Korunma Uygulamaları

Cafer-i Sadık Hazretlerinin Korunma Duaları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Korunma Uygulamaları>Cafer-i Sadık Hazretlerinin Korunma Duaları
İfrit 08:02 12.05.16
Sihirbazların (Büyücülerin), Şeytanların, Zâlimlerin, Cinlerin Şerrinden Korunmak İçin Duâ
Bismillâhirrahmânirrahîm
Uîzü nefsî ve hâmile hâze'l-kitâbi billâhillezi [Halaka'l-arda vessemâvâti'l-'ulâ. er-Rahmânu 'ale'l-arşistevâ. Lehû mâ fissemâvâti ve'l-ardı ve mâ beynehumâ ve mâ tahte's-serâ. Ve in techer bi'l-kavli fe innehû ya'lemu's-sirra ve ahfâ. Allâhu lâ ilâhe illâ hû. Lehu'l-esmâu'l-husnâ] Min şerri külli şeytânin merîd ve cebbârin 'anîd. Ve cinniyyin şedîd. Ve min külli zî mihlebin bâsitın zirâ'ayhi bi'l-vasıyd. Ve min şerri külli sâhirin ve sâhiratin ve sâkinin ve sâkinetin fi'l-berri ve'l-bahri ve'l-âkâmi ve'l-âcâmi ve men yûle'u bi'l-ferşi ve'l-muhûl. Ve min şerri külli insiyyin nâkıdı'l-'uhûd. Ve min şerri men yete'arradu bi'l-ecsâdi ve men yesteriku's-sem'a ve'l-ebsâr. Ve men izâ zukirallâhu zâbe kemâ yezûbu'l-hadîdu ve'r-rasâsu 'ale'n-nâr. Ve 'uîzu nefsî ve hâmile hâza'l-kitâbi billâhi'l-hannâni'l-mennânillezî sehhara li Dâvûde'l-cibâle ve li Süleymâne'r-rîha ve'l-cinni ve'l-ins. [İnnehû min Süleymâne ve innehû bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm. Ellâ ta'lû 'aleyye ve'tûnî müslimîn] [Keteballâhu le ağlibenne ene ve rusulî. İnnallâhe Kaviyyun 'Azîz] [Ve men yetevekkel 'alAllâhi fe huve hasbuhû. İnnAllâhe bâliğu emrihî] [Kad ce'alAllâhu li külli şey'in kadrâ] [vAllâhu min verâihim muhît. Bel huve Kur'ânun mecîd. Fî levhin mahfûz] Ve tevekkeltu 'alAllâhi ve elce'tu zahrî ilAllâh [Yâ kavmenâ! Ecîbû dâ'iyAllâhi ve âminû bihî yağfirlekum min zünûbikum ve yucirkum min 'azâbin elîm] [Kullu men 'aleyhâ fân. Ve yebkâ vechu Rabbike Zü'l-Celâli ve'l-İkrâm] [Ve Zekeriyyâ iz nâdâ Rabbehû Rabbi lâ tezernî ferden ve ente Hayru'l-Vârisîn. Festecebnâ lehû. Ve vehebnâ lehû Yahyâ. Ve aslahnâ lehû zevcehû. İnnehum kânû yusâri'ûne fi'l-hayrâti ve yed'ûnenâ rağabev ve rahakâ. Ve kânû lenâ hâşi'în] Âmentu billâhi'l-'Azîm. Vestemsektu bi'l-urveti'l-vuskâ. Va'tesamtu bi hablillâhi'l-metîni ve kelimâtillâhi't-tâmmâti küllihâ min şerri mâ halaka bi elfi Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi'l-'aliyyi'l-'azîm. Ve sallAllâhu 'alâ seyyidinâ Muhammediv ve 'alâ âlihî't-tayyibîn. Ve 'ıtratihi't-tâhirîn. Ve sahâbetihi'l-ekrâmine ilâ yevmi'd-dîn. Ve selleme teslîmen kesîra.
(Kaynak: Mecmuâtü'l-Ahzab orijinli olarak el-Kulûbu'd-Dâria)

Duânın telâffuzunu doğru okumak için Arapça metninden okumanızı tavsiye ederim. Bu duânın rahatlatıcı etkisini bizzat yaşadım. Câfer-i Sâdık radıyallâhu anh Allah dostu bir zât olduğu için duâsı makbuldur. Duâsı makbul zâtların duâsını okumak Allâh'ın bize merhametini celbetmede daha etkilidir. Zîrâ Allâh-u Teâlâ bir âyet-i kerîmesinde şöyle buyuruyor:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَابْتَغُواْ إِلَيهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُواْ فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
Ey iman edenler, Allah'tan korkup sakının ve (sizi) O'na (yaklaştıracak) vesile arayın; O'nun yolunda cihad edin, umulur ki kurtuluşa erersiniz. (Mâide: 35)

Attached: EKD - 277 (1. Sayfa).jpg (84.1 KB (Kilobyte)) EKD - 278 (2. Sayfa).jpg (86.4 KB (Kilobyte)) EKD - 279 (3. Sayfa).jpg (41.0 KB (Kilobyte)) 
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 11:21 12.05.16
Ellerine ve emeğine sağlık İfrit Kardeşim.

Değerli üyelerimiz lütfen forumdaki konulara yorumlar yazınız,sorular sorunuz,konular açınız,Konulara mesajlar yazınız ve chat bölümündeki sohbetlere katılınız.Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ruh 21:11 11.09.16
1 defa okumak yeterlimi,
Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ejder 13:01 28.09.16
İnşirah 11:52 07.03.17
Paylaşım için teşekkürler, Emeğine sağlık..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 19:11 04.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
acar 03:16 24.08.17
werty 02:10 07.09.17
muhammed19 02:27 07.09.17
Havasokulu 23:18 12.01.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2