Kadim Bilgelik

Düşünsenize Allah’tan kopmuş bir psikoloji ?? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Düşünsenize Allah’tan kopmuş bir psikoloji ??
HavasHoca 11:27 09.11.16
Dünya ikiye ayrılır

1 - İç dünya ( 7 dünya var)

2- dış dünya

İç dünya çok daha büyük ve dolanbaçlıdır, iç alemde kaybolmak, yolu şaşırmak mümkündür, iç alemde köy, kasaba, şehirler, hatta ülkeler vardır, mesela başkent, süper güç olan kalb memleketinden kopmakla kişilik yarılabilir, yırtılabilir ,çoklu kişilik yaşanabilir, cennet ve cehennemin karşılık geldiği duyguları vardır, iç dünyada azaplar, işkenceler, türlü, türlü mahlukat, in, Cin ne ararsanız hepsi mevcut.

Örneğin sürüngen beyin diye bir memleket var, içinde bu güne kadar gelmiş geçmiş tüm insanlığın kaydı, çetelesi vardır, yaşı takriben 4 milyon yıldır.

Sürüngen ülkesinde her telden hayvanın duygusu, düşüncesi ve güdüselliği mevcut, bataklık, çamur, Çer, çöp ne arasanız var.

Birde Memeli beyin diye bir memleket var, bu ülkede dağlar, ovalar her türlü iklim modeli tüm detayıyla mevcut, rüzgar ve yağmurun bolca olduğu sık dokulu, balta girmemiş ormanlar mevcut, gece ve gündüz , güneş ve ay, mehtaplı geceleri, medcezirli okyanusları var.

Düşünce ırmakları, 254 ana ve babanın hatıratı, duyguların her türlüsü,ozon tabakası, kozmik yağmurlar, uzaylılar, cinler,şeytanlar...liste uzayıp gitmekte.aklınıza gelen her şey !!

Limbik sistem diye bir şehri var, her türlü çılgınlığın, sapıklığın yaşandığı, kumar, cinsellik ve sapmanın pik yaptığı gayrı meşru ipe sapa gelmez kişiliklerin kol gezdiği tehlikeli belde.

" Küçük cihaddan büyük cihada dönüyoruz." (Razi, XXIII, 72; Beydavi, II, 97;

Hakiki mücahid nefsine karşı cihad açan kimsedir." (Tirmizî, Cihad, 2)

İç dünya 7 dünya,7 ülke, 5 ben, 4 milyon yıllık bir veritabanın olduğu bir yapı..

Şükür ve tevekkülle troid, oradan hipofiz ülkesine ulaşabilirseniz , epifiz cennetine (kuantum alana) kavuşum yaptınız demektir.

Asıl olan iç dünyadır, iç dünyada bir milim sapma dış dünyada telafisi olmayan sonuçları ortaya çıkartabilir,iç alemde yüksek bir yerden düştüğünüzde sadece kolunuz, kanadınız kırılmaz , kalp paramparça olabilir, gözünüze, kulağınıza, kalb aleminize mühür vurulabilirler.

Bazen elimiz varmaz, ayağımız çekmez neden? Kalbimiz, yüreğimiz çekmezse gitmeyiz, varamayız, kalb istesin sürünerekde olsa gider insan, asıl mesele iç alemde, asıl hayat kalbdedir.

Düşünsenize Allah’dan kopmuş bir psikoloji Nasıl olurdu? Zihni’n ağır ve kalın duvarları arasında şıkışmak, azap çekmek cehennem değildirde nedir? Allahsızlık azapların en büyüğü, en katmerlisi, yürek taşıyamaz bu yükü, kaldıramaz onca telaşı, depdeveyi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
seda35 18:20 10.11.16
Nefse hakimiyet olmalı
Nacizane fikrimdir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yaprakadim 03:54 11.11.16
Çok şükür elhamdülillah HavasOkulu sitesine denk gelip bu değerli bilgileri öğreniyorum. Allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
RvP 06:52 11.11.16
Gayretiniz Güzel insanların Düşünme tefekkür yolunu açmak istiyorsunuz lakin Her konuyu mantık ile açıklayamazsınız, Sizden Zahiri ve batıni icazetinizi sunmanızı istemeyeceğim yanlız, filozofların da yanıldıkları nokta burada akıl bir yere kadar size yol gösterir Kurân Sünnet karşısında akıl ancak kendisinin acizliğini idrak edip mucizeler karşısında mecburi imân eder Bu yazınızda Kurândan ve Sünnetten bir delili olmayan insanın Yaratılışlı Hz Adem efendimize uymayan Evrim teorisi kokusu geliyor 54 farzı bilmeyen çoğunluğun itikâdı zarar görebilir bu yazıyı tekrar düzenleyebilirmisiniz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
desperado 14:10 11.11.16
İç alemi somutlaştirarak çok güzel ifade etmişsiniz. Lakin en güçlüsü de yine insanın iç alemi düşsede yikilsada dogrulmasini biliyor. Kimi imaniyla, kimi de şeytaniyla . Imaniyla doğrulan teslim oluyor gerek kadere ,gerek hayata.Adete kabullenip içindeki rahmani ışıkta huzur buluyor. Şeytani yönüyle doğrulan öfke,intikam ,acımasızlık,duyarsizlik,bennn duygusu ,ego,yalan ,.....
ile tekrar doğrulur.... iç alem hep savaş halinde aslında. Bazen ateşkes olur ....
Sizin iç alemi güzelleştirmek adına önerileriniz NEDİR?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi