Kuran-ı Kerim

Ey iman edenler, iman ediniz ayetini nasıl anlamalıyız? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Kuran-ı Kerim>Ey iman edenler, iman ediniz ayetini nasıl anlamalıyız?
Torlak 11:32 09.06.20
Fatiha Suresi Okunuşu
1- Bismillahirrahmânirrahîm.
2- Elhamdü lillâhi rabbil'alemin
3- Errahmânir'rahim
4- Mâliki yevmiddin

Fatiha’yı şerifenin “Din gününün sahibi Allah’dır” kısmına kadar her şey normal,İlahi boyuta karşı bir kabul hali var, itiraz yok,Hamd alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur deriz,iman ederiz,Rahman ve Rahim olduğunuda kabul ederiz,Din gününün sahibinede İman ederiz, her şey güllük, gülistanlık, fakat zurnanın, zırt dediği asıl yer!

5- İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în


Yalnız sana kulluk eder,Yalnız senden yardım dileriz , Asıl hadise,burada kulun ispatıdır’ki bir çok İnsan kul olmak noktasında tıkanır, kalır,Bağırsakların, erkeklerin namazda el bağladıkları düşünce dünyasının durumu ne halde bunu bilmek kulun idrakinde? Allah’a kulmuyuz? bağlantıyı kurduk isek,doğru yolu bulduk,Ondan sonra, Sırat-i müstakim gelir,libidonun, şehvetin, şefkati, duyguların marifeti ile dengelenmiş bir ruh, zor bir hadiseyle, karşı, karşıyayız! Allah cümlemizin yardımcısı olsun, kabre girdiğimizde, öte dünyada bilince ikinci bir müdahalede bulunacak, yan çizecek bir zihin olamayacağı için, İnsanın içi, dış olacağı günde halimiz nice olur, bilemedim! Daha fatihayı şerifeyi kalbimizle okuyamıyoruz...!!!bizimki başlıyor anlatmaya ,sevgiden ,kuşdan, böcekten,hiç olmaktan.. daha Allah’a kul olamamışsın.. Fatiha’yı şerifeyi okuyabilecek kıvamda değilsin..

6- İhdinessırâtel müstakîm
7- Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

Gırtlaktan aşağı Allah’ın rahmeti icabı indi diyelim,iyi, güzelde ? bağırsaklarda takıldı, Hazm edilmedi,işler karıştı! Kus kusabilirsen artık, ehli anladı sanırım..Kusan, ortalığı batıran bir İnsanın cennet bilincini yaşaması ne derece mantıklı? Tedirginliği yüksek bir durumla karşı, karşıyayız..bu hadise uyku kaçırır,aklı başa getirir..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Naksin 11:33 09.06.20
İmam Rabbanî k.s. hazretlerinin “Nefs-i mutmainneye kadar yapılan ibadetler ve kulluk taklidîdir. Nefs-i mutmainnede ise bunlar taklitten tahkike dönüşür.” buyurduğu üzere kullukta hakikat halini yaşarlar. İbadetlerini son derece şuurlu, gafletten uzak ve muhabbet içinde yaparlar.

Allah cc buyuklerin izinden gidebilmeyi lutfeylesin.. amin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
eskicicakir 11:33 09.06.20
Allah im sadece KENDISINE kul olmayi bize kolaylastirsin insaAllah. Cemalde de Celalde de ondan baska bir fail gormemeyi ve kul olarak bizden bekledigi her guzelligi yasamayi bize kolaylastirsin insaAllah. Allahim sana siginiyoruz bir omru bosubosuna yasamis ve bir omru israf etmis olmaktan (( Ziyan olmaktan ((

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
havashavas 00:14 10.06.20
Biz kullar olarak bize verilen ömürde Nefsimizi adam etmwk zorunlulugundayız Allah Azze ve Celle Nefsı mutmaine ulasan kullardan eylesın nasıp etsın bızlere Ölmeden önce nefsımızı tanıyıp sonrada Allah ı tanımak bızım boyun borcumuz Alımler derkı her ınsan nefsını adam etmekle mukelleftır.Adam edenler mütmaıne ye ulasan kullardır zaten ölmeden önce Rabbim bizlerin nefsini nefsi mutmaıneye ulasan kullardan eylesın Allümme amin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Emrahinak04 07:39 13.06.20
La ilahe illallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi