Namaz

Vitir Namazından Sonra Yapılacak Secde - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Namaz>Vitir Namazından Sonra Yapılacak Secde
Havasokulu 03:34 18.04.16
Vitir Namazından Sonra Yapılacak Secde

Vitir Namazından Sonra Yapılacak Secde (Çok Önemli Kesinlikle Öğrenin)

Peygamber Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kızı hazreti Fatıma’ya (Radiyallahü Anha) şöyle demiştir:”Herhangi bir mü’min erkek veya kadın vitir namazından sonra üç defa :

(Subbuhun guddusun rabbuna ve rabbul melaiketi verruh) der sonra secdeye varır ve secdede iken aynı tesbihi beş defa daha söyledikten sonra başını kaldırıp bir defa AYETEL KURSİ’yi okur ve beş defa daha aynı tesbihi okursa canımı kudret elinde bulunduran Allah’a (Celle Celaluhu) yemin ederim ki , o kimse henüz bulunduğu yerden kalkmadan Allah’u Teala (Celle Celaluhu) onu bağışlar . Kendisine 100 hac 100 umre sevabi ile şehidler sevabı verir.Ona 1000 melek gönderir de hepsi onun iyiliklerini yazar . Böylece o kimse 1000 köle azad etmiş gibi olur . Allah (Celle Celaluhu) onun duasını kabul buyurur. Kıyamet günü cehennem ehlinden 70 kişiye şefaatte bulunma müsadesi verilir. Bu halde iken ölecek olsa , şehid olarak ölmüş olur . “

(el-Müdremat adlı kitapta rivayet edilmiştir)

VİTİR NAMAZINDAN SONRA İKİ SECDE
FETAVAYİ SOFİYYEDE ve fetevayı hüccette bildirilir ki,Resulullah Efendimiz Hazretleri kadınlar taifesi gazaya gitmek sevabından mahrum oldukları için Hz. Fatıma (RA) ın teselli için şöyle buyurdu:
Bir mümin kadın veya bir mümin erkek vitir namazından sonra secde eyleyip 3 defa sübhane rabbiyel ala dedikten sonra 5 er kere "subbuhun kuddusün rabbüna ve rabbülmelaiketiverruhu " dese secdeden başını kaldırıp euzü besmeleyle ayetel kürsiyi okuduktan sonra yine secdeye giderek tekrar 3 defa sübhane rabbiyelala dedikten sonra tekrar 5 kere "subbuhun kuddusün rabbüna ve rabbülmelaiketiverruhu " dese kudret elinde olan Allahın Azameti hakkı için o kimse daha secdeden doğrulmadan Allah onun bütün günahlarını bağışlıyor ,Allah o kişiye bütün şehidlerin sevabını verir ,yetmiş bin melek gönderir o kişiye hasenat (sevab 9 YAZARLAR ,YÜZ TANE KÖLE AZAD ETMİŞ OLMANIN sevabını bulur , ne dilek dilerse dileği reddolunmaz,ev halkından yetmiş kişi için şefaatcı olur,ve şefaatı kabul olunur,ölümü şehid ölümü olur.İşte vitirden sonraki bu iki secde tamam olduğu zaman evla olan tahiyyat okuyup ,salli barik dualarınıda okur ve selam verir.Eğer vitir namazında herhangi bir sehiv secdesi bulunursa bu secdeler ona kifayet eder,ayrıca sehiv secdesine lüzum kalmaz.

İmdadul islam sayfa 183-184 den alınmıştır.......
"subbuhun kuddusün rabbüna ve rabbülmelaiketi verruhu "

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Havasokulu 04:20 22.04.16
Vitir Namazından Sonra Yapılacak Secde

vitir-namazindan-sonra-yapilacak-secde Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) kızı Hazreti Fatıma’ya (Radıyallâhü Anha) şöyle demiştir: “Herhangi bir mü’min erkek veya kadın vitir namazından sonra üç defa (Sübbûhün kuddûsün rabbünâ ve rabbül melâiketi verruh) der, sonra secdeye varır ve secdede iken aynı teşbihi beş defa daha söyledikten sonra başını kaldırıp bir defa AYETEL KÜRSİ’yi okur ve beş defa daha aynı teşbihi okursa canımı kudret elinde bulunduran Allah’a (Celle Celâlühü) yemin ederim ki, o kimse henüz bulunduğu yerden kalkmadan Allahü Teâlâ (Celle Celâlühü) onu bağışlar. Kendisine yüz hac, yüz umre sevabı ile şehidler sevabı verir. Ona bin melek gönderir de hepsi onun iyiliklerini yazar. Böylece o kimse bin köle azad etmiş gibi olur. Allah (Celle Celâlühü) onun duasını kabul buyurur. Kıyamet günü kendisine cehennem ehlinden yetmiş kişiye şefaatte bulunma müsaadesi verilir. Bu halde iken ölecek olursa, şehid olarak ölmüş olur.”

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 04:24 22.04.16
Ashabtan birisi sevgili peygamberimize gelerek''Ya Resulüllah dünya benden yüz çevirdi'' diyerek sıkıntısın arz etmiş.Sevgili peygamberimiz bu zikri tavsiye etmiş.Bu zikir sabah namazlarının sünnetini kıldıktan sonra 300 defa okunur ve daha sonra farz kılınır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
gunes 09:15 22.04.16
Allah razi olsun

ayrica bu zikir cok kuvettli bir zikir dir büyük meleklerin zikridir kimo de arsi tasiyan meleklerin zikri derlrt.
cok kuvetli ve etkilidir günde 31 kere bile zikir etmenin büyük faydasi vardir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 13:59 22.04.16
Subhâne men yusebbehu lehû fî lucecil bihâr. Subhâne men yusebbihu lehû mâ fîl ardil qıfâr. Subhâne men yusebbehu lehû alâ ru-usil cibâl. Subhâne men yusebbehu lehû bikülli şefetin ve lisân.

Denizlerin dalgalarında tesbih edilen ZAT’ı tesbih ederim,boş arazilerde çöllerde bulunan herşeyin Kendisine tesbih ettigi ZAT’ı tesbih ederim, dağların tepelerin Kendisine tesbih edilen ZAT’ıtesbih ederim, her dudak ve dil ile tesbih edilen ZAT’a tesbih ederim.

Her kim bu tesbih ile Allah c.c dua ederse ona 1000 köle azad etmiş 1000 kabul olmuş hac sevabı verir.
Kaynak: Lalegül Dergisi Haziran 2016

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Gönülköşkü 21:46 10.07.16
Bu hadisi Şerifi Diyanet İşleri Bşk. lığının fetva sitesinde bizzat sordum ve gönderilen yanıtta hadisin kaynağının itzayıf olduğu belirtilmişti.Muhaddislerin çoğu bu hadise itibar etmemiştir deniyor. Bilginize..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 02:54 01.08.16
Allah razı olsun Havasokulu kardeşim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
zuzu 15:04 26.01.17
Ben bunu yapmak istiyorum ancak anlamıyorum.. ;vitr namazını bitirince yani selam verdikten sonra mı tekrar secde yapacağız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
acar 15:49 30.03.17
emegınıze saglık allah razı olsun ınsallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 12:48 06.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2