Kuran-ı Kerim

Atalarının işledikleri suça ortak olmak - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kuran-ı Kerim>Atalarının işledikleri suça ortak olmak
Torlak 14:25 19.06.20
Allah Teâlâ Yahudilerin Hazreti Musa'ya yaptıklarını ya da peygamberleri öldürmelerini neden Medine'deki Yahudilerin üzerine de yıkmıştır?

Normalde aralarında binden fazla yıl vardı. Hazreti Zekeriya'yı öldüren, Hazreti İsa'yı öldürmeye teşebbüs eden Yahudiler, Medine'deki Yahudiler değildi. Ama Kur'an Medine'deki Yahudileri de suçlamıştı.

Neden?

Çünkü suçu işleyenler ile bunlar arasında binlerce yıl geçmiş olsa da bunlar bunun suç olduğunu kabul etmiyorlardı. Bunların elinden gelse aynısını yaparlardı. Bu nedenle atalarının işlediği suçun, suç ortağı sayılmaları normaldir.

Tıpkı ikna odalarını kuran, başörtülüleri üniversite, lise, ortaokul, hatta İmam hatiplere, hatta devlet hastanelerine sokmayan zihniyetin yaptıklarının bugün birilerine yüklenmesi gibi. Bunlar ellerine geçse aynısını yapacaklar. Ama ellerine geçmediği için masum gözüküyorlar. Bu nedenle bunlar, onların işlediği suçun ortağıdır.

Daha açık ifadeyle ellerine geçemediği için suç işleyemeyen; ama geçmişte bunları yapanların tıpkısının aynısı olanlara bugün muhabbet besleyenler, celladına muhabbet besliyor demektir.

Bizim cenah geçmişi unutmuş.

Kur'an, tarihi olayları ders ve ibret için anlattı. Tarih bilgimiz artsın diye değil...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Naim 14:26 19.06.20
havashavas 02:44 27.07.20
Sayın torlak güzel bir paylasım cok güzel bir şeye deyınmişsiniz.tesekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up