Metafizik

Zihinin vücut üzerindeki etkisi ve zihin üzerindeki vücut - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Metafizik>Zihinin vücut üzerindeki etkisi ve zihin üzerindeki vücut
shahkhu 04:18 09.06.20
It is difficult at the first thought to say whether it is the impression of the external part of ourselves which forms the mind, or if it is the impression of the inner part which forms the body. In reality, both do their work: body makes mind and mind makes body. The mind makes a stronger impression upon the body, and the body makes a clearer impression upon the mind. The thought of illness brings illness to the body. The thought of youth and beauty develops these qualities. At the same time, cleanliness of the body helps to bring purity to the mind. Strength of the body gives courage to the mind.

Every change in the muscles and features takes place under the influence of the mind. In other words, the mind 'paints' the picture of the body, its vehicle in life. Wrath, hatred, jealousy, prejudice, bitterness, and all evil thoughts work upon one's physical self even before manifesting themselves. In the muscles of the features, in his face, every person shows his follies, which can never be veiled from the eyes of the seer. So it is with love, kindness, appreciation, sympathy, and all good thoughts and feelings. All show in one's face and form, and give evidence of one's goodness against a thousand accusations.

Sin and virtue would have no effect upon a person if the mind did not take in impressions. Nor would good or evil thoughts work on the external body if impressions were erased from the mind immediately. The sages in the East have, therefore, mastered concentration, that by its help they might be able to wipe off all that is undesirable, since it is human to err. But one arrives at this power by collecting all the good one can in the mind, so that evil may be naturally repulsed. By constantly doing so, one acquires mastery.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
shahkhu 05:14 09.06.20
İlk düşüncede, zihni oluşturan kendimizin dış kısmının izlenimi mi yoksa bedeni oluşturan iç kısmın izlenimi mi olduğunu söylemek zordur. Gerçekte, her ikisi de işlerini yapar: beden zihin yapar ve zihin beden yapar. Zihin beden üzerinde daha güçlü bir izlenim bırakıyor ve beden zihin üzerinde daha net bir izlenim bırakıyor. Hastalık düşüncesi vücuda hastalık getirir. Gençlik ve güzellik düşüncesi bu nitelikleri geliştirir. Aynı zamanda, vücudun temizliği zihne saflık getirmeye yardımcı olur. Vücudun gücü zihne cesaret verir.

Kaslarda ve özelliklerde her değişiklik zihnin etkisi altında gerçekleşir. Başka bir deyişle, zihin vücudun resmini, yaşamdaki aracını 'boyar'. Gazap, nefret, kıskançlık, önyargı, acılık ve tüm kötü düşünceler, kendini göstermeden önce bile kişinin fiziksel benliği üzerinde çalışır. Özelliklerin kaslarında, yüzünde her insan, asla görenin gözünden örtülemeyen ahmaklarını gösterir. Yani sevgi, nezaket, takdir, sempati ve tüm düşünce ve duygularla. Herkes yüzünü ve biçimini gösterir ve bin suçlamaya karşı kişinin varlığını kanıtlar.

Eğer zihin izlenim almazsa, günah ve erdemin bir insan üzerinde hiçbir etkisi olmazdı. İzlenimler hemen zihinden silinirse, kötü düşünceler dış beden üzerinde de işe yaramaz. Bu nedenle Doğu'daki bilgeler, yardımı ile, istenmeyen her şeyi silebilirler, çünkü hata yapmak insan için uygundur. Fakat kişi bu güce zihindeki tüm kutuyu toplayarak ulaşır, böylece kötülük doğal olarak geri püskürtülebilir. Bunu sürekli yaparak kişi ustalık kazanır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tatarian 15:22 10.09.20
Sanırım şöyle bir örnek verilebilir. Ne kadar da nurlu dediğimiz bir insanında içinde o güzelllik vardır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up