Keşif ve istihare Uygulamaları

Ricalül-Gayb ve Şerhi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Keşif ve istihare Uygulamaları>Ricalül-Gayb ve Şerhi
Devrimci 04:36 25.05.16
RİCALİL ĞAYB VE ŞERHİ
Ricalül-Gayb ve Şerhi
Şeyh Muhyiddin (k.s.a.) derki: Ricalil ğayb dünyanın her tarafını gezip, dünya için çok faydalı işler yaparlar.

Ricalil ğayb yedi (7) kişidirler. İbrahim Aleyhisselamın ve Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) in milletinderdirler. Dünya üzerinde sekiz yöne dağılmışlar dır. Bu dağıldıkları yönler, Doğu, Kuzey doğu, kuzey, Kuzey batı, Batı, Güney batı, Güney ve Güney doğu yönünde olurlar.

Arabi ayın yedinci, ondördüncü, yirmiikinci ve yirmidokuzuncu günlerinde Doğu yönünde olurlar. Altıncı, yirmibirinci. ve yirmisekizinci günlerinde Kuzey doğu yönünde olurlar. Üçüncü, onbeşinci, yirmiüçüncü, ve altmışuncu günlerinde Kuzey yönünde olurlar. Beşinci, onüçüncü ve yirminci günlerinde Kuzey batı yönünde olurlar. Dürdüncü, onikinci, ondokuzuncu ve yirmiyedinci günlerinde Batı yönünde olurlar. İkinci, onuncu, onyedinci ve yirmibeşinci günlerinde Güney batı yönünde olurlar. Sekizinci, onbirinci, onsekizinci ve yirmialtıncı günlerinde Güney yönünde olurlar. Birinci, dokuzuncu, onaltıncı ve yirmidördüncü günlerinde Güney doğu yönünde olurlar.

Ricalil Ğayb her ayın her gününde dünyanın çevre sinde hangi yöne yönelirler, mübarek nazarları hangi yöne olur ve hangi yol üzerinde seyr ederler bilmek istersen, bunlar yedi (7) kişilerdir.

Birincisine KUTB derler. Bir kişi olup, bu Kutbun yerin de nazar etmesi haktır.

İkincisine İMAMAN derler. İki kişi olup, Kutbun vezir leridir. Birisi Kutbun sağında diğeri solunda olur. Kutbun sağındaki ruhlar alemine nazar eder. Yani Alemi Ğaybdır. Kutbun solundaki dünya mülküne nazar eder. Yani Alemi zahirdedir.

Üçüncüsüne EVTAD derler. Dört kişi olup, dünyanın dört yönünü hıfz ederler. Birisi doğuyu, birisi batıyı, birisi kuzeyi ve biriside güneyi hıfz eder.

Dördüncüsüne BÜDELA derler. Bunlar beş (5) kişidir.

Beşincisine RÜKEBA derler. Yedi kişi olup, bunlara yediler derler.

Altıncısına NÜCEBA derler. yetmiş (40) kişi olup, bunlara yetmişlar derler.

Yedincisine NÜKEBA derler. 366 kişilerdir. Bunlar iki taifedir. Bunlara Ğayb erenleri derler. Ama bunların isim leri bilinmemektedir. Bir kısmına EFRAD bir kısmına ise ÜMENA derler.

Teshir, muhabbet, celb, tefrik, hayır veya şer veyahutta her ne tür dünyevi ve uhrevi hacetin olursa olsun, Ricalil Ğayb ile istediğine kavuşursun. Ama önce meşayıhtan icazet alıp, ondan sonra Ricalil Ğayb ile meşgul olursun. Bunun için: Önce temiz bir abdest alıp, tenha bir yerde iki rekat hacet namazı kıl. Birinci rekatta Fatiha suresi ile İnşirah, ikinci rekatta Fatiha ve Kadr suresini oku. Namazdan sonra Ricalil Ğayb hangi yönde ise daireden bulup, onlara yönelerek ve arabi ayın kaçıncı günü ise o kadar Ricalil Ğayb duasını okursun. Ama yüzünü onlara doğru çevirme! Arkanı onlara doğru çevir. Eğer yüzünü onlara doğru çevirirsen kendine zarar isabet eder. Arabi ayın kaçı ise (Yedisi ise yedi kez) o kadar oku.

Okunacak Ricalil Ğayb duası budur :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلسَّلاَمُ عَلَـيْكُمْ يَارِجَالِ الْغَيْبِ اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَااَرْوَاحِ الْمُقَدَّسَةِ يَاقُطْبِ يَااِمَامَانُ يَااَوْتَاد ُيَابُدَلاَ يَارُقَبَا يَانُـجَبَا يَانُقَبَا يَااَفَـرَادُ

يَـااُمَنَا اَغِيثُونِى بِغَوْسَةٍ وَانْظُرُونِى بِنَظْرَةٍ وَارْحَمُونِى بِرَحْمَةِ وَحَصِّلُوا مُرَادِى وَمَقْصُودِ وَقُومُوا عَلَى قَضَاءِ حَاجَةِ اَللهُ لَطِيفٌ بِعِبَادِهِ يَرْزُقُ مَنْ يَشَاءُ وَهُوَ الْقَوِىُّ الْعَزِيزٌ وَصَلَّى اللهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍنِ الْمُخْتَارِ وَآلِهِ اْلاِظْهَار ِوَاَصْحَابِهِ اْلاَخْيَارِ وَسَلَّمَكُمُ اللهُ فِى الدُّنْيَا وَاْلآخِرَةِ بِرَحْمَتِكَ يَااَرْحَمَ الراَّحِمِينَ

Bismillahirrahmanirrahim. Esselamü aleyküm Ya Ricalil ğaybi esselamü aleyküm Ya ervahıl mükadde seti Ya Kutbi Ya İmamanü Ya Evtadü Ya Büdela Ya Rükaba Ya Nüceba Ya Nükaba Ya Efradü Ya Ümena eğısünü bi ğavsetin venzurünü bi nazratin ver hamünü bi rahmetin ve hassılü muradi ve maksudi ve kumü ala kadai haceti. Allahü latifün bi ıbadihi yer züku men yeşaü ve hüvel kaviyyül aziz. Ve sallallahü ala seyyidina Muhammed inil muhtari ve alihil ezhari ve eshabihil ahyari vesellemekümül- lahü fid dünya vel ahireti bi rahmetike ya erhamer rahimin.

Bundan sonra bir defa şu duayı oku:

بِسْـمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَللَّهُمَّ اِنِّ اَسْئَلُكَ مُرَادِى

وَمَقْصُودِى بِوَاحِد ِقُطْبِكَ وَبِاِمَامَانِكَ وَبِاَرْبَعَةِ اَوْتَادِكَ وَبِخَمْسَةِ بُدَلاَئِكَ وَبِسَبْعَةِ اَخْيَارِكَ وَبِاَرْبَعِينَ شُهَدَائِكَ وَبِثَلَثَةِمِائَةٍ وَسِتَّةِ وَ سِتِّينَ نُقَبَائِكَ اَنْ تُحَصِّلْ حَاجَتِى اِلَهِى مَنْ اَقْوَى مِنِّى وَاَنْتَ حَوْلِى مَنْ اَوْلَى مِنِّى بِوَجْدىِ اَعْمَالِى وَاَنْتَ مَأْمُولِى يَاسَيِّدِى مَنْ اَعْظَمُ مِنْ قُوَّتِى وَاَنْتَ قُوَّتِى يَاغَيَّاثُ يَاغَيَّاثُ يَاغَيَّاثُ يَامُغِيثُ وَاعْوَنَاهُ بِرَحْمَتِكَ يَا اَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ اَللَّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ بِحَقِّ حَقِّكَ وَبِحَقِّ كِبْرِيَائِكَ وَبِحَقِّ جَمَالِكَ وَجَلاَلِكَ وَبِحَقِّ وَدُودُ عَطُوفُ لُطْفِكَ وَعَطَاءِ فَضْلِ كَرَمِكَ وَبِعِنَايَةِ عَوْنِ عَطُوفُ لُطْفِكَ وَعَطَاءِ فَضْلِ كَرَمِكَ وَبِعِنَايَةِ عَوْنِ حِكْمَةِ سُلْطَانِ اُلْفَتِى وَاَجْمَعِينَ مَعَ طَامِعِ قَلْبىِ وَرَجَائِ فُلاَنِ ابْنِ فُلاَنَةً يَاعَزِيزُ يَارَحْمَنُ يَارَحيمُِ يَاقَدِيمُ اْلاَنْعَامُ وَاْلاِحْسَانُ يَاصَادِقُ الْوَعْدُ يَااَللهُ الصَّمَدُ يَالاَاِلَهَ اِلاَّ اَنْتَ يَارَبِّ اَللَّهُمَّ يَارَبِّ يَارَبَّاهُ يَاسّيِّدَاهُ اَجِبْ وَاقْبَلْ وَاسْتَجِبْ دَعْوَتِى بِسْمِكَ اْلاَجَلِّ اْلاَعْظَمِ اْلاَكْبَرِ اْلاَسْرِعِ السَّرِيعِ الْقَرِيبِ الْمُجِيبِ الْحَىُّ الْقَيُّومُ وَبِتِلاَوَةِ وَمَسَابَرَةِ آيَةَ الْعَظِيمِ

Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme inni eselüke muradi ve maksudi bi vahidi kutbike ve bi imama nike ve bi erbeati evtadike ve bi hamseti büdelaike ve bi sebati ahyarike ve bi erbeıne şühedaike ve bi selaseti mietin ve sitte ve sittine nükabaike en tühassıl haceti ilahi men akva minni ve ente havli men evla minni bi vecdi amali ve ente memuli ya seyyidi men azamü min kuvveti ve ente kuvveti Ya Ğayyasü Ya Ğayyasü Ya Ğayyasü Ya Muğisü,Vave nahü bi rahmetike ya erhamerrahimine Allahümme inni eselüke bi hakki hakkike ve bi hakki kibriyaike ve bi hakki cemalike ve celalike ve bi hakki vedüdü atufü lutfike ve atai fadli keremike ve bi ınayeti avni hikmeti sultani ülfeti ve ecmeıne mea tamiı kalbi ve recai fülan ibni fülanete Ya Azizü Ya Rahmanü Ya Rahimü Ya Kadimül enamü vel ihsanü Ya Sadikul vadi Ya Allahüs samedü Ya La ilahe illa ente Ya Rabbi Allahümme Ya Rabbi Ya Senedahü Ecib vakbil vestecib daveti bismikel ecellil azamil ekberil esriıs seriıl karibil mücibil hayyul kayyumi ve bitilaveti ve mesabereti ayetel azim.

Sonra yirmidokuz (29) defa şu Ayeti Kerimeyi oku:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ثَمَّ اَنْزَلَ عَلَيْكُمْ مِن بَعْدِ الْغَمِّ اَمَنَة ًنُعَاسًا يَغْشَى طَائِفَة ًمِنْكُم وَطَائِفَةٌ قَدْ اَهَمَّتْمُمْ اَنْفُسُهُمْ يَظُنُّونَ بِاللهِ غَيْرَالْحَقِّ ظَنَّ الْجَا هِلِيَّةِ يَقُولُونَ هَلْ لَنَا مِنَ اْلاَمْرِ مِنْ شَىْءٍ قُلْ اِنَّ اْلاَمْرَ كُلَّهُ ِللهِ يُخْفُونَ فِى اَنْفُسِهِمْ مَالاَيَبْدُونَ لَكَ يَقُولُونَ لَوْكَانَ لَنَامِن اْلاَمْرِ شَىْءٍ مَا قُتِلْنَا هَهُنَا قُلْ لَوْكُنْتُمْ فِى بُيُوتِكُمْ لَبَرَزَ الَّذِيِنَ كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقَتْلُ اِلَى مَضَاجِعِهِمْ وَلِيَبْتَلِىَ اللهُ مَافِى صُدُورِكُمْ وَلِيُمَحِّصَ مَافِى قُلُوبِكُمْ وَاللهُ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ

Bismillahirrahmanirrahim Sümme enzele aleyküm min badil ğammi emeneten nüasen yağşa taifeten minküm ve taifetün kad ehemmethüm en füsühüm yezunnüne billahi ğayral hakki zannel cahiliyyeti yekulüne hel lena minel emri min şeyin kul innel emra küllehü lillahi yuhfüne fi enfüsihim mala yebdüne leke yekulüne lev kane lena minel emri şey ün ma kutilna hahüna kul lev küntüm fi büyütiküm leberazellezine kütibe aleyhimül katlü ilamedaciıhim veliyebteliyallahü ma fi suduriküm ve liyümahhısa ma fi kulübiküm vallahü alimün bizatis sudur.

