Keşif ve istihare Uygulamaları

Kalp Gözü Nasıl Açılır - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Keşif ve istihare Uygulamaları>Kalp Gözü Nasıl Açılır
madlen 14:27 05.02.17
Kalp Gözü Açmak İsteyenlere tavsiyeler - kalp gözünü açmak için dua ve zikirler

Aşağıdaki verilen tavsiyeler çok ağır olmakla birlikte süreyi kısaltmaya yöneliktir. Esma zikri yapanlar muhakkak Esmaül hüsnayı tamamen okumakla hergün dengeleme yapmaldır.

Pek çok bereket ve feyz'e menba olan şu ayetler ayrıca kalb gözünü açmada tesirlidir.

Necm Suresi Ayet 58 i gunde 1153 defa okuyanin kalp gozu acilir.

Gunde 13.000 Defa Ya Rahman diyenin kalp gozu acilir.

Gunde 13.000 Defa Ya Basit diyenin Kalp gozu acilir.

Gunde 13.000 Defa Ya Basir diyenin kalp gozu acilir.

Gunde 13.000 Defa Ya Nur diyenin kalp gozu acilir.

Gunde 13.000 Defa Ya Habir diyenin kulagi Ruhanilerin sesini duyar.

Gunde 13.000 defa Ya Semi'u diyenin kulagi Ruhanilerin sesini duyar.

Gunde 2207 defa Kaf suresi Ayet 22 i okuyanin kalp gozu acilir.

Gunde 7.000 Subbuhun Kuddusun vel melaiketu ver ruh diyenin kalp gozu acilir.

Gunde 7.000 defa Ya Allamul Guyub diyenin Kalp gozu acilir.

Gunde 13.000 Ya Batin diyenin kalp gozu acilir.

Gunde 7.000 defa Ya Hayyu Ya kayyum diyenin kalp gozu acilir.

Gunde 7.000 Defa Besmele okuyanin kalp gozu acilir.

Gunde 1000 Defa Ayeti-i Kursi okuyanin Kalp gözü açılır.

Gunde 1000 defa Fatiha-i Serif okuyanin Kalp gözü açılır.

Gunde 1000 defa Ihlas-i Serif Okuyanin Kalp gözü açılır.

Not: Her Esmanin yine her hususi inkişafıda vardır.Son olarak kolay zikredilen ve her terakki ehlinin virdi olan "Ya Allah" yahut "Allah" esması.

Günde Ebced sayısı kadar (4356) kısa süre sonra ya da bir başka ifade ile bir kaç ay zarfında ruhanilerle münasebeti başlar.

Not: Zikirler Tenha karanlik veya los bir odada gonul butun dusuncelerden bos kibleye oturarak cekilirse daha faydali ve kisa zamanda etkisi gorulur. Hatta basiniza Beyaz cok ince bir tulbent gecirirseniz daha iyidir. Niçin?

Oturduğunuz yerde başınıza piramit bir şapka veya yuvarlak köşeli bir örtü ile örtmek sizin “enerji boyutunuz”da yüksek bir farklılık ortaya çıkaracaktır.

Camilerin üstünün kubbe şeklinde olması müspetleri çekmesi içindir. Kozmostan gelen yaratılanların o yuvarlaktan içeri girmeleri camidekilerin huzurlu olmasını sağlar.

ınsanların şeklinin anten gibi insanlığa ibret dersi verecek bir parçasıdır.

Tarikatlerin bazısında dış dünya ile irtibatı kesme ve zikre yoğunlaşma tavsiyesi ile başın üzerine beyaz bir örtü salınıverilir. Gözleride kapayacak şekilde.

Kimsenin bulunmadigi karanlik odada veya mum isigina bakarak devamli kible tarafina dogru zikir cekilir ve gunde en az 1 saat. Ucuncu Gozun acilmasindaki ilk etken Alninizin ortasina parmakla bastiriliyormus gibi veya alninizin ortasi uyusuyormus gibi veya alninizin ortasinda titresim olusmasi uyusukluk olmasi gibi veya ve veya... bu ilk noktasidir. Bir kisi gunde en az 2 saatini zikire ayirmasi lazimdir. Gece ve gunduzede bu saatleri bolusturebilir.

Günde 313 ve daha fazla Ayet'el Kürsi okumak kuvvetli tesir icra ettiği müşahade edilmiştir.

Ayrıca aynı anda ya da müteakiben iki kaş arasına birisi bastırıyormuş gibi basınç hissi oluşur ve bir diğer hususta kalbin inkişafı şeklinde olur. Kaynaklar ve tecrübesi olanlar bu şekilde ifade ediyor.

Yalnız şunu da belirtmeden geçmemekte fayda var. Bu hususta samimi olan kişi mümkün mertebe seher vakti dediğimiz sabah namazından az evvel kalkarak (yaklaşık bir-bir buçuk saat evvel) 2 rekaat namazını5 saat virdini okusun. Aralıksız okumada bir yoğunlaşma ile beraber 15 dakika aralıklarla kademelerde yükselme oluyorki en ileri kademe daha etkili oluyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 13:42 31.03.17
Güzel olan hiç birşey kolay değildir.


Allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HilafiHuzur 13:59 31.03.17
Ellerine Sağlık Istifade Etmek Lazim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
kbk259 19:20 01.04.17
Allah razi olsun tesekkurler

Ayetel kursi daha cok ise yariyor bence

Ama kendiniz bilirsiniz kolay gelsin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 23:58 06.02.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Amber 14:21 25.04.18
Nani 17:46 28.05.19
Bir cok insan kalp gözü için bir cok dua ve zikriyat dener evliyaların yazılarına bakar ama başarısız olurlar. sorun evliyalar veya yazıları değildir sorun bizdedir kalp be her kötülükte bir kara nokta her sevapta bir iyi nokta düşer ona göre kararır aydınlanır insalar bir cok istek ister para pul araba kadın ev iş her zaman bunlara yoğunlaşırlar ve Allah tan daha cok bunları isterler. ben o insanlar sorarım sadece parayımı daha cok seviyorsunuz Allah'ımı % 100 Allah diyecek ama oysaki gerçekte parayı yada arzularını isterler yani bir işte calışan biri en az günde 8 saat patronu istedi diye yapmadığı ağır iş yoktur ama Allah toplamda 1 saat günlük namaz ister herkese zor gelir . yada para para diye dolaşan insalar var birde lafa gelince Allah'ın dilden düşürmezler hayra gelince yoklar bir fakir doyurmazlar. oysaki böylemi emretti Allah yada böylemisöyledi peygamber az biraz iyi olmaktı her şey kalp gözümü Allahtan başka bişey istememk sadece Allah'ın seni sevmesini istemek sürekli onu zikir edip günahlarına tövbe etmek sadece ibadette kendini verip gece ibadetlerine kendini adamaktır kalp gözü acılması o kalbe inan beyaz noktalar kalbi bir beyazlatırki sinema filmi gibi olur hayat ne söylerlerse sana akibetleri görürsün ne kadar kötü insalar var ise uzaklaşırsın oysaki zaman almaz o kadar sadece bol bol tövbedir bunun kapısı sen Allah'a yakın oldukca kalp perdeleri açılır birden sen onun yarttığı her duruma tevekkül ettikce bir cok sır o kişiye beyaz perdeden anlık resimler ve hissiyatla bildirilir Allah tarafından işin aslı budur birde bu şekil deneyin farkı görün bazı üzerinde cinleri olupta benim kalp gözüm acık diyipte acık sacık beynamazlar vardır benim kalp gözüm acık diye milleti sömürür ve kendilerini evliyaymış gibi tanıtır islam dininin arkasına saklanıp dini böyle işlere alet eder oysaki aslında onların gazapları büyüktür 'başkalarını kandırmak için namaz kılanların vay haline, onların gazapları büyük olacaktır' der ayeti kelime
Muhakkak ki her seyin doğrusunu YÜCE ALLAH bilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lalaland 02:19 31.05.19
Allah razı olsun kalp gözü açmak isterdim ama kalp gözü açılınca göreceğim şeyleri kaldırabilirmiyim ayrı bir mesele

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi