Kadim Bilgelik

Sistematik Tetikleme - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Sistematik Tetikleme
Gercek 10:25 19.11.20
Bir şeyin kalıbını ”düşünce dünyanızda” hazırlamış ve de onun hakkında kesin, net, tam bir kanaat geliştirdiyseniz kadersel döngüler periyodik faz vede eş zamanlı bir şekilde ard arda start verir, sonucunu kesinlikle bekleyin derim. En ufak hadiseden, en geniş hadiselere kadar, olay, kişi, kurum her neyse bu sistematik tetikleme işler.

Sadece ”hükmünü” verdiğiniz, kalemini kırdığınız konularda değil, hadisenin sizinle ilintili olan kısımlarındada bir açılım söz konusudur, varsa bir kusurunuz yada eksikliğiniz aynı şekilde açılır, bu sayede hadiselerin içinde sürüklenir olursunuz, beyan olur herkese.

Yeri geldiğinde olayın, kişinin üzerine hakkın rızası için ”Es Settar” olup örteceğiz, yerine görede toplum vede halkın hakkı için konuları önce düşünce dünyamızda kuvvetle:adanmışcasına niyetleyecek, daha sonra sinerjimizle (Rabbimize iltica ederek) yanlış neyse ortaya çıkartacak, ifşa edeceğiz.

Aynı zamanda ve aynı sonuca ulaşmak için ortaya çıkarılan uyumlu ve ortak düşünce ve de duygular; yaşanılan her neyse onun üstüne denetleyici tesirler yollar.

Neden bu böyle? Kesin bir hüküm inanmışlığınızı gösterir ve sinerji etrafınızdaki her şeye dalga, dalga sirayet eder.

Böyle kararlı vede kritik eşik değerlerin geçildiği anlarda son derece dikkatli vede adaletli olmaya çalışalım! Aksi halde, şımarıklık vede kibirli bir gelişimin başımıza iş açacağını unutmayalım.

Kararlı vede net duruş sergilediğimiz anlarda iltica ettiğimiz, oluşlar, bitişler boyutu. Hükmü Îlahiyenin göründüğü “Ceberût âlemi” içinde olduğumuzu unutmayalım. Şüphe yok ki Allah, aşırı gidenleri sevmez. Mâide Suresi 87. Ayet.

Ceberût âleminde tam bir cebir hali hüküm sürer. Burada Hak, halk için neyi irade ve takdir etmişse o olur. Bu âlemde insan iradesinden eser yoktur. Alt alemlerde kişi cüzi iradesiyle Neşet etmiş, Hakkın hükmünü üst katlarda “Secde mahallinde, kuantum gözlemci olarak” tetiklemiştir.

Güzel işlerde, hayırlı işlerde şüphe etmeyin, Şeytanı derhal kovun ”Emr-i kün feyekün“' Ol der ve Olur!'

İbn Abbâs anlatıyor: Bir gün Hz. Peygamber'in (sav) arkasında (bineğe oturmuş gidiyor) idim, bana şöyle buyurdu: “Evlâdım! Sana bazı sözler öğreteceğim: Allah"ı(n hakkını) koru ki O da seni korusun. Allah"ı(n hakkını) koru ki O"nu hep yanında bulasın. Bir şey isteyeceğinde Allah"tan iste. Yardım dileyeceğinde Allah'tan yardım dile. Şunu bilmelisin ki bütün toplum (varlık âlemi) bir konuda senin yararına bir şey yapmak için bir araya gelse, ancak Allah yazmışsa sana destek verebilirler. Yine (bütün varlık âlemi) bir konuda sana zarar vermek için bir araya gelse, ancak Allah yazmışsa sana zarar verebilirler... ”
(T2516 Tirmizî, Sıfatü"l-kıyâme, 59)

Rabbimiz af diler, sonsuz Rahmetine sığınırız. Bizlere yol göster, ”Er Reşîd” olan Rabbimiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nick65 10:26 19.11.20
Özün özü işte budur.

Allah razı olsun Hocam.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up