En sonunda şu duayı bir (1) defa oku :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَللَّهُمَّ اِنِّى اَسْئَلُكَ بِحَقّ ِلاَاِلَهَ اِلاَّ اللهُ وَوَحْدَانِيَّة ِوَبِحَقِّ الْعَرْشِ وَعَظَمَتِهِ وَبِحَقِّ الْكُرْسِى وَوُسْعَتِهِ وَبِحَقِّ آدَمَ وَصَفِيَّتِهِ وَبِحَقِّ شِيتٍ وَنُبُوَّتِهِ وَبِحَقِّ اِدْرِيسٍ وَخِيَاطَتِهِ وَبِحَقِّ نُوحُ وَسَفِينَتِهِ وَبِحَقِّ هُودِ وَخَشْيَتِهِ وَبِحَقِّ لُوطٍ وَهَيْبَتِهِ وَبِحَقِّ اِبْرَاهِيمَ وَحِصْلَتِه وَبِحَقِّ اِسْمَعِيلَ وَفِدَايَتِهِ وَبِحَقِّ يَعْقُوبَ وَحَسْرَ تِهِ وَبِحَقِّ يُوسُفَ وَغُرْبَتِهِ وَبِحَقِّ اِسْحَقَ وَذُرِّيَّتِهِ وَبِحَقِّ صَالِحَ وَنَاقَتِهِ وَبِحَقِّ شُعَيْبٍ وَرَحْمَتِهِ وَبِحَقِّ اَيُّوبَ وَبَلِيَّتِهِ وَبِحَقِّ يُونُسَ وَدَعْوَتِهِ وَبِحَقِّ الْخِضْرٍ وَسِيَاحَتِهِ وَبِحَقِّ اِلْيَاسَ وَرِسَالَتِهِ وَبِحَقِّ عُزَيْرٍ وَمُؤْمِنَتِهِ وَبِحَقِّ لُقْمَانَ وَوَصِيَّتِهِ وَبِحَقِّ ذُوالْقَرْنَيْنِ وَرِفْعَتِهِ وَبِحَقِّ دَانْيَالٍ وَحَِكْمَتِهِ وَبِحَقِّ دَاوُدَ وَخَلِيفَتِهِ وَبِحَقِّ سُلَيْمَانَ وَمَمْلَكَتِهِ وَبِحَقِّ مُوسَى وَمُكَالَمَتِهِ وَبِحَقِّ هَرُونَ وَحُجَّتِهِ وَبِحَقِّ زَكَرِيَّا وَعِبَادَتِهِ وَبِحَقِّ يَحْيَى وَعِفَّتِهِ وَبِحَقِّ جَرْجِيسَ وَمُصِيبَتِهِ وَبِحَقِّ عِيسَى وَزُهْدِهِ وَبِحَقِّ مُحَمَّدٍنِ الْمُصْطَفَى صَلَّى اللهُ عَلَـيْهِ وَسَلَّمَ وَفَضِيلَتِهِ وَكَرَامَتِهِ وَشَفَاعَتِهِ وَبِحَقِّ جَبْرَائِيلَ وَاَمَانَتِهِ وَبِحَقِّ مِيكَائِيلَ وَوَكَالَتِهِ وَبِحَقِّ اِسْرَافِيلَ وَنَفْخَتِهِ وَبِحَقِّ عَزْرَائِيلَ وَقَبْضَتِهِ وَبِحَقِّ الْقُرْآنِ الْعَظِيمَ وَحُرْمَتِهِ وَبِحَقِّ الْعِلْمِ وَدِرَاسَتِهِ وَبِحَقِّ الْقَلَمِ وَجَرَيَانِهِ وَبِحَقِّ التَّوْرَاةَ وَعَجُوبَتِهِ وَبِحَقِّ اْلاِنْجِيلَ وَفِصَّتِهِ وَبِحَقِّ الـزَّبُورِ وَقِـرَائَتِهِ وَبِحَقِِّ اللَّوْحِ وَحَفَظَتِهِ وَبِحَقِّ الْجَنَّةِ وَرَاحَتِهَا وَبِحَقِّ النَّارِ وَحِرْقَتِهَا وَبِحَقِّ السَّمَاءِ وَسُمُتَهَا وَبِحَقِّ اْلاَرْضِ وَتُرْبَتِهَا وَبِحَقِّ الْمَاء ِوَغِلْظَتِهِ وَبِحَقِّ الْمَلاَئِكَتِهِ وَطَاعَتِهِمْ وَبِحَقِّ النُّجُومُ وَلَطَافَتِهِ وَبِحَقِّ الرِّضْوَانَ وَكَرَامَتِهِ وَبِحَقِّ الصِّرَاطَ وَحِدَّتِهِ وَبِحَقِّ الْمِزَانَ وَدِقَّتِهِ وَبِحَقِّ الْهَدِيَّةِ وَنَصِيحَتِهَا وَبِحَقِّ الدِّينِ وَدِيَانَتِهِ وَبِحَقِّ اْلاِيمَانَ وَاُجْرَتِهِ وَبِحَقِّ النُّورِ وَتُحْفَتِهِ وَبِحَقِّ الرَّعْد ِوَصَيْحَتِهِ وَبِحَقِّ الْبَرْقِ وَلَمْعَتِهِ وَبِحَقِّ الرِّيحِ وَشِدَّتِهِ وَبحِقِّ الْمَطَرِ وَبَرَكَتِهِ وَبِحَقِّ الثَّلْجِ وَبُرُدَتِهِ وَبِحقَ السَّمَاءِ وَعُمُودَتِهِ وَبِحَقِّ اللَّيْلِ وَظُلْمَتِهِ وَبِحَقِّ النَّهَارِ وَنُورَانِيَّةِ وَبِحَقِّ الْجَبَلِ وَمَلاَئِكَتِهِ وَبِحَقِّ الشَّجَرِ وَلَطَافَتِهِ وَبِحَقِّ الْمَاءِ وَعُذُوبَتِهِ وَبِحَقِّ الْفَزَعْ اِلاَّ كَبَرُو كُرْبَتِهِ وَبِحَقِّ الْقَبْرِ وَوَحْشَتِهِ وَبِحَقِّ اَبُوبَكْرٍ وَصَدَاقَتِهِ وَبِحَقِّ عُمَرٍ وَعَدْلِهِ وَبِحَقِّ عُثْمَانَ ذِا النُّورَيْنِ وَحَيَائِهِ وَبِحَقِّ عَلِى اِبْنِ طَالِبْ وَشَجَاعَتِهِ وَبِحَقِّ الْحَسَنَ وَالْحُسَيْنِ وَشَهَادَتِهَا وَبِحَقِّ الْحَجَرِ وَشَهِيدِهَا وَبِـحَقِّ اَنْبِيَائِكَ وَاَوْلِيَائِكَ وَالشُّهَدَاءِ وَالسُّعَدَاءِ وَاْلاَقْطَابِ وَاْلاِمَامَيْنِ وَاْلاَوْتَادُ وَالْبُدَلاَءِ وَالرُّقَبَاءِ وَالنُّجَبَاءِ وَالنُّقَبَـاءِ وَاْلاَفْرَادُ وَاْلاُمَنَاءِ وَالْحَوَارِيُّنَ وَالرَّجِيُونَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالْعُبَّادِ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكَ وَاِمَائِكَ وَالرَّاجِينَ اَللَّهُمَّ بَارِكْ لَنَافِى الْعُمْرِ وَالرِّزْقِ وَالدِّينِ وَالدُّنْيَا وَالْعِلْمِ وَالْعَمَلِ وَاْلاَمْنِ وَاْلآمَانِ وَالسَّلاَمَةِ وَالسَّلاَمُ وَالصِّحَّةِ وَالْعَافِيَةِ وَالنِّعْمَةِ وَالْمَغْفِرَةِ وَالْهِدَايَة ِوَالْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَالْبَرَحَةِ وَالْهَدِيَّةِ وَالْمَحْيَا وَالْمَمَاتِ وَالْمَرْجِعِ وَالْمَآبِ وَاقْضِ حَاجَاتِنَا وَاكْتُبْ لَنَا نَجَاتًا مِنَ النُورِ وَجَوَّزَ عَلَى صِرَاطِ اَقْدَامَنَا وَنَجِّنَا مِنَ الْعَذَابِ وَاجْعَلْنَا مِنَ الْفَائِزِينَ وَارْزُقْنَا شَفَاعَةِ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَآلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ وَعَلَى جَمِيعِ اْلاَنْبِيَاءِ وَالـْمُرْسَلِينَ وَعَلَى مَلاَئِكَتِكَ الْمُقَرَّبِينَ وَعَلَى عِبَادِ اللهِ الصَّالِحِينَ مِنْ اَهْلِ السَّمَوَاتِ وَاَهْلِ اْلاَرَاضِينَ وَعَنْ اَصْحَابِ رَسُولِ اللهِ عَلَيْهِمْ اَجْمَعِينَ وَبِحُرْمَةِ اْلاِسْمِ اْلاَعْظَمُ يَاحَىُّ يَاقَيُّومُ يَاذَا الْجَلاَل وَاْلاِكْرَامِ وَصَلَّى اللهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ وَالْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme inni eselüke bi hakkı la ilahe illallahü ve vahdaniyyeti ve bi hakkil arşi ve azametihi ve bi hakkil kürsi ve vüsatihi ve bi hakki Ademe ve safiyyetihi ve bi hakki Şitin ve nübüvvetihi ve bi hakki idrisin ve hıyatatihi ve bi hakki Nuhu ve sefinetihi ve bi hakki Hudi ve haşyetihi ve bi hakki Lutin ve heybetihi ve bi hakki İbrahime ve hısletihi ve bi hakki İsmaile ve fidayetihi ve bi hakki Yakube ve hasretihi ve bi hakki Yusufe ve ğurbetihi ve bi hakki İshaka ve zürriyyetihi ve bi hakki Saliha ve nakatihi ve bi hakki Şuaybin ve rahmetihi ve bi hakki Eyyübe ve beliyyetihi ve bi hakki Yunuse ve davetihi ve bi hakkil Hıdrin ve siyahatihi ve bi hakki İlyase ve risaletihi ve bi hakki Üzeyrin ve müminetihi ve bi hakki lokmani ve vasıyyetihi ve bi hakki Zülkarneyni ve rifatihi ve bi hakki Danyalin ve hikmetihi ve bi hakki Davude ve hilafetihi ve bi hakki Süleymane ve memleketihi ve bi hakki Musa ve mükalemetihi ve bi hakki Harune ve hüccetihi ve bi hakki Zekeriyya ve ibadetihi ve bi hakki Yahya ve iffetihi ve bi hakki Cercise ve musibetihi ve bi hakki İsa ve