlarımıza. Her an doğ. Zira öyle çok ihtiyacımız var ki senin nûrefşan aydınlığına. Doğ ki, yetimliğimiz acıtmasın paramparça yüreğimizi. Öksüzlüğümüz vurmasın alnımızın tam ortasından. Kimsesizlik rüzgarıyla savrulmayalım dört bir yana.

Her gün doğ kekeme hayatlarımıza. Her an doğ. Doğ ki, tek başına da kalsak belimizi doğrultalım senin gibi. Ümitsizlik tufanı darmadağın etmesin ruhumuzu. Doğ ki ubudiyetin ağırlığı çökertmesin iki büklüm belimizi. Dağların saçının ağardığı mesuliyeti yüklenelim aslanlar gibi.

Her gün doğ kekeme hayatlarımıza. Her an doğ. Doğ ki, muhabbetin ta böğrüne hançer saplarsa en yakınımız, sıla-i rahmi kesmeyelim, senin yaptığın gibi. Bizi yürek yurdundan sürenlere şefkat yurdu olan bağrımızı açalım sonuna kadar. Bizi öldürmeye gelen bizde dirilsin. Bizde dinlensin. Bizde nefeslensin. Bizi zehirleyen bizimle şifa bulsun.

Her gün doğ kekeme hayatlarımıza. Her an doğ. Doğ ki, merhametimiz kuşatsın bütün alemi. Usvei hasene olalım cümle mahlukata. Sevgimizle yeşersin kurak sineler. Hased ateşini diğergâmlık suyuyla söndürelim. Uhuvvet yağmuru yağsın bencillik kirinin üzerine. Sırılsıklam etsin, tertemiz etsin. Kibir çukurunu tevazu toprağıyla dolduralım. Dolduralım ki, kimse içine düşmesin. Kin pisliğine bulaşmayalım. Affın ferahlatıcı nefesi üflesin üzerimize.

Her gün doğ kekeme hayatlarımıza. Her an doğ. Doğ ki, hayatımız da ölümümüz de ibret olsun cümle aleme. Ölürken refikul alayı dileyelim dua dua. Dualarımız arşa yükselsin. Kabul görsün sonra... Seninle buluşalım zemzem havuzunun başında. Rıza karşılaşın bizi. Affedilmiş olarak çıkalım huzura...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi