Kadim Bilgelik

Kadın ve Erkek zıtların birliğidir - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Kadın ve Erkek zıtların birliğidir
Devrimci 00:59 28.12.16
"Kadın ve Erkek"

birbirlerinin Evli- yası, velisi, sükuneti. 1 çift ayakkabının sağ ve sol yanı gibi -zıtların birliğidir.

Ambulans kadın - itfaiye erkek: Polis.

Gece kadın- Gündüz Erkek: Gün

Kadın Batın- Erkek Zahir: Bütünsellik .

Duygu Kadın - Düşünce Erkek: Fikir .

Kadın Rahim - Erkek Rahman :Evlat

Tez-Anti tez : Sentez yani Allah bilinci, Allah bakışıyla olur, cinsiyetçi kafaların bölüp, parçalayıcı zihinsel bakışı kısa devre yaptırabilir -bu yamuk bakış Şirk içerir.

Ev hanımının yaptığı iş en kutsal işçiliktir ? Kadınların çalışması ve erkeğin çalışması diye bir şey vardır, erkek görünür, kadın ise daha iç alemde - yani evin içinde ütü yapar, bulaşık yıkar, evlat yetiştirir- kısacası sistemik çalışır.

Kadın Çalışamaz diye bir şey yoktur, olamazda- doğasına aykırıdır. Kadın aynı zamanda evinin İşçisi, yöneticisidir.

Aslında devletlerin Evde çalışanların, Kadınları maaşa bağlaması gerekir- çünkü onlar toplum mühendisleri- milletin hamurunu karanlardır !

3 yaşındaki bir yavruyu zaptetmek, akşama ne yemek yapacağını ( aşçılık ) ve birde çocukları, yarının İnsanını inşaa etmek, avutmak ( bakıcılık ) ve birde Erkeğinin arkasında durması - mental anlamda güçlü bir bilinç altı oluşturmak kolay bir İŞ - işçilik değil !

Bir erkeğin heleki sol lobu- analitik bakışa sahip birisinin ,hem estetik manada - hemde duygusuyla soruyorum ? bir üst satırdaki anlatıları yerine getirebilmesi ne derece mümkün ?

YANLIŞ anlaşılmasın Kadın ve erkek eşitliği kadının para kazanması- veya bir yerlerde çalışmamasında değildir.

O'nun alametlerinden biri de sizin içinizden eşler yaratmasıdır, onlarla sükûnet bulup, huzura kavuşasınız diye, aranızda sevgi ve merhamet meydana getirmiştir. Şüphesiz bunda düşünen insanlar için, dersler ve ibretler vardır.

Her başarılı Erkeğin ( içselliğinde, bilinç altında ) arkasında , güçlü bir Kadın (dip dalga, itici güç)vardır.

Cennet Anaların ayakları ( yani bilinci, içseliği, sosyolojisi, duygu samimiyeti ) altındadır . dikkat edin Babanın denmiyor, yani kadına büyük bir değer atfediliyor, Erkek dışsallık- kadın içsellik- varoluşun felsefesi gibidir , aksi halde kadını Eril unsur gibi göstermeye kalkarsanız Cehennem olur ve neticede kısa devreler kaçınılmazdır.

Mecaz dahi olsa ayrımcılıktır- Erkek gibi kızım var diye böbürlenenlerin tevhide- hakikate zarar verdiğini söyleyebiliriz.

Doğacak çocuğun Kız olsun yada erkek olsun diye diremek dahi hakikatin gücüne gider.

İnsanlar hak-ikat noktasında eşittirler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mollaoglu 01:01 28.12.16
bu kadar güzel ve anlaşılır yazmış sınız ki tebrik ederim Decrimci hocam MaşaAllah 😶

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nazogelin 11:54 10.01.17
💕Teşekürler, harıka hakikatlar, Rabbim rağzı olsun, hakikat ile amel etme şuuru nasib olsun inşallah..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 11:42 11.01.17
Harika bir paylaşım yüreğinize sağlık,birde eşler kadınların değerini bilse yaptığı işleri küçümsemese,takdir etmek kusur aramasalar ne güzel olurdu;kaldı ki dinimize göre kadın bu işleri yapmak zorunda değil asıl görevi eş olmaktır bunun yanısıra evişi vs yapıyorsa bu da eşine ikramıdır değerinin bilinmesi gerekir eleştirmesi değil (hoşgörü ile kalın)🤗

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
0908 21:43 03.02.17
Şöyle bir gün olsa da uzuuuunnn bir gün bu siteyi doyasıya okusam ...acele etmeden dikkatim dağılmadan ...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
laraca 00:36 20.02.17
Ev hanımları en ağır isçilerdir .değer bilen beylere ne mutlu bilmeyenler de ahirette verir hesabını. ..çünkü peygamber efendimiz davacısi ben olurum diyoru herkes dinini bilse dünyada cennet olurdu herhalde. çok güzel bir paylaşım dı .

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 14:48 06.03.17
Hocam yureginize saglik simdi calisan kadin el ustunde tutuluyor neden derseniz paralida ondan halbuki bosanmalar cogaldi cunku biz ev hanimlari gibi sabretmiyorlar bencede ev hanimi daha cok yoruluyor cocuklari daha saglikli cunku cocuk iki kisiyle buyunce zorluk cekiyor anneye ozlem agir basiyor insallah bizide duyan olur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Benazir25 22:51 22.04.17
ben bence çoğu kadın gibi evimin hem polisi hem itfaiyecisi hem cankurtaranı hem aşçısı hem terzisi marangozu tamircisi hizmetçisi bakıcısı bankacısı öğretmeni kısaca galiba bütün mesleklere dahilim eşime de pek bişiy kalmıyo 😂🤣🤣🤣

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi