Kadim Bilgelik

Gizlinin gizlisinde yaşamak - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Gizlinin gizlisinde yaşamak
Gercek 10:51 19.11.20
Üstünüzde kara bulutların olduğu, yoğun sis ve de Karanlığın yaşandığı, Kahırlı, yoğun bunalımlı anlarda olur genelde, ortada hiç bir sebep yokken, kendiliğinden bir mutluluk hissedilir, kalbde içe doğuşlar, varidatlar yaşanır, bu bir tür yürek coşkunluğudur, umudu kaybettiğiniz anda Rahmeti ilahiyenin tesiriyle manevi bir doping meydana gelir, iyi vede güzel şeyler olacağına dair düşünce vede duygular git gide güçlenir, motive olursunuz. Bu arzu vede derin samimiyet ile Allah’a yönelir, teslimiyet noktasında güçlü bir istek, iştiyak husule gelir.

Sanki Cehennemin içinden sizi çekip aldılar, cennetin en güzel mevkisine yerleştirdiler, az evvel Kalbiniz ateşle dağlanırken, şimdi “Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim” kelamının ışıltılı nurunu vede suhuletini işitir gibisinizdir.

Şeytan ve avanesi böylesi bir sahnede boş dururlar mı? Hemen oltayı atarlar! Bu boş bir hayal, kendini kandırma ! görmüyor musun ortalık kan ve revan içinde! diye küçümseyici hisler vede umudunuzu kıracak şekilde yaklaşımlar sergiler vehim vede vesveseler ortaya atarlar.

Veyahut bu tür bir hal sizde manevi bir şarhoşluk, şımarıklık meydana getirebilir, böylesi parıltılı anlarda kimseye bir şey söylemeden imanla, inançla soğukkanlılığınızı koruyun.

Nefsin içindeki rüzgar sert olur!kibir vede enaniyet alıp götürmesin, şiddetli manevi bir haz duyulduğunda derhal gönül kapılarını kapatıp, üzerinede kilidi sıkıca basın,varidat şerbetini iç aleminizde kana, kana yudumlarken nefsimizin dahi haberi olmasın, ne ins bilsin, ne de şeytan.

Görünür olanı görmezden gelin, gizlinin gizlisinde yaşamak aşk vede cezbeyi darb eder, Allah ile aranızda gönülden sırlarınız olsun, nasıl olsa kabirde, mahşerde lazım gelecekler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Filiz 10:52 19.11.20
''Kalpten kalbe bir yol vardır” derlerr ya,
Öyle, yalnız kalbimizle düşünüp,hissetmeliyiz.......

Çok şeyi dillendirdigimizde önemi özellligi maneviyatı kaçıyor sanki...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
secokkn 10:53 19.11.20
Allahü teâlâ sirrimizi saklamamızı nasip eylesin amin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up