Korunma Uygulamaları

cimadan önce(eşle birliktelikten önce) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Korunma Uygulamaları>cimadan önce(eşle birliktelikten önce)
Lokman 12:35 16.01.16
selamun aleykum arkadaşlar kimse bu konuda paylaşımda bulunmammış yada ben görmedim. ben bir bekar olarakda olsa bu durumu paylaşıcam bi nebzede olsa faydam olsun.
(kusura bakmayın gerçekten insanlarımızın çoğu bu konuda eminimki böyle bi durumda allah anılmaz diye düşünür. ama işe başlamadan önce okunması gerekn dua vardır okumak tavsiye edilmiştir aramıza şeytanı almayı asla istmeyiz. hurra dalma yerine önce allaha sığınmayı tavsiye ediyorum.)


hadis ve ayetle açıklıyorum paylaşımım alıntı olacaktır. teşekkürler.


Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Biriniz eşiyle birleşeceği zaman, "ALLAHım! Şeytanı bizden ve bize vereceğin çocuktan uzaklaştır" derse ve bu beraberlikten çocukları olursa, şeytan ona zarar veremez.”


dua: BİSMİLLAH ALLAHUMME CENNİBNEŞ ŞEYTANE VE CENNİBİŞ ŞEYTANE MA RAZAKTENA.

Açıklama: Hadîs-i şerîf her şeyi ALLAH’ın yaptığına, hayrın da şerrin de O’ndan geldiğine gönülden inanmanın ve O’na teslim olmanın örneklerinden birini ortaya koymakta ve doğacak çocuklarının iyi bir müslüman olarak yetişmesini ve yaşamasını isteyen eşlerin cinsel temasta bulunmak istedikleri zaman, bunu Efendimiz’in öğrettiği şekilde Cenâb-ı Hak’tan niyâz etmelerini tavsiye etmektedir.
Hadisimizdeki “biriniz eşiyle birleşeceği zaman” ifadesi, yukarıda kaynaklarını verdiğimiz bazı rivayetlerde “biriniz eşiyle birleşmek istediği zaman” şeklindedir. Böylece bu duanın birleşme esnasında değil, daha önce yapılacağı anlaşılmaktadır.

Şeytanın doğacak çocuğa zarar vermemesi sözü, bazı rivayetlerde “Şeytan ona ebediyyen zarar vermez” (Buhârî, Nikâh 66, Daavât 54, Tevhîd 13; Müslim, Nikâh 116), “Şeytan ona musallat olmaz” (Buhârî, Bed’ü’l-halk 11) şekillerinde daha kesin ifadelerle rivayet edilmiştir. Bununla beraber bu ifadeler, şeytanın doğacak o çocuğa hiçbir şekilde zarar vermeyeceği, onun yanına hiç yaklaşmayacağı anlamına gelmez. Zira şeytanın insanı baştan çıkarmak veya yaptığı ibadetleri tam bir şuur haliyle îfâ etmesine engel olmak için gönüllere verdiği vesveseden tamamiyle kurtulmak mümkün değildir. Muhtemelen bu ifadesiyle Resûl-i Ekrem Efendimiz, bazı âlimlerin söylediği gibi şeytanın, doğacak çocuğu çarpmayacağını, bedenine ve inancına zarar veremeyeceğini, birleşme sırasında kendilerine yaklaşma fırsatı bulamayacağını anlatmak istemiştir. Bir insan için hayatta en tehlikeli şey, imansız olarak ölmektir. Diğer bir ifadeyle şeytanın insana vereceği en büyük zarar, onu dininden ve imanından etmesidir. Belki de Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şeytanın vereceği zarar sözüyle bunu kastetmiştir. Şüphesiz her şey mutlak kudret sahibi olan Cenâb-ı Hakk’ın elindedir. Nitekim şeytana hitaben: “Şüphesiz kullarım üzerinde senin bir hâkimiyetin yoktur” [Hicr sûresi (15), 42] buyurmaktadır. Dilerse kullarını ondan muhafaza buyurur. Kula düşen görev, dua ve niyazda bulunmaktır.

Ayrıca yine Hadîs-i şerîf şeytanın insana ana rahminden başlayarak ölün*ceye kadar musallat olduğuna işaret etmektedir. Şeytanın şerrinden ALLAH'a sığınarak ona duâ etmek ve Onun ismiyle teberrük eylemek, yapılan her işi ALLAH Teâlâ'nın müyesser kıl*dığını hatırlamak gerekir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Lokman 12:40 16.01.16
Bakara 223 de:
“Hanımlarınız sizin için birer tarladır. Allah’ın sünnetine, düzeninin yasalarına uygun olarak iradesinin tecellisi içinde dilediğiniz tarzda tarlanıza girin. İlişkiden önce birbirinizin hayrına vesile olacak, maddî, manevî, cinsî hazırlıklar yapın. Allah'a sığınıp, emirlerine yapışın, günahlardan arınıp, azaptan korunun, onun huzurunda hesap vereceğinizi bilmelisiniz.
Mü'minlere dünyada, yardım, zafer ve devlet, âhirette cennet müjdesini ver.” buyurulmaktadır....ayeti yazmayı unutmuşum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
DiLara 11:07 19.01.16
Cevapsız soru bırakmayan bu dine hayran olmamak hayret vericidir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lokman 12:23 19.01.16
allah razı olsun @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sahabettin 20:59 29.04.16
Ebuisa 21:07 29.04.16
Allah razı olsun unutulmaması gereken bir şey

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kuplulu 01:42 03.05.16
madlen 19:36 04.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ilena34 13:48 06.05.17
Hosta 15:32 06.05.17
1 2