zühdihi ve bi hakki Muhammed inil Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem ve fadiletihi ve kerametihi ve şefaatihi ve bi hakki Cebraile ve emanetihi ve bi hakki Mikaile ve vekaletihi ve bi hakki İsrafile ve nefhatihi ve bi hakki Azraile ve kabdatihi ve bi hakkil Kuran il azime ve hürmetihi ve bi hakkil ilmi ve dirasetihi ve bi hakkil kalemi ve cereyanihi ve bi hakkit tevrate ve acubetihi ve bi hakkil İncile ve fıssetihi ve bi hakkiz zeburi ve kıraetihi ve bi hakkil levhi ve hıfzatihi ve bi hakkil cenneti ve rahatiha ve bi hakkin nari ve hırkatihi ve bi hakkis semai ve sümüteha ve bi hak kil ardı ve türbetiha ve bi hakkil mai ve ğılzatihi ve bi hakkil melaiketihi ve taatihim ve bi hakkin nücümü ve letafetihi ve bi hakkir rıdvane ve kerametihi ve bi hakkis sırata ve hıddetihi ve bi hakkil mizane ve dikkatihi ve bi hakkil hediyyeti ve nasihatiha ve bi hakkid dini ve diyanetihi ve bi hakkil imane ve ücretihi ve bi hakkin nuri ve tuhfetihi ve bi hakkir radi ve sayhatihi ve bi hakkil berki ve lematihi ve bi hakkir rihi ve şiddetihi ve bi hakkil matari ve bereke- tihi ve bi hakkis selci ve bürüdetihi ve bi hakkis semai ve umudetihi ve bi hakkil leyli ve zülmetihi ve bi hakkin nehari ve nuraniyyeti ve bi hakkil cebeli ve melaiketihi ve bi hakkiş şeceri ve letafetihi ve bi hakkil mai ve uzubetihi ve bi hakkilfeza illa keberu ve kürbetihi ve bi hakkil kabre ve vahşetihi ve bi hakki Ebu Bekrin ve sadakatihi ve bi hakki Ömerin ve adlihi ve bi hakki Osmane zinnureyni ve hayaihi Ve bi hakki Ali ibni Talib ve şecaatihi ve bi hakkil Hasana vel Hüseyni ve şehadetiha ve bi hakkil haceri ve şehidiha ve bi hakki enbiyaike ve evliyaike veş şühedai ves suadai vel Aktabi vel İmameyni vel Evtadü vel Büdelai ver Rükabai ven Nücebai ven nükebai vel Efradü vel Ümenai vel havariyyüne ver raciune ves sıddıkine vel ubbadi ves salihine min ıbadike ve imaike ver racin. Allahümme barik lena fil ömrü ver rızkı ved dini ved dünya vel ılmi vel ameli vel emni vel amani ves selameti ves selamü ves sıhhati vel afiyeti ven nimeti vel mafireti vel hidayeti vel berri vel bahri vel berahati vel hediyyeti vel mahya vel memati vel merciı vel meabi vakdı hacetina vektüb lena necaten minen nuri ve cevveze ala sıratı akdamena ve neccina minel azabi vecalna minel faizine verzukna şefaati Muhammed in sallallahü aleyhi ve sellem ve alihi ve sahbihi ecmeine ve ala cemiıl enbiyai vel mürseline ve ala melaiketikel mükarrabine ve ala ibadillahis salihine min ehlis semavati ve ehlil aradıne ve an eshabi rasülillahi aleyhim ecmeıne ve bi hurmetil ismil azamü Ya Hayyü Ya Kayyümü Ya Zelcelali vel ikrami ve sallallahü ala seyyidina Muhammed in ve alihi ve sahbihi ecmeine velhamdülillahi rabbil alemin.

Önce gerektirki: Aynı kendini pinhan (Gizli, Hafi) edip, onlardan yardım iste. Tenha bir mekanda oturup yukarıda belirttiğimiz gibi iki rekat hacet namazı kıldıktan sonra, Ricalil Ğayb dairesine bakıp ayın kaçın cı günü ise O miktar Ricalil Ğayb duasını ve diğer duaları okuduktan sonra, onlara arkanı dönüp tertemiz bir inanç ile ricada bulunup:

"Ya Ricalel Ğaybi Ya Ervahal mukaddeseti Hazreti Allah c.c. ın yardımıyla sizlere dayandım, sizlere arkalandım ve sizlere sığındım. Ümit ederimki her türlü murad ve maksatlarımı hasıl edip, her hususta yardımcım ve zahirim olasınız. Her sıkıntımda ve darlığımda yardımcım olasınız. Takdir olmuş ve olacak kazaları benden def edesiniz. Dostlarımı dost düşmanlarımıda dost edip, bu kulunuzu kendi halinize döndürüp, dünyevi ve uhrevi hayr hacetime yardımcı olasınız. Her türlü kötü şeylerden emin ve mahfuz edesiniz. Benim inancım sizlerin nazarı şerifinizdedir. Sizlerden sizi arkalandım, sizlerden rica ve ümit ederimki, fülan kızı fülanı ben zaika musahhar ve muti edesiniz. Bi hakki hüdayı müteali ve bi hakki Muhammed inil Mustafa Sallallahü Aleyhi ve Sellem. Ve bi hakki cemi-ıl Enbiya-i. Ve bi hakki İmami Hasan ve Hüseyin şehidi desti kerbela da ve davanızda İmami Ridvanüllahi Teala Aleyhim ecmeın. El Fatiha.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 13:34 01.01.18
DİLEKLERİNİN OLMASINI ARZU EDENLER

Bir çoklarımızın bildiği gibi üçler, yediler, kırklar, üç yüzler vs erenler vardır ki, bunlar çeşitli vesilelerle, çeşitli şekillerde ve çeşitli zamanlarda, darda ve bunalımda olan muhtelif insanlara görünerek ya da görünmeyerek yardımda bulunurlar. Yaptıklara dualara amin derler.

Bu zatlar Rical ül Gayb erenleridir kainatın her gün ayrı bir yönünde seyir halindedirler. Erenler duasını okurken onların bulunduğu cihete yönelerek ya rabbi ben bu erenler hürmetine onların vesilesiyle senden yardım talep ediyorum diyerek 1 Fatiha 3 ihlas okuyup önce resulü Ekrem efendimizin, ashabının ve ehli beytinin ruhlarına sonra bütün peygamberlerin enbiya evliya ulema ve şühedanın ruhlarına ve ayrıca kutbül aktabın, ricali gaybın ve bütün müminlerin ruhu şeriflerine hediye ederek ricali gayb duası okunmaya başlanacaktır.
Ayın bulunduğu yöne göre o yöne yönelip, şu mübarek kelimeleri söylersin. ​

Ayın günlerinde ricali gaybın bulunduğu yönler şöyledir:​

Arabi ayın:​

7. 14. 22. Ve 29. Günlerinde doğu yönünde olurlar.
6. 21. 28. Günlerinde kuzey doğu yönünde olurlar.
3. 15. 23. Ve 30. Günlerinde kuzey yönünde olurlar.
5. 13. Ve 20. Günlerinde kuzey batı yönünde olurlar.
4. 12. 19. Ve 27. Günlerinde batı yönünde olurlar.
2. 10. 17. Ve 25. Günlerinde güney batı yönünde olurlar.
8. 11. 18 ve 26. Günlerinde güney yönünde olurlar.
9. 16. Ve 24. Günlerinde güney doğu yönünde olurlar.​

Duası şudur:
Esselâmü aleyküm yâ ricâlel ğayb, esselâmü aleyküm ya ervâhal mukaddeseti, Yâ Nükabâ, Yâ Nücebâ, Yâ Rükabâ, Yâ Ebdâlü, Yâ Evtâdü, Yâ Efrâdü, Yâ Kudbü, Yâ Ğavsü, Yâ İmâmiyyetü, Yâ Cündellâhi, Yâ Hıdrü, Yâ İlyâsü, salevâtullâhi aleyküm eğîsûnî biğavsetin venzurûnî bi-nazratin ve eînûnî bi-avnetin, vensurûnî bi-nasratin, verhamûnî bi-ra’fetin, bi-hakki hakkıllâhi, ve-bi-ızzi ızzillâhi, ve bimâ cerâ min ındillâhi ilâ Hayri halgıllâhi, Muhammed ibni Abdullâhi, ve Rasûlihî* Azzemtü aleyküm eyyetühel erhâvur rûhâniyyetü, Yâ Kutbel aktâbi, ve Yâ İmâmel Ğavsi, ecîbû da’vetî vagdû hâcetî, fî seâdetiddâreyni ve kallibû kalbî alâ kulûbiküm, ve havvilû ahvâlî ilâ ahvâliküm, bi-havlillâhi veşfeû lî ve ebdilû ahlâki vekşifû lî min esrâriküm, ve hassilû maksûdî, ve murâdî ve kûmû havâicî bi-hakki Rabbiküm ve bi-hakki nebiyyinâ Muhammedin sallâllâhü aleyhi ve selem* Ve bi-hakki âlihî ve ashâbihî , ve bi-hakkil melâiketil mukarrebîn* Ve bi-hakki cemî-ıl embiyîi vel mürselîn* Vel evliyâş sâlihîn* Âmîn, birahmetike yâ erhamerrâhimîn*

Bu mübarek Es-Selam ismi, velilerin feyiz kaynağıdır. Bu isimle Cenab-ı Hakk’ı zikrederler.
Bu velilerin adedi 360’tır. Allah Teala bunların yüzü suyu hürmetine rahmeti ve yağmurları indirir.
Duaların kabul olunması için 360 defa okunmalıdır.​
Bu mübarek ism-i şerifi yazıp üzerinde taşıyan kimse sevimsiz şeylerle karşılaşmaz. Vird edinenler korktuklarından emin olur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 09:40 20.01.18
werty 16:22 20.01.18
Talipbey 04:57 23.02.18
Faydali bilgi ve havas uygulamar icin Allah razi olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Capella 08:01 23.02.18
emanetoglu 22:52 11.03.18
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] rical ehlinin kim olduğunu bilmenin bir havas yolu varmı dır?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ensar63 16:34 30.03.18
Yunus 23:22 01.05.18
Tekrar tekrar okuyup sahada anlayana kadar bunu okuyacagım .( anlatımı)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Asivemavi 00:00 03.05.18
1 2